sömekler büyümüyor

Havze

Üye
Dostlar selam 10 kök bitkim var organik yetiştiriyorum. Güzel güneş alan bir yerde outdoor yapıyorum. Her şey yolunda boylar uzuyor eğitim vermedim. 3-4 mt aralığında genel boyları ama sömekler şişmiyor. İlk zamanlar solucan sonrasında humik fulvik şu anda da muz gübresi ve şimdi de keçiboynuzu pekmezi verdim. Bunların sömeklerini şişirmenin organik bir yolu yok mu?

IcBlue

Doktor
photoperiod bitkiler için çiçeklenmenin 6-8 haftalarında bitki enerjisini sömekleri şişirmeye harcar ve bu süreçte yüksek oranda karbonhidrata ihtiyacı vardır. bu dönemden sonra bitki enerjisini sömeklerin içeriğine yöneltmeye başladığından belirgin şekilde şişmeler devam etmez. organik alternatiflerde baklagillerle hazırlanan besinler yüksek oranda karbonhidrat ve potasyum içerdiğinden bu döneme çok uygundur ancak yüksek değerli besinlerin bitkiyi yakma ihtimali daha kuvvetlidir, dikkatli kullanılması gerekir. örneğin fasülye hatta tercihen kırmızı fasülye %60 carb oranıyla bunun için oldukça ideal bir seçenek. gübre yapımında hangi yöntemi kullandığına göre miktarı ayarlaman gerekir, her yöntemde çalışıyor ama özellikle fermente yöntemlerde daha başarılı sonuç veriyor. yöntemine yarım çay bardağı ekleyerek başlayabilir, bitkinin ihtiyacına göre arttırabilirsin ancak ilk denemeyi muhakkak normal gübreleme dozunu en az yarı yarıya seyrelterek yapmanı öneririm. umarım gönlünce olsun, bol şans

edit: yalnız şunu da belirteyim bitki sadece kendi taşıyabileceği kadar sömek ağırlığı üretir bu nedenle karbonhidrat takviyesinin etkisi yalnızca bu potansiyel içinde görülebilir. supercropping, main lining gibi doğru uygulandığında dalların dayanıklılığını arttıran eğitimlerle ve baştan doğru beslemeyle kombinlendiğinde tam potansiyelini gösterir

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...