Sıcaklık arkadaşlar

Ya ben bi salaklık yaptım 4 mh vardı 20 olurmu demiştim arkadaşların fikriyle 12/13 mantıklı geldi
Ama 4 ışık şu anda 30,5 derece oluyor ya kafayı yiyicem klima var ortamda ama nem 56/70 arası klima açsam nem azalıcak
Ama derece 30 ,5 geçmiyor ışık altında 1 fan içerideki havayı dışarı atıyor diğeri nem makinasının nemini ve saksılara vuruyor daha bugün 1. Günleri kısacası 30.5 rahatsız edermi uzak tutuyorum ışığı daha bebekler o yüzden en az 70/80 cm var

Ü

Üye silindi 22832

Guest
30 rahatsız eder.havalar ısınıyor problem olabilir.
önce kabinin üst deliklerini karşılıklı aç.sıcak hava yükseleceği için içerisi soğuyacaktır.
klima açarsan elektrik faturana çok yansır.

12/13 dediğin tam olarak nedir?

AwaKe4

Müptezel
Kabinin üstünü hava yolu yapacak şekilde ufak delikler açabilirsin ışığın hps ise cooltube deneyebilirsin bitkilerin küçük daha zarar vermesin ölçümlere dikkat et

Kabin değil brolar çatı katı gibi bi yer yükseklik 1,75 cm uzunluk 6 mt en 2,5 mt güzel bi yer her yerden hava giriyor ışığım 450 mh 4 adet şu anda baktım mesela 27,5 düşmüş ileride klima açıcam zaten AwaKe4 12/13 saksı ben 20 olurmu dedim 4 mh ye 12/13 mantıklı geldi broların fikriyle

AwaKe4

Müptezel
Knka ışıktan çok yerin önemi çok oluyor çünkü bitkiler fazla yer kaplıyor. Ama bahsettiğin ölüçlerde hava giriş çıkışını sıcaklığı falan sağlarsan 12/13 kök gayet olabilir. knka 20 kök için alan daha büyüyeceğinden ışığın verimi düşecek.

Bu derece ye bakılırken ışığın altındayken mi bakılıyor yoksa oda sıcaklığımı ışığın altındayken zaten güçlü vuruyor oda sıcaklığı bende 26 mesela

Knka ışıktan çok yerin önemi çok oluyor çünkü bitkiler fazla yer kaplıyor. Ama bahsettiğin ölüçlerde hava giriş çıkışını sıcaklığı falan sağlarsan 12/13 kök gayet olabilir. knka 20 kök için alan daha büyüyeceğinden ışığın verimi düşecek.

Bu derece ye bakılırken ışığın altındayken mi bakılıyor yoksa oda sıcaklığımı ışığın altındayken 31 derece zaten güçlü vuruyor oda sıcaklığı 25

önce kabinin üst deliklerini karşılıklı aç.sıcak hava yükseleceği için içerisi soğuyacaktır.

Bu derece ye bakılırken ışığın altındayken mi bakılıyor yoksa oda sıcaklığımı ışığın altındayken 31 derece zaten güçlü vuruyor oda sıcaklığı 25

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Bu derece ye bakılırken ışığın altındayken mi bakılıyor yoksa oda sıcaklığımı ışığın altındayken zaten güçlü vuruyor oda sıcaklığı bende 26 mesela
Işığın altından ölçersen yüksek çıkar altından değil de ışığın direkt olarak vurmadığı ve tepe sömeklerin hizasındaki yerlerden ölçmelisin. Ben kabinin 4 ayrı köşesini 4 ayrı termo/higrometreyle ölçüp ortalamayı baz alıyorum çünkü ortamdaki her yerin ısısı ve nemi aynı olmuyo. Ayrıca kızılötesi lazerli termometreyle yaprakların ısısını da ölçebilirsin ve 30(28 ideal) derecenin üstündeyse ya ışığın çok yakın ya da ortam çok sıcak demektir. Yaprakların ısısıyla ortam ısısı arasında da bikaç derece fark olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Işığın altından ölçersen yüksek çıkar altından değil de ışığın direkt olarak vurmadığı ve tepe sömeklerin hizasındaki yerlerden ölçmelisin. Ben kabinin 4 ayrı köşesini 4 ayrı termo/higrometreyle ölçüp ortalamayı baz alıyorum çünkü ortamdaki her yerin ısısı ve nemi aynı olmuyo. Ayrıca kızılötesi lazerli termometreyle yaprakların ısısını da ölçebilirsin ve 30(28 ideal) derecenin üstündeyse ya ışığın çok yakın ya da ortam çok sıcak demektir. Yaprakların ısısıyla ortam ısısı arasında da bikaç derece fark olmalı.
Strainhunterr bro yine ben ya bıktın benden ama
Bişey sorucam ya genetik tohum ilkkez yapıyorum da hep torbacı tohumu yapıyordum çok okudum forumları kafa gitti bende bundan önceki tohumlarda oda sıcaklığına bakıyordum hep ama burada farklı ben dereceyi ışık altına koyunca 32 yi zorluyor 110 cm yanına getirince aynı hizaya yani 27,5 oluyor sıkıntı yapmam gereklimi ışıkların yüksekliği de 60 cm 450 Watt mh var şu anda sağolasın bro

Ü

Üye silindi 22832

Guest
dostum sana şöyle bi bilgi vereyim.

32 sıcaklık kötü
fakat elini en yüksek yaprağın hizasında tutunca elin yanmıyorsa sıkıntı yok.

hps yi 120cm yukardan vererek lux değerini düşürüyorsun.
bu da hücre bölünmesini sağlayacak ışığı sağlamamak demek.
senin yapman gereken cool tube veya vantilatörü direkt ışığın geçtiği parelelden vurmak.

Eyvallah bro mh yüksekliğim 60 cm den 32 dereceyi buluyor vantilatör ler direk üstlerine vuruyor bu arada daha 4 günlükler 110 cm saksıların yanına koyunca da 27 derece oluyor
Sağolasın bro bu arada elim yanmıyor sıcaklık vuruyor o kadar bilgin için sağol

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Strainhunterr bro yine ben ya bıktın benden ama
Bişey sorucam ya genetik tohum ilkkez yapıyorum da hep torbacı tohumu yapıyordum çok okudum forumları kafa gitti bende bundan önceki tohumlarda oda sıcaklığına bakıyordum hep ama burada farklı ben dereceyi ışık altına koyunca 32 yi zorluyor 110 cm yanına getirince aynı hizaya yani 27,5 oluyor sıkıntı yapmam gereklimi ışıkların yüksekliği de 60 cm 450 Watt mh var şu anda sağolasın bro
Işığın altındaki dereceyi değil tepe sömeklerin hizasında ve ışığın direkt olarak vurmadığı yerlerdeki dereceyi baz alman gerektiğini konuşmuştuk, yani 27'yi. 27-28 dereceyi çoğu genetik rahatlıkla tolere edebiliyor, hatta bazıları 29-30'ları(genelde sativa dominantlar) ama çiçeklenmenin son birkaç haftasi sömeklerin şişmeye başlamasıyla birlikte ısıya karşı hassaslaşıp 26'larda bile foxtailing yapan genetikler(mesela blue kush) var o yüzden son bikac hafta 24-25'lere düşürebilirsen iyi olur hatta klima varsa 22-23'lere ama şu an için bi sıkıntı yok.

AwaKe4

Müptezel
Tamam dır dostum notumu aldım son haftalar İçin sağol
Knkam bitkilerin 4 günlükse ışığın 120 cm den de yeterli gelecek bu haftalık fakat ilerledikçe ışığı yaklaştırman gerekecek. Sıcaklık en tepe sömekte 30 u geçmesin, bitkinin en altında da 22-23 ten aşağı düşmemiş olsun yeterli. Bu şekilde ayarlarsan nem de düzenli giderse güzel bir iklim oluşturmuş olursun. Bol hasatların olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
  • S SuperKafa:
    ** ***** *** ******** hahahaha ****** **** *** ******** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ***** ***** hahahaha** ** ***** hahahaha ****** ***** **** ******** ***** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******** ******* ** **** **** ***** ***** hahahaha* ***** ********* ***** ********** ********** **** ***** ** **
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ******** ********* ******* ***** ******* *****
  • istr istr:
    ****** ***** **** ********** ********** ******** hahahaha** ********* ***** ********* ********* ********** ******** ********* ******* ****** hahahaha ******

• Z zanova:
    ******* ********* ** *** ***** hahahaha** ******* ******** **** *** *** **** ******* ****** ******* ***** hahahaha**** *** ******* *** ** ********
  • Z zanova:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******
  • H happyworld:
    *** ******* ******* ******* **** *** ***** ******** ********** ******** ** ******** ******* *** *** ******* ********* **********
  • H happyworld:
    **** *** *** hahahaha** * ***** ** ***
  • H happyworld:
    hahahahahahahaha
    H happyworld: hahahahahahahaha