Resimli Anlatım , Vegde Nisan, Çiçekte haziran , Sömekte Temmuz, Pistilde Ağustos

esrarii

Müptezel
Screenshot_2023-08-21-15-26-28-426.jpeg

Yukardaki bitkiyi nisan ayında içerde diktim , mayısda , güneşle buluşturdum , haziranda çiçek açtı , temmuzda fileye aldım , filede deli gibi bağladım güneşe karşı dümdüz , fıstık gibi gidiyordu planlarım / temmuz ayının ortasına gelince , bitkiye yüksek level güneş ışığı uyguladım işte o hafta kaza oldu , ve güneş altında semizlenen tricom dolu sömeklerim , bir anda solmaya bitki diklenmeye başladı , eyvah dedim tricom düşerse harman kalcam , şu şekil tuttum sömeği , temmuzda çiçeklenmede ilk ayda / ve dedimki hiçbiyere bırakmam seni sömek sen bana lazımsın
Screenshot_2023-08-21-15-31-33-457.jpeg
1 aylık çiçekte tricom dolu sömek de ben gidiyorum vegatif evrede dahada serpilcem yeni yapraklar yeni dallar oluşturcam. bunun içinde tricomların her zerresini tek tek dökücem , şekli şemali değişçem dedi (re-veg)
Screenshot_2023-08-21-15-14-46-534.jpeg
Bunu bana yapamazsın dedim , temmuzda başladım bunla tricom peşinde koşmaya , yok olmadı , tutamadım , çok yordu beni , bide bunlar altı kardeş ,uğraştım durdum sömekleri tutamadım , koparıp içtiğim sömeklerle kafayı kurtardım , reveg olmuş sebze hali ise , bir sonraki growa yetişmeye çalışıyor.

Son düzenleme:

esrarii

Müptezel
Neden reveg olduğunu biliyormusun
Bildiğim birşey var ise sömeklenirken "Reveg" olmuş bir bitkiyi hiçbirşekilde düzeltip kontrol altına alamazsın. Reveg tutulamaz bir dönüş imiş , hiçbir kaynakta bu yok , forumda ise en detaylı anlatım bu.
Burda photo bir period , zamanlama var , bu zamanlamayı açmak isterim

Photo period bir bitki (12/12) aydınlık karanlık düzeni olmadan çiçeğe girmez

Böyle bir zaman dilimi ise outdoor da iki kere olur , mart ve eylülde günler(12/12) ye yakın gider.

Anlatımda Nisandan başlamamda ki nisan da outdoor , ışık saatleri(12/12) idi. Sıcaklık -5 leri görüyordu

Bu yaz mayıs da bahar anca geldi (tohumdan vege)

haziranda ne oldu ? günler uzadı (12/12) dengesi bozuldu , / burda ben güneşi kapayarak 12/12 yi sağlayabildim

temmuza a kadar güneşi hergün engelledim / temmuzda güneş full spectrum ışıtıyorken ..
bu sömeklere 12 ye gerek yok , bunlar oturmuş şekline , hergün güneşi kapamıym bişey olmaz dedim , bi kaç gün sonra , dönülmez reveg yolculuğu başlamıştı.

Bu anlatımda göstermek istediğim , reveg olmuş bitkisinden haberi olmadan sömek bekleyen , oysaki sömek okey dönmüş olabilen , outdoor bitkilerin başına gelebilecekleri , bir kaç başlıkta, tek çıkan yapraklar ,vb sorular gördüm , bitki reveg olmuş haberi yok , çiçeklenme sorunları bu temelde gider bu hafta bence
Özellikle eski ekim bitkiler bu zaman dilimlerinde çevre şartlarına göre , erken çiçeğe girip çıkmışda olabilir , buda bi çiçeklenme sorunu başlığında olabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FirstGrowing:
  • istr istr:
  • F FirstGrowing:
    ********** ******* **** **** *** **** ******* hahahaha
  • funny1joint funny1joint:
    ******* ********** hahahaha** ******** hahahaha **** ***** ********** ** ***** *****
  • istr istr:
    hahahahahahahaha*** ******** *** ****** ****** ***** ****
    ******* ********** hahahaha** ******** hahahaha **** *****
  • F FirstGrowing:
    hahahahahahahaha*******
  • istr istr:
    ***** ******** *** ******** hahahahahahahaha*******
  • istr istr:
    hahahahahahahaha******* **** hahahaha* ***** ***** *** ***** ******** hahahaha**
  • needrich10 needrich10:
  • istr istr:
    ********** ****** **** ******** **** ******** ***** ********* ******** ** *** ******
    ******** ***** ********* ******** ** *** ****** ********** ******** hahahaha*** **** ****
    +1
  • F FirstGrowing:
    hahahahahahahaha******* ***** ***** **
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • needrich10 needrich10:
    **** **** ******** *** hahahaha ********** ******** hahahaha*** **** ****
    **** **** ******** *** hahahaha **** ***** ***** * ******* * *********
  • needrich10 needrich10: