Sıfırdan oda kurulumu ()

Barutmusa

Yeni üye
Selamün aleyküm arkadaşlar,

Yeni bir kararla artık bende kendi malımı kendim üretmek istiyorum. Lakin gerekli ekipmanları bilmiyorum gübre olsun, ışık olsun. Kendim kabin almak yerine 240x120x180 boyutlarında çerçevesini demirden kaplamasını alçıpandan yapmak istiyorum böyle birşeyin maliyeti 250tl olucak lakin bu büyüklükteki kabinde ne tarz bi havalndırma olmalı hangi ışık kullanmalıyım gibi soruları cevaplayamadım. Bir yardımcı olursanız elinde 2000tl nakit para var lakin yanlış birşeyler almak istemiyorum. Skunk yetiştirmeyi planlıyorum. 

Sizin önerileriniz nelerdir havalandırma, gübre, toprak, ışık, saksı, ölçer flan neler gerekli yardımcı olurmusunuz ?

bbfox

Yeni üye
Cvp: Sıfırdan oda kurulumu (YARDIM)

Barutmusa' Alıntı:

Yeni bir kararla artık bende kendi malımı kendim üretmek istiyorum. Lakin gerekli ekipmanları bilmiyorum gübre olsun, ışık olsun. Kendim kabin almak yerine 240x120x180 boyutlarında çerçevesini demirden kaplamasını alçıpandan yapmak istiyorum böyle birşeyin maliyeti 250tl olucak lakin bu büyüklükteki kabinde ne tarz bi havalndırma olmalı hangi ışık kullanmalıyım gibi soruları cevaplayamadım. Bir yardımcı olursanız elinde 2000tl nakit para var lakin yanlış birşeyler almak istemiyorum. Skunk yetiştirmeyi planlıyorum. 

Sizin önerileriniz nelerdir havalandırma, gübre, toprak, ışık, saksı, ölçer flan neler gerekli yardımcı olurmusunuz 
Aleykumselam kanka.
Ben her zaman hazir kabinleri oneririm artisi cok ama sen kendim yapacam demissin ok 
Gubreyi yeni baslayanlara ph perfect gubre oneririm.hangi gubre dersen set olarak onerebilirim uzun mevzu
Isik eger bitkin auto ise cift spektrum 
Photo ise gelisim mh ciceklenme hps
Kac vat olacagi seni  atacagin bitki adedine ve basedebilecegin sicakliga bakar
Bunlari calistiracagin balast kaliteli bi elektronik balast oneririm zaten paran var
Toprak kullanacaksan biobiz light mix
Coco kullanacaksan plagron coco premiums
Saksi toprak kullanacaksan airpod saksi
Coco kullanacaksan normal yunarlak saksi 
Saksilar en dusuk photo tohum kullanacaksan 20lt
Auto icin 12 ve uzeri
Isi ve nem olcer problu olacak
Havalandirma s&p nin sessiz fanlari var tavsiye
Koku sorunu olacaksa carbon filtre
Zanamlayici vb.falan filan geri teferruati tohumsuzun videolarini ve forumu takip ederek bulabilirsin.

Barutmusa

Yeni üye

bbfox' Alıntı:
Barutmusa' Alıntı:

Sizin önerileriniz nelerdir havalandırma, gübre, toprak, ışık, saksı, ölçer flan neler gerekli yardımcı olurmusunuz 
Aleykumselam kanka.
Ben her zaman hazir kabinleri oneririm artisi cok ama sen kendim yapacam demissin ok 
Gubreyi yeni baslayanlara ph perfect gubre oneririm.hangi gubre dersen set olarak onerebilirim uzun mevzu
Isik eger bitkin auto ise cift spektrum 
Photo ise gelisim mh ciceklenme hps
Kac vat olacagi seni  atacagin bitki adedine ve basedebilecegin sicakliga bakar
Bunlari calistiracagin balast kaliteli bi elektronik balast oneririm zaten paran var
Toprak kullanacaksan biobiz light mix
Coco kullanacaksan plagron coco premiums
Saksi toprak kullanacaksan airpod saksi
Coco kullanacaksan normal yunarlak saksi 
Saksilar en dusuk photo tohum kullanacaksan 20lt
Auto icin 12 ve uzeri
Isi ve nem olcer problu olacak
Havalandirma s&p nin sessiz fanlari var tavsiye
Koku sorunu olacaksa carbon filtre
Zanamlayici vb.falan filan geri teferruati tohumsuzun videolarini ve forumu takip ederek bulabilirsin.

Verdiğin cevap için teşekkür ederim, ben bu odada 2 tane baksam 400w mh/hps alsam yeterli olur mu? Photo’yu bilmiyorum. Gübre kullanımı da anlatırmısın yada özelden görüşelim

Ali G Haze

Yeni üye
RE: Sıfırdan oda kurulumu (YARDIM)

İyi akşamlar kardeşim.
Ben de henüz dolabımı yeni tamamladım ve bahçede bardakta duran bitkimi koyunca ertesi güne bir tane yaprak çıktı resmen ışığa doyunca :)
Bazı eksikleri olsa da kendi ellerinle yaptığının yeri ayrı oluyor.Ben hazır bez dolap aldım profilleri kullanışlı oluyor diye ve fermuarlı olması ayrı avantaj.İçini  komple alüminyum folyo kapladım her ne kadar ışığı iyi yansıtsa da bir metal olduğu için ısı konusunda olumsuzluk yaratacak gibi.Ben daha portatif ve hafif olsun diye dolabı kurduktan sonra strafor ile kapladım ve köşebent yaptım köşeleri.15 liraya iki adet boru aldım ve bilgisayar fanlarını içine koyup silikon ile sabitledim.Sen de sıfırdan kendin yapacağın için anlattım bunları.Maliyeti düşük olsun diye folyo ile yaptım ama yapıştırma maliyeti 90a patladı resmen.Üstelik bütçen de az buz değil mylar yansıtıcı kullanmanı ve en ekonomik nasıl yapıştıracağını aldığın yere sor derim.Benim iskelet hazır olduğu için ölçülere müdahale etme şansım olmadı derinlik 44 cm enine 130.
Kullanacağın malzemelere bakılırsa elin alet tutuyor ve portatif olması hafif olması gibi bir derdin yok anlaşılan.
Aksesuar konusunda hepsiburadayı şiddetle tavsiye ederim.Nem ve sıcaklık ölçer(iç ve dış sıcaklık ölçenden),zaman ayarlı dijital priz falan ortalama 20 er liraya geldi.Havalandırma sistemine ilk başta sağlam para vermedim henüz koku sorunu da olmuyor 1 aydan önce diye.Ama senin ölçülerin daha büyük kurar kurmaz egzos fanı+karbon filtre kombini ile başlayabilirsin sana kalmış 
Toprak,ışık vb konuları da bırakalım usta growerlarımız açıklasın :)

Barutmusa

Yeni üye

Ali G Haze' Alıntı:
İyi akşamlar kardeşim.
Ben de henüz dolabımı yeni tamamladım ve bahçede bardakta duran bitkimi koyunca ertesi güne bir tane yaprak çıktı resmen ışığa doyunca :)
Bazı eksikleri olsa da kendi ellerinle yaptığının yeri ayrı oluyor.Ben hazır bez dolap aldım profilleri kullanışlı oluyor diye ve fermuarlı olması ayrı avantaj.İçini  komple alüminyum folyo kapladım her ne kadar ışığı iyi yansıtsa da bir metal olduğu için ısı konusunda olumsuzluk yaratacak gibi.Ben daha portatif ve hafif olsun diye dolabı kurduktan sonra strafor ile kapladım ve köşebent yaptım köşeleri.15 liraya iki adet boru aldım ve bilgisayar fanlarını içine koyup silikon ile sabitledim.Sen de sıfırdan kendin yapacağın için anlattım bunları.Maliyeti düşük olsun diye folyo ile yaptım ama yapıştırma maliyeti 90a patladı resmen.Üstelik bütçen de az buz değil mylar yansıtıcı kullanmanı ve en ekonomik nasıl yapıştıracağını aldığın yere sor derim.Benim iskelet hazır olduğu için ölçülere müdahale etme şansım olmadı derinlik 44 cm enine 130.
Kullanacağın malzemelere bakılırsa elin alet tutuyor ve portatif olması hafif olması gibi bir derdin yok anlaşılan.
Aksesuar konusunda hepsiburadayı şiddetle tavsiye ederim.Nem ve sıcaklık ölçer(iç ve dış sıcaklık ölçenden),zaman ayarlı dijital priz falan ortalama 20 er liraya geldi.Havalandırma sistemine ilk başta sağlam para vermedim henüz koku sorunu da olmuyor 1 aydan önce diye.Ama senin ölçülerin daha büyük kurar kurmaz egzos fanı+karbon filtre kombini ile başlayabilirsin sana kalmış 

Teşekkür ederim kardeşim cevabın için burdaki en aceminin bile ben lafı dinlerim herkesin bir tecrübesi var benim hiç yok o yüzden lakin önemli olan sıfır sistem kurarken nelere ihtiyaç var ana maddeler neler ? Ben 240x120 yer yapıyorum ışık 400w yeterli mi burda 2 yada 3 saksımı daha verimli olur yoksa tek saksımı ?

Ali G Haze

Yeni üye

Barutmusa' Alıntı:
Ali G Haze' Alıntı:
İyi akşamlar kardeşim.

Teşekkür ederim kardeşim cevabın için burdaki en aceminin bile ben lafı dinlerim herkesin bir tecrübesi var benim hiç yok o yüzden lakin önemli olan sıfır sistem kurarken nelere ihtiyaç var ana maddeler neler ? Ben 240x120 yer yapıyorum ışık 400w yeterli mi burda 2 yada 3 saksımı daha verimli olur yoksa tek saksımı ?

Forumun amacı zaten insanlara bunu öğretmek ama sadece burdan sana şunları al şunları tak demez kimse ana başlıklara girip belli bir zamanını ayırıp okuman mantığını kavraman lazım öncelikle.Daha sonrası da hayal gücüne kalmış.Eğer ben bunlara vakit ayıramam diyorsan 2000 liraya taş gibi hazır setler var çadırını lambanı vantilatörüne kadar koyup yolluyorlar tek yapman gereken yarım saat ayırıp kurmak olur.Ama illa ki kendim yapacam diyorsan öncelikle forum olmak üzere etraflıca okuma yapman gerekir.Soruna gelecek olursak watt üzerinden bakma lümen değeri önemli.Bitki başına 10.000 lümen gerekiyor en az.Benim 400 watt lambam 45bin birisi-58bin diğeri(2 farklı ampül kullanılıyor gelişme ve çimlenme dönemi olarak) yani 4-5 saksıya yeter gibi dursa da o boyutta bir çadırda ben 3 ya da 4 saksı tavsiye ederim

xEnfeksiyon

Yeni üye

400 w altında en fazla 2 bitki yetiştir verim istiyorsan photo yaparsan yüzün güler

Asalet

Yeni üye

bende sıfırdan oda yapmak istitorum nekadar bütçe ayırmalıyım foruma yeni üye oldum ve pek konulara bakacak vaktim olmadı yanlış yere yorum yazdıysamda kusura bakmayın...

Orey

Yeni üye

Gübre konusunda banada yardım ederseniz sevinirim bende yeniyim ve doğal yollardan kolay bir şekilde halledejilecegim bir gübre temin etmek istiyorum

Reis hazır ışığı cadırı herseyi hazır sekilde satılıyor demişsin nerden alıcaz temin edicez acaba bu cadırları

Kardeşlerim arkadaşlarım yeniyim bu olayda biraz. Az bucuk sayenizde bilgi edindim ve gecen sene elbise dolabımda ufak bir deneyimim oldu şuanda sponsor siteden gerekli tohumu alıcam. Magiçplant da dizayn edilmiş bir dolap var onu almayı düşünüyorum bugun yarın 3 4 agaç için yeterlimi sizce. Ve hangi tohumu grubundan tercih yapmalıyım. Auto yapmıcam yanlız bunda kararlıyım yardımlarınız için tşk.ler [video=dailymotion]http://http://www.magicplant.net/hazir-kabin-setleri/1868-80x80x180-cm-led-kabin-seti.html[/video]

1868-80x80x180-cm-led-kabin-seti.html
[video=dailymotion]http://http://www.magicplant.net/hazir-kabin-setleri/1868-80x80x180-cm-led-kabin-seti.html[/video]

hulolop

Yeni üye

Ali G Haze' Alıntı:
İyi akşamlar kardeşim.

hocam en çok dar geliyor mu ? hasat miktarını çok etkiledi mi ? bende gardolap yapmayı planlıyorum hem çok belli etmez kendimi ama en konusunda muallaktayim

mcmurphy

Yeni üye

alçıpan dolabınızı yapınca konu açar mısınız? ben de alçıpandan yapmayı düşünüyorum. fikir olur.

Ü

Üye silindi 5544

Guest

kanka kabin boyutun çok büyük eğer sadece 2 bitki olucaksa maksimum 120x120x250 boyutlarında olmalı ışıktan tasarruf etmiş olursun diğer türlü ışık alana dağılır ve israf olur.

Rally

Yeni üye

:) photo ne demek ve bu cesitleri aciklaya bilir misiniz arkadaslar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...