Sömek Kurumama Sorunu

futureofwolf

Yeni üye
kankalar 3,5 ayda büyütmeme rağmen bu kızı biraz erken hasat ettim amatör işi oldu. 8-9 gündür kurudu dışı çıtır okey ama içini açtığında hala bi nem var. toprağı kurutup 72 saat karanlığa almıştım. acaba tamamen kürlemeyle mi bitiyor nem? önerilerinizi bekliyorum

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka içersinde hafif nem kalması gayet normal ortam şartlarını bilemiyorum ancak bir kaç gün daha bekletebilirsin içilecek kıvama gelmeden kürleme yapmamalısın bu küflenmeye sebebiyet verebilir.

higthead

Jolly Green
Dostum cıtır olduktan sonra içleri nemli olması gayet normal. kavanozda gunde 3-4 kere acarak 2-3 hafta kürle veya 58 nem regülatörü al kavanoza at günde 2-3 kere havalandır.

Kürlemicem dersen biraz daha beklet kurusun ama nekadar verimli olur bilemem.Bu iş kürlenmede şekillenir.

3,5 ay beklediysen bence 2 hafta da kürleme için beklersin kanka al 1 lıtrelık kavanoz hasadını kavanozları yüzde 60 ı na kadar sömekle sonra 2 3 saatte bir 10 dk havalandır 2 hafta sonra çokonatlar hazır

zeko dayi

Müptezel
kankalar 3,5 ayda büyütmeme rağmen bu kızı biraz erken hasat ettim amatör işi oldu. 8-9 gündür kurudu dışı çıtır okey ama içini açtığında hala bi nem var. toprağı kurutup 72 saat karanlığa almıştım. acaba tamamen kürlemeyle mi bitiyor nem? önerilerinizi bekliyorum
3.5 ay icn cok.az elektirik parasına yazık olmus

futureofwolf

Yeni üye
kankalar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. iki ağaca sadece 12 saat güneş,5-6 saat 100W cob led verdim, kızlardan birinin(hawaii auto) yarısı bu (7 gr) diğer yarısının da amerberleşmesini bekliyorum. nem ölçerim var çok şükür %55-60 nemde 20-18 derecede kurudular. kavanoza koyup nem fotosuyla sigaranın diğer yarısını atarım merak eden varsa

Ü

Üye silindi 24844

Guest
kankalar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. iki ağaca sadece 12 saat güneş,5-6 saat 100W cob led verdim, kızlardan birinin(hawaii auto) yarısı bu (7 gr) diğer yarısının da amerberleşmesini bekliyorum. nem ölçerim var çok şükür %55-60 nemde 20-18 derecede kurudular. kavanoza koyup nem fotosuyla sigaranın diğer yarısını atarım merak eden varsa
Kanka latife ediyorum yanlış anlama sakın. Nem %50 sıcaklık 22 derece olması gereken en iyi koşullar seninkide buna yakınmış fotoğrafı ben ilk yorumumu yaparken görmemiştim bende yüklenmemişti sanırım ama gördüğüm kadarıyla kurutma işlemin tamamlanmış kür e geçebilirsin. Yetiştirme konusunda tavsiyem elinde 100w cob ledin hali hazırda varmış zaten onunla başlayıp onunla bitirmen daha verimli olacaktır güneş ışığı her ne kadar daha kaliteli bir ışık kaynağı olsada bitki bir orada bir burada afallar iyi gelişim gösteremez çünkü sadece ışık değil nem, sıcaklık, hava sirkilasyonu bütün şartlar değişiklik gösterecektir. Yanlış anladıysam lütfen beni düzelt bir bitkiden 14gr almışsın sanırım bu hasat yaktığın elektriğe uğraştığın emeğe karşılık çok düşük ortam şartlarını bir sonraki growuna başlarken daha güzel ayarla. :)

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Diğer yarısının fotoğrafını değilde bir kafa ve tat raporu fena olmaz kürlemeden önce ve kürledikten sonra. ;)

futureofwolf

Yeni üye
Kanka latife ediyorum yanlış anlama sakın. Nem %50 sıcaklık 22 derece olması gereken en iyi koşullar seninkide buna yakınmış fotoğrafı ben ilk yorumumu yaparken görmemiştim bende yüklenmemişti sanırım ama gördüğüm kadarıyla kurutma işlemin tamamlanmış kür e geçebilirsin. Yetiştirme konusunda tavsiyem elinde 100w cob ledin hali hazırda varmış zaten onunla başlayıp onunla bitirmen daha verimli olacaktır güneş ışığı her ne kadar daha kaliteli bir ışık kaynağı olsada bitki bir orada bir burada afallar iyi gelişim gösteremez çünkü sadece ışık değil nem, sıcaklık, hava sirkilasyonu bütün şartlar değişiklik gösterecektir. Yanlış anladıysam lütfen beni düzelt bir bitkiden 14gr almışsın sanırım bu hasat yaktığın elektriğe uğraştığın emeğe karşılık çok düşük ortam şartlarını bir sonraki growuna başlarken daha güzel ayarla. :)
biraz öyle oldu kanka fatura sıkıntı yapıyor diye bitkiye stres oldu farkındayım ben bunun zaten. diğer yarısını daha iyi kurutup kürleyeceğim umarım. şu an kavanozda %56 nem var, sanırım fazla kurutmuşum. önerilere açığım

Dshh

Üye
Kesmeden önce toprağın tam kurumamış olabilir, toprak tamamen kupkuru olmadan kesince böyle oluyor ama sorun degil 3-5 gune kurumus olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!