Sömeklerde böceklenme

nnsantns

Yeni üye
Selamlar dostlar çiçeklenmenin 6. haftasındayız, yakından baktım hareket ediyorlar kesinlikle böceklenmiş.Daha önce karşılaşanınız var mı ne yapmak lazım?

Shepard

Müptezel
Geçmiş olsun kanka sen o kadar emek ver kim bilir neden dolayı böceklesin böyle üzücü umarım çözümü vardır

nnsantns

Yeni üye
Geçmiş olsun kanka sen o kadar emek ver kim bilir neden dolayı böceklesin böyle üzücü umarım çözümü vardır
Sağol dostum,valla hiç anlamadım tek kabinde 4 bitki var 1 tanesinde olmuş sadece.Tütsü yaktım direk beklemeye geçtim ama tabi motivasyon yerlerde.Hasata 3-4 hafta var derken olacak şey değil

muptinho

Üye
Kankam üstatlar daha net bilgi verir ama neem oil diye bi sıvı var çiçeklerine gelmicek şekilde bitkine püskürtürsen sorunu çözersin diye düşünüyorum

Shepard

Müptezel
Üstteki arkadaşın dediği gibi böcek olan sömeklerden tat umudunu kesip belki neem oil ile kurtarabilirsin şimdi aklıma geldi benim de 500 ml suya 2-3 ml karıştırıp uyku saatinde spreyle uygulayabilirsin

Shepard

Müptezel
Kanka bu harmanlıkla tadını tuzunu düşünecek değilim ama tabi insan oldu mu tam olsun istiyor :D
Haklısın kanka ben de aynı durumdayım daha 52. gündeyim 1 ay kesin var daha gün sayıyorum her 2 saatte 1 ne durumda diye gidip bakıyorum kafaları yicem :D Tüm sömek dallarında mı böceklenme yoksa tepe sömekte mi sadece

Shepard

Müptezel
Neyse ki tamamını ele geçirmemiş diğerlerine sıçrar mı bilmiyorum kanka ama tedbirli olmakta fayda var bence en ufağından bi neem oil siparişi geçmeni tavsiye ederim. Bende de tanımsız bi böceklenme vardı yaprakları ortadan yiyordu yavaş yavaş 3 4 hafta önce. 1 kere neem uyguladım azalttı 5 gün sonra 2.yi uyguladım tertemiz problem kalmadı sağlıklı şu an. Böceklenme, hastalık olmasa da çiçeğe girmeden önce tedbir amaçlı öneriyorlar zararlı bir şey değil

muptinho

Üye
Kanka ,dallara ve yapraklara sıksam sadece etki eder mi diyosun? Çünkü böcekler sömeklerin içinde direkt.
Kanka kullanım şekli olarak sadece yapraklara uygulaman gerekiyo benzer bi sorunu bi arkadaş yaşamıştı onunda sömeklerinde vardı böceklenme ama neem yapıyla tamamen çözmüştü problemini

nnsantns

Yeni üye
Neyse ki tamamını ele geçirmemiş diğerlerine sıçrar mı bilmiyorum kanka ama tedbirli olmakta fayda var bence en ufağından bi neem oil siparişi geçmeni tavsiye ederim. Bende de tanımsız bi böceklenme vardı yaprakları ortadan yiyordu yavaş yavaş 3 4 hafta önce. 1 kere neem uyguladım azalttı 5 gün sonra 2.yi uyguladım tertemiz problem kalmadı sağlıklı şu an. Böceklenme, hastalık olmasa da çiçeğe girmeden önce tedbir amaçlı öneriyorlar zararlı bir şey değil
hemmen neemoil siparişini veriyorum. büyüteç almam gerekiyordu zaten. o gelene kadar tütsüler fayda ederse ne ala etmezse kullanırım hemen. riske atmaya gerek yok kanka eyvallah. 2. growa başlıcam bundan sonra hemen, neemoili dediğin gibi çiçeklenme başında kullanırım .

muptinho

Üye
hemmen neemoil siparişini veriyorum. büyüteç almam gerekiyordu zaten. o gelene kadar tütsüler fayda ederse ne ala etmezse kullanırım hemen. riske atmaya gerek yok kanka eyvallah. 2. growa başlıcam bundan sonra hemen, neemoili dediğin gibi çiçeklenme başında kullanırım .
Kanka bu arada fanın yetersiz olabilir mi ? O da etkiler böcek oluşumunu

nnsantns

Yeni üye
Kanka kullanım şekli olarak sadece yapraklara uygulaman gerekiyo benzer bi sorunu bi arkadaş yaşamıştı onunda sömeklerinde vardı böceklenme ama neem yapıyla tamamen çözmüştü problemini
çok sağol kanka valla direkt böceği yok etmeye kurulu benim kafa şimdi sömeğin tepesi sıkardım. yaprak altına üstüne uygulumak yeterlidir.

muptinho

Üye
Aslında biraz da bundan şaşırdım kanka havalandırmam gayet iyi. giriş 200 çıkış 330. birde 24 lük vantilatör çalışıyor içeride. nem desen 35 ortalama.
Sıkma canını kankam neem yağını bi dene inşallah kurtarırsın bitkini diye düşünüyorum. Diğer bitkilerinede zarar vermeden bi an önce çözersen iyi olur dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** hahahaha** **** *** ********* *****
  • A ax-b:
    **** ***** *** ******** ********** ******** ******* **** *** ** ****** ********** *********
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ****** ******** **** ****** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
    *** *** hahahaha
  • A ax-b:
    *** hahahaha** ******** ********* *** ***** ********
  • A ax-b:
    *** ** **** * **** ******** *** ********* **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********** ******** ***** ****** **** **** ********* hahahaha* ***** ***** ** **** ********** hahahaha ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ******** ********** ******* **** hahahaha*** **
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ** ******
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** hahahaha** ******* ******** ****** ********
  • A ax-b:
    ** ******** hahahaha*
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    +2
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ***** ***** ******* **** ****** ******* ******* ***** *** *******