Runtz Autoflower Günlük

gorilladam

Müptezel

6. gün durum böyle. Tipinin garip olması dışında bi sorun görünmüyo umarım bi sorunu yoktur. Gübrelemeye geçmedim hala ve günlük olarak toprağın altlarını kontrol ediyorum eğer nemliyse sulama yapmıyorum, az nemliyse ya da hiç nemli değilse 10-15ml sulama yapıyorum damlayla.
Sıkıntı yok kankam iyi gidiyor. 3. Boğum gelmeden gübre vermek yok bu kıza

Selam kankam, nem oranı nedir icerinin?

Bide pH ölçüyorsun dimi?
Kanka pH 6,5
Sıcaklık çok fazla olmaya başladı ışık açılınca 27 dereceyi buluyo
Nem de 80-90 arası (petle kapatıyorum petin içi böyle)

Çıkış fanımı çalıştırmıyorum karbon filtresi azalmasın diye ama sanırım çalıştırmam gerekicek sıcaklığı düşürmek için. Bi de bitkinin boyu uzadıkça ışığı yukarı çıkarmam gerekiyo herhalde, bitkinin en üst kısmından mı ölçmem gerekiyo ışık uzaklığını ve tam ne kadar olmalı şu an 35-40cmlerde

gorilladam

Müptezel
Kanka boyu uzadıkça çekme 25 biraz az olabilir 35 dimmer iyidir 45-50cm ile. Karbonu çıkarıp çıkış fanını çalıştırabilirsin. Sıcaklıktan dolayı o şekilde tribe girmişte olabilir ama genel olarak endişelenecek bir şey yok. Bazen benimde fidelerim o şekilde yaprak kıvırıyor sıkıntı yok. Yapraklar komple aşağıya eğilmeye başlarsa yada yanmaya başlarsa endişelenmeye başlarız.

Teşekkürler kanka bakalım direktiflerini uyguluyorum fanı da çalıştırdım ama ışığın derecesini arttırmak bana biraz daha sıcaklık problemi yaratacak. Sıcaklığı düşürmek için fandan başka bi önerin var mı?

gorilladam

Müptezel
Teşekkürler kanka bakalım direktiflerini uyguluyorum fanı da çalıştırdım ama ışığın derecesini arttırmak bana biraz daha sıcaklık problemi yaratacak. Sıcaklığı düşürmek için fandan başka bi önerin var mı?
Kanka o zaman 30cm ye kadar indir ışığını yapraklar havaya kalkar pozisyona gelecektir. O şekilde kalsın.

Kanka yaprak altlarını kontrol et thrips olabilir bide üst yapraklarda ki sarı lekeler ışık yanığı belirtisi bence ışığı biraz yükseltsek iyi olabilir.
Kanka yaprağın altında ya da üstünde bi şey yoktu ama maalesef kabinde yerde duran şöyle bi canlı vardı thrips mi bilmiyorum ama muhemelen zararlıdır. Bunu öldürdüm ve gözümle görebileceğim her yere baktım başka yoktu ama bi tane geldiyse bunun devamı da gelir. Buna nasıl bi önlem almam lazım neem oil mi? Bi de bir böcek türü geldiyse başka bi böcek türü de gelebilir onlar için nasıl bi önlem almalıyım?

gorilladam

Müptezel
Neem yağı Trendyolda var kanka. Lavanta yağı hiç kullanmadım ne desem yalan olur. Bide o böcek sanırım hamam böceği kankam.

13. gündeyiz durum bu. Sıcaklık 30 derece ivarında geziyo hep ne yaptıysam düşüremedim. Kabin fanı çalışıyo ve ufak bi vantilatörle hava tutuyorum sıcaklığı bi türlü düşüremedim. Ama şimdilik sağlıklı duruyo sanki, ufaktan gübrelemeye geçmeli miyim?

gorilladam

Müptezel
O yuvarlak uçlu yapraklar sararmadan gübreye başlamak yok kankam. Önce ordaki besinleri çeksin ondan sonra başlayalım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M merto1835:
    ***** ********* hahahaha* **** ** ********** hahahaha**** ***
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** *** ****** ******** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** hahahaha***** ** *** **
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ***** ********** ***** hahahaha* *** ***** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ********** *** ****** ****** ******* hahahaha* ***** ********** ***** hahahaha* *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • K Kowa:
  • K Kowa:
    ***** ***** ******** hahahaha******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • K Kowa:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** hahahaha***
  • K Kowa:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*** ******* *****
  • M merto1835:
    *** ****** ******* *** ******** ******* **** ******* ****** ***** ******* ****** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
  • M merto1835:
    hahahaha ** ******* ******
  • K Kowa:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******** **
    Bandaleros Bandaleros: ****** ******** **