Sıfırdan oda için yardım

singerG

Yeni üye
Hatalar eksikler nelerdir 
Ev tutum sıra sistem ve tohumlarda

Auto tohum yetiştireceğim aklım da ki tohumlar

1- BRUCE BANNER AUTOFLOWER
2-[size=medium]SOUR TANGIE AUTO FEMINIZED[/size]
[size=medium]3-[size=medium]SUPER SILVER HAZE AUTO[/size][/size]
[size=medium][size=medium]4-[size=medium]GRAND DADDY PURPLE AUTOFLOWER

[/size]
[/size]
[/size]

2 Bitki yetiştirmeyi düşünüyorum fakat 1 e de düşürebilirim bu gidişle neleri yanlış yapmaktaayım sistemin gereksiz pahaalı olmasınıda istemiyorum açıkcası sadece aalıp kurup ilgilenmek istiyorum

Güncel :

Sistem 1 : 2.000 

RglogR.png

Sistem 2 : 4.000 

Z5PkZz.png

odR3jq.png

lQ6jdp.png

ElBaron35

Yeni üye
Cvp: Sıfırdan oda için yardım

Bro mühendis olarak söylüyorum can lite  öneririm filtre olarak ve Oda hacmi en küçük oda da max alanı kullanırsan verimin artar.(temasa dikkat et ama küf vs. Sıçrayabilir)

singerG

Yeni üye

soyler' Alıntı:
Bu azimle olur kanka harikasın. Konularımı başlangıç için inceleyebilirsin.

kankam okudum çok güzel ama ben her şeyi hazır bir sistem alma şansım yok mu yani hazır bir set şeklinde çünkü
bunları kurmak tek tek toplamak beni aşırı yoracak bir şey elbet yorulacağım lakin illaki direk hızlı bir şekilde türkiye marketlerinden lazım onlanları alıp başlayabilirim

ElBaron35' Alıntı:
Bro mühendis olarak söylüyorum can lite  öneririm filtre olarak ve Oda hacmi en küçük oda da max alanı kullanırsan verimin artar.(temasa dikkat et ama küf vs. Sıçrayabilir)

dikkate alacağım bu önerini dostum

singerG

Yeni üye

Hulk Bitki Kabini 60x60x160cm
Isı ve Nem Ölçer  
Ayna Reflektör 47x47cm 
Zaman Saati 
MagicPlant 400w HPS Grow + Bloom 
Biobizz Toprak Light Mix 20 Litre
HesiPack Toprak
SP TDM 200 Aksiyel Fan X2
Kare Saksı 7 Litre X2
Kare Saksı Tabağı X2
Klipsli Vantilatör 15 cm

Böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum sizce doğru hamlemi buna göre sipariş edeceğim eksiklerimi söylerseniz sevinirim

SrgNRoweN

Yeni üye

singerG' Alıntı:
Isı ve Nem Ölçer  
Ayna Reflektör 47x47cm 
Zaman Saati 
HesiPack Toprak
Kare Saksı 7 Litre X2
Kare Saksı Tabağı X2
Klipsli Vantilatör 15 cm

Böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum sizce doğru hamlemi buna göre sipariş edeceğim eksiklerimi söylerseniz sevinirim

Kanka saksılar küçük değil mi ?

DMA

Yeni üye

Reis seni çok iyi anlıyorum , böyle bir konu babada çok işey yarayacak,bende hazır aldım ,o hazır kabin sana fazlasıyla yetecektir , bende 3 gün önce aldım ve kurdum , kurulumu ne kolay nede zor , biraz kafanı kullanman gerekiyor, benim tohum konusunda sıkıntım vardı , bir riske girdim ,tohum sipariş verdim ve gerçekten geldi , şuan patladı tohumum ve inşallah büyüyecek eve geçince resim atarım şuan çalışıyorum,benimde çok bilgi eksiğim var .gübreyi ne zaman koymaya başlayacağım?,2 farklı ampul geldi sipariş verdiğim hazır setten,birisi gelişim birisi hasat için, hasat için ampulu ne zaman takacağım?kaç saat ışık verilecek kaç saat Işık kapalı kalacak? (Ben 18 saat açık,6 saat kapalı olarak ayarladım)havalandırma kaç saat açık kalması lazım? nem cizahızını nasıl kullanmam lazım ? )gibi sorular var .evet çok bilgi eksiğim var ama bu boku içiyoruz ve bunu kendim yapmaktan başka çarem yok .

Reis seni çok iyi anlıyorum , böyle bir konu babada çok işey yarayacak,bende hazır aldım ,o hazır kabin sana fazlasıyla yetecektir , bende 3 gün önce aldım ve kurdum , kurulumu ne kolay nede zor , biraz kafanı kullanman gerekiyor, benim tohum konusunda sıkıntım vardı , bir riske girdim ,tohum sipariş verdim ve gerçekten geldi , şuan patladı tohumum ve inşallah büyüyecek eve geçince resim atarım şuan çalışıyorum,benimde çok bilgi eksiğim var .gübreyi ne zaman koymaya başlayacağım?,2 farklı ampul geldi sipariş verdiğim hazır setten,birisi gelişim birisi hasat için, hasat için ampulu ne zaman takacağım?kaç saat ışık verilecek kaç saat Işık kapalı kalacak? (Ben 18 saat açık,6 saat kapalı olarak ayarladım)havalandırma kaç saat açık kalması lazım? nem cizahızını nasıl kullanmam lazım ? )gibi sorular var .evet çok bilgi eksiğim var ama bu boku içiyoruz ve bunu kendim yapmaktan başka çarem yok .

singerG

Yeni üye

SrgNRoweN' Alıntı:
singerG' Alıntı:
Isı ve Nem Ölçer  
Ayna Reflektör 47x47cm 
Zaman Saati 
HesiPack Toprak
Kare Saksı 7 Litre X2
Kare Saksı Tabağı X2
Klipsli Vantilatör 15 cm

Kanka saksılar küçük değil mi ?
Sanmıyorum , yeterli olduğunu düşünüyorum tabi ki yanlış da biliyor olabilirim araştıracağım bilen arkadaşlarda yaradım eder zaten

DMA' Alıntı:

En doğrusunu yapmışsın dostum fotoğrafı bekliyorum akşama doğru . Benim de senin bahsettiğin konularda bilgi eksiğim var o yüzden konu açtım seti aldıktan sonra senin sorularının aynısını soracaktım bir kaç saat içinde eminim birileri yardım eder veya bir konu açıp günlük tut yardım ediyor dostlarımız .

Umarım bende başarabilirim çünkü yetti :D
kendi çocuğum gibi dikkatli bakıp düzgün bir şey içmek istiyorum
torbacıdan aldığımda umarım si*mez kafasına bürünmek istemiyorum

DMA

Yeni üye
Aynen öyle :)Işıkla saksı arasını 25 cm tuttum , araştırdığıma göre ,tek sıkıntım vantilatör ve nem konusu .Dediğin gibi bu konuda yardım edeceklerini düşünüyorum .Bazı yapan arkadaşlarım nem makinası yerine , Çıkan Filiz’in üzerine ,1 litrelik kola kabının arka tarafını kesiyor , (aynı kova yaparken kestiğimiz gibi)ve Filiz’in üzrini kapatıyor şişenin arka tarafıyla nem görevini görüyür hepside başarılı sonuçlar alıyor , nem oranı  %55 ile %60 olması gerektiğini söylüyorlar ,sıcaklık ise 25 ile 30 arası , bildiklerimi aktarmak istedim ?

singerG

Yeni üye

DMA' Alıntı:
Aynen öyle :)Işıkla saksı arasını 25 cm tuttum , araştırdığıma göre ,tek sıkıntım vantilatör ve nem konusu .Dediğin gibi bu konuda yardım edeceklerini düşünüyorum .Bazı yapan arkadaşlarım nem makinası yerine , Çıkan Filiz’in üzerine ,1 litrelik kola kabının arka tarafını kesiyor , (aynı kova yaparken kestiğimiz gibi)ve Filiz’in üzrini kapatıyor şişenin arka tarafıyla nem görevini görüyür hepside başarılı sonuçlar alıyor , nem oranı  %55 ile %60 olması gerektiğini söylüyorlar ,sıcaklık ise 25 ile 30 arası , bildiklerimi aktarmak istedim ?

Mesela bunları bilmiyordum teşekkürler çünkü nem makinesini almayı unutmuştum mesela işeme yarayacak bunlar teşekkürler 

(Işıkla saksı arasını 25 cm tuttum ) Bu konunun üzerinde çok durmamız gerek aslında çok önemli bir mevzu bu dönemsel de değişiklik bire gerektiğini söyleyen konular okumuştum

DMA

Yeni üye
Rica ederim ,Bilen usta arkadaşlar illaki vardır ?

Gülücük koyuyorum soru işareti koyuyor çok cahil kaldım bu sitede :)

Ü

Üye silindi 13123

Guest
kanka  o guccuk kabinde 2 tane auto yetişmez kendimden biliyorum    1 tane yetiştirebilirsin en fazla  saksı olarak ta  7 lt  baya ufak kalır  en az 11 lt almanı öneririm  fanlar da gereksiz pahalı ve m3 olarak çok gelir bitki havayı kullanamaz  kabinin ölçülerine göre hesaplayıp öyle fan almanı öneririm  en çoğu her zaman en iyisi değildir ::D nem ölçeri felan n11 yada baska biyerden  20-30 liraya bulabilirsin burdan   o paraya alıpta kazıklanma  ışık olarak eğer ilk tecrüben olacaksa sıcakla boğuşmak şok zor gelebilir ve tecrübesiz isen sana çok sorun çıkartır  o yüzden direk hid sistem yapmanı önermem o kabine 6 tane cob led taksan  fazlasıyla yeter ve hps kadar ısınmaz daha az riskli olur  ve  4 de bir fiyatına yaparsın ışık işini  gübre olarak verim istiyorsan AN  gübrelere bakmanı öneririm bütçem yok dersen eklediklerinde işini görür ve  ph down al mutlaka ve  ph  ölçer  yoksa  forumda çok yazarsın bunlara noldu diye ::D  hastalık veya farklı durumlar için bi  callmag da almanı öneririm.

singerG

Yeni üye

Redcliffe318' Alıntı:
kanka  o guccuk kabinde 2 tane auto yetişmez kendimden biliyorum    1 tane yetiştirebilirsin en fazla  saksı olarak ta  7 lt  baya ufak kalır  en az 11 lt almanı öneririm  fanlar da gereksiz pahalı ve m3 olarak çok gelir bitki havayı kullanamaz  kabinin ölçülerine göre hesaplayıp öyle fan almanı öneririm  en çoğu her zaman en iyisi değildir ::D nem ölçeri felan n11 yada baska biyerden  20-30 liraya bulabilirsin burdan   o paraya alıpta kazıklanma  ışık olarak eğer ilk tecrüben olacaksa sıcakla boğuşmak şok zor gelebilir ve tecrübesiz isen sana çok sorun çıkartır  o yüzden direk hid sistem yapmanı önermem o kabine 6 tane cob led taksan  fazlasıyla yeter ve hps kadar ısınmaz daha az riskli olur  ve  4 de bir fiyatına yaparsın ışık işini  gübre olarak verim istiyorsan AN  gübrelere bakmanı öneririm bütçem yok dersen eklediklerinde işini görür ve  ph down al mutlaka ve  ph  ölçer  yoksa  forumda çok yazarsın bunlara noldu diye ::D  hastalık veya farklı durumlar için bi  callmag da almanı öneririm.

sizler sayesinde en güzel tercihi yapacağım konuyu güncelledikten sonraa tekrar bakmanı ricaa edeceğim

Berkeclsr

Yeni üye

singerG' Alıntı:
Hatalar eksikler nelerdir 
Ev tutum sıra sistem ve tohumlarda

Auto tohum yetiştireceğim aklım da ki tohumlar

1- BRUCE BANNER AUTOFLOWER
2-[size=medium]SOUR TANGIE AUTO FEMINIZED[/size]
[size=medium]3-[size=medium]SUPER SILVER HAZE AUTO[/size][/size]
[size=medium][size=medium]4-[size=medium]GRAND DADDY PURPLE AUTOFLOWER

[/size]
[/size]
[/size]

2 Bitki yetiştirmeyi düşünüyorum fakat 1 e de düşürebilirim bu gidişle neleri yanlış yapmaktaayım sistemin gereksiz pahaalı olmasınıda istemiyorum açıkcası sadece aalıp kurup ilgilenmek istiyorum

Güncel :

Sistem 1 : 2.000 

RglogR.png

Sistem 2 : 4.000 

Z5PkZz.png

odR3jq.png

lQ6jdp.png

Merhaba kanka eğer 4bintl lik sistemi alabiliyorsan al ama düşük bütçeli ve etkili birşey istiyorsan sana tavsiyem 1. sistemdeki kabini ve gübreleri çıkar saksıları 2 adet kumaş 27lt al 50kg toprak al light mix adv nutr. gübre al a+b connuseur grow bloom kabininide 160tlye koçtaştan kumaş dolap alıyorsun straforla yanlarını kapat üstünde ışık asmak karbon filtre koymak için yeri bile var. içini mylarla kapla 2 tanede autoyu koy oraya kardeşim mükemmel. ışık konusuna gelincede ışığını 400 wat yap bence yada 250nin yanıan cob led ekle 2şer tane.

Narkotik

Kıdemli Üye
Kanka zaten auto alarak en büyük hatanı yapmışın kısa zama da hasat kendisi geçiyor falan filan büyüledi tabi seni :d Işığı 24 saat boyınca ver 18-6 12-12 sistem auto için geçerli değil ne kadar ışık o kadar iyi 
7 Litre saksıda anca biber büyütürsün moruk :Ddddd

Filizlenme döneminde 80 90 nem oranı iyidir veg dönemde 50 55 çiçeklenme de 40
Aklıma gelen olursa yazarım buraya

singerG

Yeni üye

Narkotik' Alıntı:
Kanka zaten auto alarak en büyük hatanı yapmışın kısa zama da hasat kendisi geçiyor falan filan büyüledi tabi seni :d Işığı 24 saat boyınca ver 18-6 12-12 sistem auto için geçerli değil ne kadar ışık o kadar iyi 
7 Litre saksıda anca biber büyütürsün moruk :Ddddd

Filizlenme döneminde 80 90 nem oranı iyidir veg dönemde 50 55 çiçeklenme de 40
Aklıma gelen olursa yazarım buraya

o sıra ::D düşünemedim saksıları şimdi olmaak üzere bakalaaım

karamamba

Yeni üye
kanka sen sistemini kurdunmu siparişini verdinmi. çok güzel fan alıyosun 10 liralık saksıdan kaçıyorsun. bu işte ne kadar hazır alırsanda o kadar fazla para ödersin. bence burda tecrübesi olan arkadaşların dediklerine kulak ver birazda yabancı sitelerden araştır siparişini o yönde var parça parça sipariş verme kanka. herşeyi tek seferde al bitsin gitsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ********** ***** ** ***** hahahaha** hahahaha* ******
  • Y Yagzm:
    ****** ****** ****** ***** ** ********** **** **** ********* ** **** **** ***** **** ********* *** ****** ********** **** ****** ***** ****** ******** ***** ** ******** * *** *** ********** ***** ******* ********* *******
  • Y Yagzm:
    ******** hahahaha ********** hahahaha* ********** ******** ***** **** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** **** ******** *** ** ** *** ***** hahahaha**** ***** ****** ***** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ********** ***** ******** ******** ********** *** ******** **** ***** ****** ***** *******
  • Y Yagzm:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Y Yagzm:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ** hahahaha**
  • Y Yagzm:
    +1
  • Y Yagzm:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Y Yagzm:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** * **** **** hahahaha***** ***** **** ** ***** ******* ****** ******