Rivasol sivi soluncan gubresi

Selam aleykum arkadaşlar bi konuda yardım istiyicem rivasol sıvı soluncan gubresini nasıl kullanmalym 1litreye kaç ml katılıyor ve gübreli suyumu vermek gerekiyor yoksa şu verdikten sonra mi veriyoruz bitkiler genetik deil normal tohum iyi sigaralarin 1aylik sigaralar bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

sakinadam

Yeni üye
Solucan gübresi azot ağırlıklıdır genelde artısı mineral bakımından zengin olması demir çinko mangan vs biraz araştırdım genelde npk si fazlasıyla diyorum 7-2-2 bende var litreye 2ml olarak uyguluyorum, atıyorum haftalık periyotta lt başına 0.5 sürekli uygulanabilir, tabi burada aldığın üründeki tavsiye kullanım miktarı çok önemli ben hiç bilgi olmadığını ve toprağında katı solucan gübresi olmadığını varsayarak bu oranları dedim. Aslında yapraklarına bakarak anlayabilirsin tepkisini. Her zaman denilen gibi eksik gübrenin telafisi vardır ama fazla gübrenin telafisi zordur bazen yoktur.

Solucan gübresi azot ağırlıklıdır genelde artısı mineral bakımından zengin olması demir çinko mangan vs biraz araştırdım genelde npk si fazlasıyla diyorum 7-2-2 bende var litreye 2ml olarak uyguluyorum, atıyorum haftalık periyotta lt başına 0.5 sürekli uygulanabilir, tabi burada aldığın üründeki tavsiye kullanım miktarı çok önemli ben hiç bilgi olmadığını ve toprağında katı solucan gübresi olmadığını varsayarak bu oranları dedim. Aslında yapraklarına bakarak anlayabilirsin tepkisini. Her zaman denilen gibi eksik gübrenin telafisi vardır ama fazla gübrenin telafisi zordur bazen yoktur.
Ustam benim.bi saksim var onun toprağında toz soluncan gübresi var ona vereyimmi ve 1 Litreye 2ml yetermi birde normal.toprakta var onlar için de aynı şekilde vereblrmym 1Haftada bir kere verilirmi çiçeğe girene kadar

sakinadam

Yeni üye
Ustam benim.bi saksim var onun toprağında toz soluncan gübresi var ona vereyimmi ve 1 Litreye 2ml yetermi birde normal.toprakta var onlar için de aynı şekilde vereblrmym 1Haftada bir kere verilirmi çiçeğe girene kadar
İlk haftalarda daha rahat besin alması için mini miktarda 0,5 uygulanabilir ama senin bitkin 1 aylık saksıya koydugun oranı bilmediğim için bir şey diyemem, artı burada kullandığın diğer gübrelerin azot oranı da çok önemli, toprak karışımını ve kullanımda olduğun diğer gübrelerin npk oranlari varsa verirsen daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz.

İlk haftalarda daha rahat besin alması için mini miktarda 0,5 uygulanabilir ama senin bitkin 1 aylık saksıya koydugun oranı bilmediğim için bir şey diyemem, artı burada kullandığın diğer gübrelerin azot oranı da çok önemli, toprak karışımını ve kullanımda olduğun diğer gübrelerin npk oranlari varsa verirsen daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz.
Ustam genetik tohum deil normal yerli tohum ektim 1aylik bitki elimde yarasa gübresi ve soluncan var dün normal toprakta olan bitkilerimize 20litre suya 40ml.sivi soluncan gübresi katip sigaralarin köklerine 1litre döktük ama sadece gübreli su verdik üstüne normal su vermedik

sakinadam

Yeni üye
Aynen su verdin gibi say, dışarıda ise biraz daha 3 e cikarabilirsin, yaprakların koyuluğu koyu yeşil değilse 3 ver dışarıda başka bitki kökleride salça oluyor besine , üst kısıma yarasa gübresini toplam vereceğin miktara 3 böl, tohum eker gibi serp üstüne de toprak at 2 cm, ufaktan işlesin, toprağa mikro organizma harekatı başlasın sömege girince bitkinin alması da kolay olsun, hadi bakalım kazasız belasız.

Aynen su verdin gibi say, dışarıda ise biraz daha 3 e cikarabilirsin, yaprakların koyuluğu koyu yeşil değilse 3 ver dışarıda başka bitki kökleride salça oluyor besine , üst kısıma yarasa gübresini toplam vereceğin miktara 3 böl, tohum eker gibi serp üstüne de toprak at 2 cm, ufaktan işlesin, toprağa mikro organizma harekatı başlasın sömege girince bitkinin alması da kolay olsun, hadi bakalım kazasız belasız.
Şimdiden yarasa gubresini verelimmi ustam toz.var ben sıvı almayi düşünüyordum çünkü sıvısı daha iyi.geliyor tozu da kullandım pek etki goremedim

sakinadam

Yeni üye
Ver bro üstüne serp suladikca aşağıya doğru insin, çözülsün, ben tohumu atarken koyuyorum aynı şekilde, geç bile kaldın.

Silas

Müptezel
Solucan gübresi yüksek oranda azot içermez, bitki 3 haftalıksa 1 lt suya 4 ml koyabilirsin. Dikkat edeceğin husus diğer gübreleride eklersen 2ml'ye düşür solucan gübresini, çünkü içindeki enzim ve bakteriler diğer gübrelerin etkisini arttırır. 5-6 çeşit gübre kullanıyor ve aklın karışıyorsa bir TDS metre alıp ppm'e göre gübre vermen en doğru yol.

Solucan gübresi yüksek oranda azot içermez, bitki 3 haftalıksa 1 lt suya 4 ml koyabilirsin. Dikkat edeceğin husus diğer gübreleride eklersen 2ml'ye düşür solucan gübresini, çünkü içindeki enzim ve bakteriler diğer gübrelerin etkisini arttırır. 5-6 çeşit gübre kullanıyor ve aklın karışıyorsa bir TDS metre alıp ppm'e göre gübre vermen en doğru yol.
Normal tohum ektigim için gerek varmı ki tdsye

Silas

Müptezel
TDS metre suda çözünen madde miktarını ppm cinsinden ölçer, yani ne kadar gübre koyduğunu ölçersin. 300ppm civarı gübre vermeye başlarsın bitkiye, bitki büyüdükçe 1200-1500 ppm'lere kadar çıkarsın. TDS metre kullanarak ne kadar gübre verdiğini görür bitkiyi yakmazsın yada hasta olmasına neden olmazsın.

TDS metre suda çözünen madde miktarını ppm cinsinden ölçer, yani ne kadar gübre koyduğunu ölçersin. 300ppm civarı gübre vermeye başlarsın bitkiye, bitki büyüdükçe 1200-1500 ppm'lere kadar çıkarsın. TDS metre kullanarak ne kadar gübre verdiğini görür bitkiyi yakmazsın yada hasta olmasına neden olmazsın.
Sistem kurduğum zman bütün gereken herşeyi alcam genetik auto tohum istetmistim savas çıktı gelmedi bende normal tohum ektim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha*****
  • D despacito:
    ********* hahahaha*** ***** **** ********** ******
    +1
  • H happyworld:
    *** **** *** ****** ******** ***** ***** **** *** **** ******* *** ** ******* ******* ***** ********** **** *****
  • I icecreamm:
    *** ******** ******* *** ********* ***** ****** *** **** **** ******** ********* hahahaha*** ***** **** ********** ******
  • I icecreamm:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha** **** ********** hahahaha****** ******* ***** ********** **** *****
  • D despacito:
    *** ******** ******* *** ********* ***** ****** *** **** **** hahahaha ****** hahahaha** ****** **** **** *** ***** hahahaha**
  • I icecreamm:
    ******** ****** ********* ****** hahahaha** ****** **** **** *** ***** hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha***** *** **** ******* hahahaha**** *** ******* hahahaha ** ****** ****** *******
    +1
  • I icecreamm:
    *** ***** hahahaha** *** **** ********* ****** ***** ****** ***** ******** ***** *** ****** ** ******* ***** **** ***** ****** *** **** ********** ****** ** ***** ***** **** hahahaha** ********** ****** ***** ******* ** ****** ********** *** **** ******* hahahaha**** *** ******* hahahaha ** ****** ****** *******
  • D despacito:
    ****** **** ********** *** *** ** **** ********* ***** hahahaha*** ***** *** ******* **** ***** ********** ****** hahahaha *** ******* **** hahahaha** ******** ***** **
    +1
  • I icecreamm:
    *** ****** hahahaha* ***** ****** ***** ****** ******** ******* **** hahahaha **** ********** *** *** ** **** ********* ***** hahahaha*** ***** *** ******* **** ***** ********** ****** hahahaha *** ******* **** hahahaha** ******** ***** **
  • I icecreamm:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** **** ***** ****** ******* **** **
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ******** ******* ******** hahahaha *** **** ***** ** *** ****** ********* ********* ******** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ******** *** hahahaha** ********
  • I icecreamm:
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    ****** ****** ******* *** hahahaha*** ****** ****** ****** hahahaha* ** hahahaha** *** hahahaha*** **********
  • Narkotik Narkotik:
    *** *** ***** *** ********** ******** ******** *** hahahaha** ********
  • yoqyaa yoqyaa:
    ******** **** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: **** ***** ****** *** *****