Rastgele tohum

paul2

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba, rastgele tohumlar için kağıt havlu yöntemiyle germinate yapmaya çalışıyorum ama tohumlara bir bakar mısız sizce boşuna mı uğraşıyorum? Olgun olmayanlarda sanırım bir umut olmuyormuş.

Ü

Üye silindi 23964

Guest
kanka suda beklettinmi oda sıcaklığı ne

paul2

Yeni üye
kanka suda beklettinmi oda sıcaklığı ne
Hayır dün akşam direkt kağıt havluların arasında alıp damlatarak ıslattım, oda sıcaklığım 23 26 arası şu an iki tabak arasında üstüne örtüp kalorifere yakın yere aldım sabah çekmeceli yerde 21 derecede kalıyor diye, ama tohumlar tamamen rastgele bud da çıkandan aldım kafamda yoktu yani denemek, tipine bakınca pek umut vadetmedi. Suda bekletme olayını sonradan okudum şimdi bir güne yakın geçti suya 12 saat koysam geç kaldım herhalde?

Ü

Üye silindi 23964

Guest
kanka tipiyle hareket etme sabrın sonu selamettir 12-24 saat suda bekletmen gerekiyor toumları ondan sonra peçete arasına alıyorsun ne kadar oldu peçete arasına koyalı

Ü

Üye silindi 23964

Guest
kanka suya al tohumları tohumlar dibe çökerse direk çıkar kağıt havludan devam et çökmezlerse at suya 3 saat sonra falan git parmakla ittir düşerlerse biraz daha suda bekletip öyle al peçeteye

paul2

Yeni üye
kanka suya al tohumları tohumlar dibe çökerse direk çıkar kağıt havludan devam et çökmezlerse at suya 3 saat sonra falan git parmakla ittir düşerlerse biraz daha suda bekletip öyle al peçeteye
3 saat olmadı tam ama parmağımla dokundum bir anda indi aşağı, biraz daha demişsin beklesin diye onu da birkaç saate tekrar peçeteye alayım mı o zaman?

zeko dayi

Müptezel
3 saat olmadı tam ama parmağımla dokundum bir anda indi aşağı, biraz daha demişsin beklesin diye onu da birkaç saate tekrar peçeteye alayım mı o zaman?
indiyse kağıt kavlunun icinr koy nemlendir tabağın üstünüde bi tabakla kapat 25 dereceli oda sıcaklığında karanlık bi yere koy 12 saat sonra bak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Javuba:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** hahahaha ***** ****** **** ********** hahahaha* ********* ********* ****** hahahaha*****
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ********** **
  • J Javuba:
    ********** *** ***** ***** ********* hahahaha******* ***
  • Y Yer1n7kat6:
    ** **** ***** **** ******** *** ******* hahahaha ****
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ********** hahahaha*** hahahaha* ******** ****** ***** ***** *** ***
  • Y Yer1n7kat6:
  • J Javuba:
    hahahaha** ***** hahahaha *** hahahaha**** ******** ******** ********* *** ********* ******** *********
  • J Javuba:
  • needrich10 needrich10:
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ***** ********** ****** ******* ****** ** ******** hahahaha* ********* ********* **********
  • O obeb:
    ** hahahaha ****** ********
    +1
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******** hahahaha ****** ********
  • O obeb:
    ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ********** ****** ********* ***** ******* ******* ***** ***
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    ***** **** *** ***** ****** hahahaha** *******
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    hahahaha ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** hahahaha ****
  • O obeb:
    ******* ** hahahaha** *** *****
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha* *******
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
    ***** ** *** *** ********* **** ***** ******* **