RDWC de toz toprak gübresi.

Yesil888

Ordinaryüs
Tecrübesi olan arkadaslar, 4 lü bir sistemde Gübretasin gübrelerini kullanmayi düsünüyorum, bir gübresi toz ve sadece toprakta bilgisi var.Bu gübreyi suda eritsem RDWC sistemde kulansam??? Sikinti olurmu?

Yesil888

Ordinaryüs
RDWC ye gecmeyi düsünüyorum, 4 lü bir sistem aldim, ama daha eksiklerim cok, bakalim nezaman baslarim.Toprak, coco yok, rezev tankini doldur, sürekli sulama yok, yani tam tembel isi.Bilmedigim konu ama kafaya taktim. @Mertali54

esrarii

Müptezel
kanka gübretaş kullandım ben , şöyle bi sonuca ulaştım / Gübretaş , dekardan milimetreye düşecek gelişim gösteremiyor / Tarlada ki oranları , saksıya küçültürken ölçeklerde ayarlayamıyor , bu tarladan saksıya ölçeği bitkiyi yakıyor / tarladan saksıya geçmeye çalışırken , Hydroponic e giriş, gübretaş bahçem serisi gibiyse , bilmiyorum rdwc yi

Yesil888

Ordinaryüs
kanka gübretaş kullandım ben , şöyle bi sonuca ulaştım / Gübretaş , dekardan milimetreye düşecek gelişim gösteremiyor / Tarlada ki oranları , saksıya küçültürken ölçeklerde ayarlayamıyor , bu tarladan saksıya ölçeği bitkiyi yakıyor / tarladan saksıya geçmeye çalışırken , Hydroponic e giriş, gübretaş bahçem serisi gibiyse , bilmiyorum rdwc yi
Kanka bende bilmiyorum, ama kafaya taktim, yapacam. Foruma danisiyorum.Toprakta yapti, simdi cocoda yapiyorum, sira RDWC ye geldi. :)

A

aggressive

Guest
adam rdwc diyor sen saksı ölçek tarla diyorsun..lütfen konuya bir artınız varsa yorum yapın.

dostum hydroponic sistemlerde suyu tutman gereken ph aralığı 5.2 - 5.8 olmalıdır.ayrıca suda çabuk çözünen gübre seçmen gerekir.bu konuda marka gübrelerden git derim.RDWC devamlı sirküle bir sistemdir bu sistemde de ph dalgalanması oldukça mümkün.Canna Hydro serisi(Aqua değil aqua tekli yani sirküle olmayan dwc sistemler içindir) öneririm.

A

aggressive

Guest
RDWC ye gecmeyi düsünüyorum, 4 lü bir sistem aldim, ama daha eksiklerim cok, bakalim nezaman baslarim.Toprak, coco yok, rezev tankini doldur, sürekli sulama yok, yani tam tembel isi.Bilmedigim konu ama kafaya taktim. @Mertali54
tembellik yaparda o ph dalgalanmasına düşersen çabuk bırakırsın bitkiyi..alakası yok eğer bir otomasyon sistemin yoksa hydro toprağa göre çok daha fazla kontrol isteyen bir sistem..

Yesil888

Ordinaryüs
ayrıca suyun ısısını da 21 derecenin üstüne,19 derecenin de altına düşürmemen gerekiyor..bu da kontrol isteyen bir iş eğer otomasyonun yoksa..
Kanka daha cok eksigim var, PH ayarlayici otomatik pompa, chiller, otomatik EC ölcer, bunlarin hic biri yok daha. Arastiriyorum, danisiyorum. Ama kafaya taktim yapacam. :)

A

aggressive

Guest
temel bilgileye sahip olmadan girişme derim tr şartlarında chiller otomasyon sistemi sensorlar vs maliyetli işlerdir.

Yesil888

Ordinaryüs
temel bilgileye sahip olmadan girişme derim tr şartlarında chiller otomasyon sistemi sensorlar vs maliyetli işlerdir.
Aynen kanka, simdilik hasapli bir 4 lü sistem düsürdüm ve aldim. Yavas yavas eksiklerimi tamamliyayim. baslamam rahat yilbasini bulur. Belkide gecer. Eksiklerim cok para tutuyor.

Yesil888

Ordinaryüs
Inceledim kanka, neden biraktin. Ben su anda cocoda yapiyorum, otomasyonu tamamlarsam, daha rahat diye kafaya taktim.

A

aggressive

Guest
Inceledim kanka, neden biraktin. Ben su anda cocoda yapiyorum, otomasyonu tamamlarsam, daha rahat diye kafaya taktim.
birincisi zahmetli ve kontrol istiyor iş planıma uygun değil.ikincisi toprağın verdiği aromaya asla yaklaşamıyorsun.son olarak da kontaminasyona açık..hydro yapacağın alan lab kadar temiz olmalı..bende o zamanlardan hastalık kaldı toprakda yaptığım alanda dahi toza zarta zurta tahammül edemiyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Cevabin icin tesekkürler kanka, benim evim müsait, tek basima yasiyorum ve kabinsiz bos bir yatak odasinda yapiyorum. Benim grow odam lab kadar temizdir, sokaktan geldigim kiyafetle bile girmem kizlarin yanina.Temizlige cok dikkat ederim.

A

aggressive

Guest
Cevabin icin tesekkürler kanka, benim evim müsait, tek basima yasiyorum ve kabinsiz bos bir yatak odasinda yapiyorum. Benim grow odam lab kadar temizdir, sokaktan geldigim kiyafetle bile girmem kizlarin yanina.Temizlige cok dikkat ederim.
sadece ilk yorumun bana fazla garip geldi o yüzden yorum yapmak istedim.hydro nun içinde olan birisi hydro tembel işi diye duyarsa dayanamaz zıplar :)

Yesil888

Ordinaryüs
Ya kanka, ben öyle düsündüm, kizma. Toprak gibi ,coco gibi derdi yok diye düsünüyorum. Doldur rezerv tankini, kur otamasyonu, bak keyfine. Bakalim nasil olacak. Daha hic bir sey bilmiyorum. Sadece kafaya taktim, eksiklerimi tamamlayacagim ve basliyacagim.

A

aggressive

Guest
Ya kanka, ben öyle düsündüm, kizma. Toprak gibi ,coco gibi derdi yok diye düsünüyorum. Doldur rezerv tankini, kur otamasyonu, bak keyfine. Bakalim nasil olacak. Daha hic bir sey bilmiyorum. Sadece kafaya taktim, eksiklerimi tamamlayacagim ve basliyacagim.
güzel hayaller :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ***** ***** ***** **** ****** **** *** ***** ******* **** *****
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** ****** ******** ******* ******* * ***** ********** **** **********
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** hahahaha** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ********** ******* ******* ******** ********* hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** ******* ******** ***** **** *** ***** ***** ** ******** ***** ******* ***** ** hahahaha* ** ****** ****** **** ******* ***** ******* ****** ***** hahahaha ********** *** ******* ******* hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ********* ***** *** ***** ** ******** ****** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** hahahaha**
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ********** ****** ******* **** ** ***** ******** ****** ******
  • Night owl Night owl:
    ********* ** *** ********* ** **** ******* * ** ** ****** *** * ***** ********* ***
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ********* ********* *** ****** ****** ****** ** hahahaha ***** hahahaha*** ***** *** ********* *** ****** ********* ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
    +1
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** ********* *** ******* **** ***** ********** ********* ******* ****** *** ********** ******* ******** **** hahahaha **** **** ********* hahahaha********** *** hahahaha ******** **** ********** ******* ******* *******
    +1
  • 2 2008Grower:
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** **** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha ******* ***** * ** **** ***** * * ****** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** ****** **** ****** ******** ***** *********
  • 2 2008Grower:
    ***** **** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* ******* ******** ****** *** hahahaha *** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ********** *** ***** ****** ********** **** ******** ******* ******** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** **** ****** ****** ******* hahahaha***
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha*** ***** **** *
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**
    +1
    2 2008Grower: hahahaha** +1