Rize ikliminde açık alan yetiştiriciliği hakkında bilgi paylaşımı

doktor53

Üye
arkadaşlar merhaba uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım daha öncesinde ilk deneyimim olan iç mekan maceram aşırı başarılı geçmişti mekan sıkıntımdan dolayı o defteri kapattık şimdilerde elimde bir miktar corbacı tohumları mevcut dış mekan hakkında hiç bir bilgim yok kafamda üç beş sorum var bu konularda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
öncelikli olarak İstanbul'da üç beş fide olarak başlamak istiyorum buraya daha sonra gelecem
nisan ortasında Rize'de olucam uzun dönem kalmaya cam iki ayda bir gide cem ama orada hiç bir şekilde korkum yok istediğim yerde yetiştirebilirim malum her yer bizim dağ bayır
Rize iklim ve yetiştiriciliği hakkında bilgi birikimi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var
öncelikli olarak klasik kapalı mekan yetiştiriciliği nasıl başlanıyorsa tohumları patlattık bir karış boy atana kadar saksı içinde yetiştirdik toprağa gömdük tamamen doğal olarak kendi kendisine yetişme imkanı var mı ne gibi bakımlar yapmalıyım artı zamanı kısaltmak adına eski gene burda tanıştığım bayan arkadaşlardan biri ilk grow tecrübemde tohumları patlattıktan sonra toprağı kaz çuvalın içine bitkiyi yerleştir sonra toprağa göm diye bilgi vermişti ne kadar doğrudur bilmiyorum yada direk toprağa mı gömmeliyim gübre konusuna gelirsek kapalı mekanda yetiştirdiğimiz gibi hassas bir şekilde gübre vermeli miyim su konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum zaten aşırı yağmur alan bir bölge ama fikirlere açığım
ayrıca kapalı mekanda 70 günde hasatı almıştım yanlış bilmiyorsam açık alanda 6 ay gibi bir süremi gerekli şimdiden yardımcı olan herkeze teşekkürler

Kemotropizma

Yeni üye
Selam kank bildiklerim hakkında biraz yardımcı olayım kalanı ustalar tamamlar.
Öncelikle şunu söyleyeyim Doğu Karadeniz'de ben de outdoor denedim haftalık kontrol ettim. Sadece Grow ve Bloom gübresi kullandım ama hasatım iyi değildi çünkü tohumlar köfteci tohumuydu bitkide küflenmeler oldu dediğin gibi aşırı yağış alan iklim olduğu için neme küfe dayanıklı olan indica genetikleri seçerek başlaman gerekir. Yoksa küfle alakalı sıkıntı yaşaman çok olası
öncelikli olarak klasik kapalı mekan yetiştiriciliği nasıl başlanıyorsa tohumları patlattık bir karış boy atana kadar saksı içinde yetiştirdik toprağa gömdük tamamen doğal olarak kendi kendisine yetişme imkanı var mı ne gibi bakımlar yapmalıyım
Doğal olarak kendi kendine de yetişir ama thcsi düşük kafası tırt bi sigara olur kank

arkadaşlardan biri ilk grow tecrübemde tohumları patlattıktan sonra toprağı kaz çuvalın içine bitkiyi yerleştir sonra toprağa göm diye bilgi vermişti ne kadar doğrudur bilmiyorum yada direk toprağa mı gömmeliyim gübre konusuna gelirsek kapalı mekanda yetiştirdiğimiz gibi hassas bir şekilde gübre vermeli miyim
Kanka bitkini direk toprağa gömme, uzun süre terk edip gideceğin için ona özel bir toprak lazım ki iyi ve yüksek hasat alabilesin onun için de birden fazla seçenek var mesela kendin light mix toprak alıp içerisine solucan gübresi yarasa gübresi gibi uzun süre besin sağlayabilecek karışım hazırlayabilirsin ya da all mix toprak alıp üzerine eklemeler yapabilirsin burası sana kalmış biraz araştırma da yapabilirsin. Gübre başlığının altındaki konuları okursan ufkunu açacak fikirler edinirsin mesela Yaşayan Toprak gibi birşey yapabilirsin. Bitkini de bu toprağa bez saksı ya da çuval da olabilir yerleştirip saksıyı da istediğin yere götürüp çukura yerleştirirsin. sadece suya ihtiyacı olur o da karadenizde bol zaten :D

70 günde hasatı almıştım yanlış bilmiyorsam açık alanda 6 ay gibi bir süremi gerekli şimdiden yardımcı olan herkeze teşekkürler
Outdoor da tohumların photo ise (köfteci tohumu da muhtemelen öyledir) ekim-kasıma kadar yolu var. Autoflower tohum alıp ekersen zaman fark etmez 3 ayda hasatı alırsın.

Şunu da söyleyeyim Rize'ye gidişinde tohumların patlayıp cinsiyet belirtmesi zaten 1 ayı bulur. O kadar süre orada bulunamayacaksan hepsini ekip giderim diyorsan erkek çıkanlar dişileri döller ve sigaran tohum üretir bu da kafasının tırt olması demek zaten.

Özetle neme dayanıklı genetik ve gübresi bol bi toprakla terk edip gitsen bile seni uçuracak hasat alabilirsin

doktor53

Üye
Selam kank bildiklerim hakkında biraz yardımcı olayım kalanı ustalar tamamlar.
Öncelikle şunu söyleyeyim Doğu Karadeniz'de ben de outdoor denedim haftalık kontrol ettim. Sadece Grow ve Bloom gübresi kullandım ama hasatım iyi değildi çünkü tohumlar köfteci tohumuydu bitkide küflenmeler oldu dediğin gibi aşırı yağış alan iklim olduğu için neme küfe dayanıklı olan indica genetikleri seçerek başlaman gerekir. Yoksa küfle alakalı sıkıntı yaşaman çok olası

Doğal olarak kendi kendine de yetişir ama thcsi düşük kafası tırt bi sigara olur kank

Kanka bitkini direk toprağa gömme, uzun süre terk edip gideceğin için ona özel bir toprak lazım ki iyi ve yüksek hasat alabilesin onun için de birden fazla seçenek var mesela kendin light mix toprak alıp içerisine solucan gübresi yarasa gübresi gibi uzun süre besin sağlayabilecek karışım hazırlayabilirsin ya da all mix toprak alıp üzerine eklemeler yapabilirsin burası sana kalmış biraz araştırma da yapabilirsin. Gübre başlığının altındaki konuları okursan ufkunu açacak fikirler edinirsin mesela Yaşayan Toprak gibi birşey yapabilirsin. Bitkini de bu toprağa bez saksı ya da çuval da olabilir yerleştirip saksıyı da istediğin yere götürüp çukura yerleştirirsin. sadece suya ihtiyacı olur o da karadenizde bol zaten :D

Outdoor da tohumların photo ise (köfteci tohumu da muhtemelen öyledir) ekim-kasıma kadar yolu var. Autoflower tohum alıp ekersen zaman fark etmez 3 ayda hasatı alırsın.

Şunu da söyleyeyim Rize'ye gidişinde tohumların patlayıp cinsiyet belirtmesi zaten 1 ayı bulur. O kadar süre orada bulunamayacaksan hepsini ekip giderim diyorsan erkek çıkanlar dişileri döller ve sigaran tohum üretir bu da kafasının tırt olması demek zaten.

Özetle neme dayanıklı genetik ve gübresi bol bi toprakla terk edip gitsen bile seni uçuracak hasat alabilirsin
hocam ana fikri ben kaptım (Özetle neme dayanıklı genetik ve gübresi bol bi toprakla terk edip gitsen bile seni uçuracak hasat alabilirsin )
madem bir işe giriş yapıyoruz adam akıllı yapalım üç beşten kaçmayalım aslında paradan yana bir sıkıntım yok kafamda nedense acık havada ek topraha geç git hasat al olarak kalmış zaten açık havada üç ayda alma şansım varsa orda kalırım tam profosyonel yaparım daha iyi detaylı araştırıcam daha önce açık alan fikrim sıfırdı eyvallah başkan yorduk senide akşam akşam

Brother

Doktor
toz gübrele bakabilirsin
Kafası tırt olmaz genetiği ile alakalı bende yaptım olmamış hali bile tehlikeliydi
Bitkiyi büyütmeyi biliyosan gerisi kolay

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********