Sıcaklık Problemi

kush1925

Üye
kankalar sa

80-80-180 çadır kullanıyorum sıcaklık bir türlü 30 un altına inmiyor odada cam sonuna kadar açık kalorifer kapalı nem cihazım var vantilatörüm var çözemedim bir türlü yardımınız ricadır , bazen 29.3 lere düşüyor ara ara sonra yine 30 ve üzeri. çadırın kapıyı açtığımda içerisi serinliyor ama nem 20 lere geliyor bitkiler daha blooma girmedi

Marazzssc

Müptezel
Kanka fermuar acik nem makinasida acik olsun bide islak havlular as bi kac tane nemi yukseltirsen kacinci gunundeler havalandirman ve karbon filtren kac

kush1925

Üye
32. gündeyim karb 330m3 havalandırma 280m3
ama tamirde şu anda havalandırma dün nemi fazla açtım diye içinden su geçmiş :( zaten yüksek sıcaklık ilk günden beri var diye nemi köklemiştim belki düşer diye

Marazzssc

Müptezel
32. gündeyim karb 330m3 havalandırma 280m3
ama tamirde şu anda havalandırma dün nemi fazla açtım diye içinden su geçmiş :( zaten yüksek sıcaklık ilk günden beri var diye nemi köklemiştim belki düşer diye
Kanka iklimin guzel aslinda havalarda sogudu gerci nerde oturuyon bilmiyorum ama garip geldi bana pervane varmi icerde

kush1925

Üye
kanka bende anlamadım kafayı yemek üzereyim vantilatör de var çadırda odada cam kapı pencere açık oturduğum yer de dışarısı 13-14 derecelerde gündüz , çadırı gardırobun içine soktum ama kapılarını ve arkadaki tahtasını söktüm dolabın dolapta diye mi yapıyor acaba

AwaKe4

Müptezel
knka anladığım kadarıyla çıkışın yeterli. Hps lambalar çok ısı yaydığı için oluyor bu durum. Cooltube ile sorunu çözebilirsin. Dolabin içinden çıkarmanda bi kaç derece aşağıya çekecektir sıcaklığı.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka sirkülasyon doğru olmadıgı için sanırım ısı yüksek kabine kayıpsız kaçaksız temiz havayı içeri alıp kirli sıcak havayıda odadan dışarı atarsan ısı sorunu olmaması lazım tahliye fanından çıkan havayı tekrar odaya verirsen ısı düşmez bi cam veya delikten direk dışarı vermen lazım boru ile.

a-420

Müptezel
kankalar sa

80-80-180 çadır kullanıyorum sıcaklık bir türlü 30 un altına inmiyor odada cam sonuna kadar açık kalorifer kapalı nem cihazım var vantilatörüm var çözemedim bir türlü yardımınız ricadır , bazen 29.3 lere düşüyor ara ara sonra yine 30 ve üzeri. çadırın kapıyı açtığımda içerisi serinliyor ama nem 20 lere geliyor bitkiler daha blooma girmedi
slm kanka ısık ne kullanıyosun bırde ısı olcerın doğru gosterdıgıne emınmısın.

kush1925

Üye
kankalar günaydın toplu cevap vereyim

cooltube yok çıkış fanı 330m3 ( 2
gündür yok motor içi yanmış tamir fermuarlar biraz açık fansızım )
ısı ölçer bitkinin son yaprağının hizasında o şekilde okumuştum, civalı olanla da denedim aynı derece
ışık 400w mh ve hps reflektörlü

acaba şu an fanım yok diye mi düşmüyor diyorum ama fan varken sıcaklık düşürcem diye fanı bozdum

bir şey yanlış oluyor ama bulamadım bir türlü , ty kankalar likeladım

Ü

Üye silindi 13123

Guest

ısı ölçer bitkinin son yaprağının hizasında o şekilde okumuştum, civalı olanla da denedim aynı derece

acaba şu an fanım yok diye mi düşmüyor diyorum ama fan varken sıcaklık düşürcem diye fanı bozdum

Kanka tahliye fanı olmadığı için ısı hiç bir şekilde düşmez fan şart 2. olarak ta yorumda da dediğim gibi fanın geldiğinde o fan dan çıkan havayı kabinin bulunduğu ortamdan dışarı vermen lazım bir boru ile camdan veya bir delikten bina dışına ki sıcak havayı tekrar kullanmasın kabin aynı odaya salarsan o havayı giriş fanın dan tekrar kabine girer ve kısır döngü oluşur ısı düşmez + bitkide güzel gelişmez.

kush1925

Üye
Kanka tahliye fanı olmadığı için ısı hiç bir şekilde düşmez fan şart 2. olarak ta yorumda da dediğim gibi fanın geldiğinde o fan dan çıkan havayı kabinin bulunduğu ortamdan dışarı vermen lazım bir boru ile camdan veya bir delikten bina dışına ki sıcak havayı tekrar kullanmasın kabin aynı odaya salarsan o havayı giriş fanın dan tekrar kabine girer ve kısır döngü oluşur ısı düşmez + bitkide güzel gelişmez.
şu an çadırın tüm deliklerini açtım dolabı hafif cama yaklaştırdım fan alana kadar böyle dursun ilk growda fıs oldu diğerine daha güzel girecez artık sağol bilgiler için

a-420

Müptezel

Aynen kanka icerideki hava surkulasyonunu saglamanlazim fani hallet sorun devam ederse burdayiz.

C

Cannabis-420

Guest

kanka fanını bozan şey nedir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    **** hahahaha****** ***** **
  • kkush kkush:
    **
  • Mest Mest:
    **
  • O Ogkushh07:
  • New Rookie New Rookie:
  • O Ogkushh07:
  • O Ogkushh07:
  • Mest Mest:
  • Mest Mest:
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    *** * ******** ** hahahaha******** ****** *******
  • New Rookie New Rookie:
  • Mest Mest:
    ******** ******** *** ******** ** hahahaha** * ******** ** hahahaha******** ****** *******
  • kkush kkush:
  • O Ogkushh07:
    ****** ***** ***** **
  • Mest Mest:
    **** hahahaha *** *** *
  • Mest Mest:
  • O Ogkushh07:
    ***** hahahaha *****
  • O Ogkushh07:
    **** ****** ******* **** **
  • O Ogkushh07:
  • New Rookie New Rookie: