Qb ısı veriyor

Kuşcu

Üye
Dostlar ışık kapalı 21 derece 480 qb ışık açıkken 28.29 derece normal midir ısı sorunu olucak diye hpsden geçiş yaptım qb kullanan arkadaşların cevapları önemli

Kuşcu

Üye
Kuantum kullanmadım ama 480w cfl bile o kadar ısı yapar. Normal diye düşünüyorum. Rahatsız ediyorsa İstersen ışık açık dönemini geceye alabilirsin. Veya havalandırmayı yukseltebilirsin veya ışığı kisabilirsin.
Çiçeğin 4. Haftasına girdim sayılır 100 de kullanıyorum dimmerı akşam 6 sabah 6 yapıyorum şuanda

Kuşcu

Üye
Kanka geçen gün başıma gelen bir durum oldu. Elimde 3 tane termometre var. Isı nem ölçer. Beyaz olanlardan. Üçünüde koydum bitkilerin olduğu yere. Ve hepsini aynı noktaya astım. Birbirinden uzakta falan değiller. Üçüde farklı derece ve nem oranı verdi. Öyle sıfır küsüratlı falan fark değil. Arada 3-4 derece oynuyor bildiğin. Bence senin cihazda bir problem var. Zaten pahalı birşey değil. Al bir tane daha tak odaya. Bence kesinlikle senin problemin bu kanka.
Tamam kanki seni dinliyicem alıcam bi tane umarım sorun çözülür sorun hallolmazsa satıcıyla görüşürüm bu konuyu aydınlatır beni

Kuşcu

Üye
Her hadikarda temmuz ağustos her türlü sıkıntı olur klima yoksa. Anladığım kadarı ile aynı bölgedeyiz :) geçen yazdan ders aldım bu sene ona göre tablo çiziyorum. Yeni 2fidem var temmuz ortasinda hasat ederim aksilik olmazsa. Ağustosu atlatıp eylülde yeni growa başlarım.
Eyw qb ısı vermez deniliyor acaba bendemi sıkıntı var onu çözmeye çalışıyorum

Kuşcu

Üye
Baskasinin yasadigi bolge Isik kapalıyken 15 derecedir o ışıkla 4 derece yükselir. Senin 21 derece diyorsun aynı isik ile 8de rece yükselmesi normal bence. Toplamda Prizden 250 çeken ledler kullanıyorum. 4-5 derece farkediyor ışık açıkken. Kuantum da led sonuçta.
Bakış açısı kank oda olabilir tabi

Ü

Üye silindi 24423

Guest
3 tane 120 watt yakıyorum ve driver kabin dışındayken bile ısı 5-5.5 derece artıyo. 480 watt'ın da 7-8 derece arttırması normal bence. Driver'ı kabin dışına çıkarırsan yaklaşık yarım dereceyle 1 derece arası düşecek. Hatta 480 watt'ın driver'ı benimkine göre daha fazla ısıtıyodur o yüzden öncelikle driver'ın kabin içindeyse hemen dışarı çıkar derim. Ayrıca şimdiden bu dereceleri görmeye başladıysan tahliye fanını da güçlendirmen lazım yoksa mayıstan itibaren sıkıntı yaşarsın. Neyse QB ısıyı arttırmaz diyenlere bakma bal gibi de arttırıyo. HPS'lere göre bi tık daha az sadece...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • dyco dyco:
    **
  • Melez Melez:
    **
  • Didrug Didrug:
    **
  • N neropadilla:
    hahahaha ****** **** *** ******* ********* ***** ******* *** ****** ******** hahahaha**** *****
    N neropadilla: hahahaha ****** **** *** ******* ********* ***** ******* *** ****** ******** hahahaha****...