Sıvı gübreleme kullanım çizelgesi yardım lütfen RESİM MEVCUT

Teodoar

Yeni üye
arkadaslar merhaba, acil bilgilenmem lazım, biobizz starter organic packet 3lü olan alacağım fakat çizelgede veg dönemi 2 hafta diyor. Nasıl oluyor veg dönemi 2 ay sürmüyor mu? Ve 18/6 ısık olarak?? Ben çizelgeye baktıgım zaman anlıyorum ki; 2 hafta 18/6 sonra 12/12. Rica etsem beni bi aydınlatır mısınız resim link bırakıyorum ne dediğimi umarım anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
kanka önemli değil çiçeğe girene kadar 2. haftada yazan şekilde devam edeceksin kaç hafta vegde tutarsan o kadar .

Teodoar

Yeni üye
kanka önemli değil çiçeğe girene kadar 2. haftada yazan şekilde devam edeceksin kaç hafta vegde tutarsan o kadar .
Pakette 3 ürün var; grow, bloom, top max
Yani ilk 2 hafa sadece su sonra 18/6 ışık ile 8 hafta sadece grow sıvısı mı vermem lazım? 8 haftadan sonra 12/12 geçerek grow, bloom ve top max 3 ünü vermeye mi başlamam lazım? İlk 8 hafta top maxe gerek yok mu?

pabloeskobarus

Yeni üye
Kanka ben 48 gün vegte tuttum grow topmax verdim 50 gün boyunca 18/6 sonra 12/12 aldım bloom vermeye başladım ciceklenirler ama benimkiler photo

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Yani ilk 2 hafa sadece su sonra 18/6 ışık ile 8 hafta sadece grow sıvısı mı vermem lazım? 8 haftadan sonra 12/12 geçerek grow, bloom ve top max 3 ünü vermeye mi başlamam lazım? İlk 8 hafta top maxe gerek yok mu?
Dostum iyi growlar , benim eski konularıma gelirsen 10x auto adlı başlıkta @TheGlobalDJ üstadın tablosu var baştan sona çok iyi bi takvim onu kullanabilirsin.

Çiçeğe girene kadar grow o zaman sadece elinde 3ü varsa. Çiçekte yine growu kullanmaya devam edeceksin.

Teodoar

Yeni üye
Dostum iyi growlar , benim eski konularıma gelirsen 10x auto adlı başlıkta @TheGlobalDJ üstadın tablosu var baştan sona çok iyi bi takvim onu kullanabilirsin.
biobizz den 5 parça; grow,bloom,topmax,calmag ve root juice almayı düşünüyorum. Hasat için bunlar yeterli olur mu? Heaven,fish ve diğerlerine bütçem yetmiyor. Hatta root juiceyi bile almasam çok problem olur mu? Birde bunlarla beraber arada keçiboynuzu falan versem?

Teodoar

Yeni üye
Çiçeğe girene kadar grow o zaman sadece elinde 3ü varsa. Çiçekte yine growu kullanmaya devam edeceksin.
biobizz den 5 parça; grow,bloom,topmax,calmag ve root juice almayı düşünüyorum. Hasat için bunlar yeterli olur mu? Heaven,fish ve diğerlerine bütçem yetmiyor. Hatta root juiceyi bile almasam çok problem olur mu? Birde bunlarla beraber arada keçiboynuzu falan versem?

Yeterli olur dostum belki gramajlarda farklılılar olur bütçen olunca temin edersen daha sağlıklı olur.

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Heaven işe yarıyor diyorlar dostum heaven hariç birde solucan gübresi kullandım sağlıklı bi grow oldu üzmediler beni

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu takvimi kullanabilirsin boş sulama yok

fish mix tavsiye ederim içinde balık emilsüyonu olduğu için toprak canlılığına etkisi çok fazla veg dönemde bence bunu kullan zaten ucuz bir gübre

heaven bitkiyi boostlar sağlığını artırır enerji ve su tüketimini artırır yani potansiyelini ortaya çıkarır ama pahalıdır, illa alınmalımıdır; hayır geaven olmadan da güzel hasat alınabilir

Root almasanda olur çok elzem değil

grow bloom topmax şart calmag olamalı çünkü kalsiyum magnezyum eksikliği çok sorun çıkarabilir

yaninada solucan gübresiyle toz yarasa gübresi ekle
solucan gübresi 500gr
Yarasa gübresi 100-200gr yeterli

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Solucan gübresini tohumu ilk ekeceğin pet bardaktaki toprağa 10/1 oranında ekle
Bide bloom dönemine geçerken saksılardaki her 5lt toprak için tepeleme 1 çorba kaşığı ekleyip üst toprakla harmanlayıp sulayacaksın full gübreli devam

Bloomun 4. Haftası bitince saksılardaki her 5lt toprağa silme 1 tatlı kaşığı toz yarasa gübresi ekleyip yine üst toprakla harmanlıyoruz sonra bio growu her hafta 1ml düşürerek hasata gidiyoruz

Teodoar

Yeni üye
Solucan gübresini tohumu ilk ekeceğin pet bardaktaki toprağa 10/1 oranında ekle
Bide bloom dönemine geçerken saksılardaki her 5lt toprak için tepeleme 1 çorba kaşığı ekleyip üst toprakla harmanlayıp sulayacaksın full gübreli devam

Bloomun 4. Haftası bitince saksılardaki her 5lt toprağa silme 1 tatlı kaşığı toz yarasa gübresi ekleyip yine üst toprakla harmanlıyoruz sonra bio growu her hafta 1ml düşürerek hasata gidiyoruz
Çok teşekkür ederim iki cevabın içinde, attıgın listeye göre ben o zaman ilk 4 hafta sadece calmag mı vereceğim growu vermeyeyim mi? 4 parça alacağım grow bloom topmax calmag. Birde benimki auto değil ilk 4 haftayı 8 haftaya yaymak istiyorum patlattıktan ilk 2 hafta sadece su versem? Sonra 8hafta sadece calmag mı vermem gerekiyor

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Hayır sadece calmag yazmıyor fishmix de var listede ana gübre olarak, eğer elinde fishmix yoksa almayacaksan fishmix yerinede bio grow kullanacaksın, calmag ın fazlası da pis sıkıntı yapar ona çok dikkat et emin değilsen 3ml yazıyorsa 2ml ver yani çiçekkeri takip et

8hafta veg vereceksen son haftadaki ölçülerle devam et baktın çiçeklerin rengi açılıyor %50 oranında artırırsın bio growu

sen hele bi başla yolda da yardımcı oluruz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **