Ptt kargomat

beybisi

Yeni üye
Kargo firmaları ile çalıştığım için biliyorum. Siparişi kargo aldıktan sonra hiç bir sıkıntı olmuyor evine getirse dahi. Önemli olan paketin içindekini farkettirmeden kargolatmak. Kargomata düşen ürüne de kimse bakmaz. Endisen olmasın siparişin yola çıktıktan sonra her türlü senindir. Kargomatta güvenli bir sistem gidip sen alıyorsun. :)

Trefalgar

Kıdemli Üye
Kargo firmaları ile çalıştığım için biliyorum. Siparişi kargo aldıktan sonra hiç bir sıkıntı olmuyor evine getirse dahi. Önemli olan paketin içindekini farkettirmeden kargolatmak. Kargomata düşen ürüne de kimse bakmaz. Endisen olmasın siparişin yola çıktıktan sonra her türlü senindir. Kargomatta güvenli bir sistem gidip sen alıyorsun. :)
Usta şimdi ben oyuncak aynın içine kokusuz bir şekilde zulalatsam arkadaş kargo şubesine verse kargo şubesinde şüphelenip açma durumu oluyormu onu merak ediyorum

beybisi

Yeni üye
Usta şimdi ben oyuncak aynın içine kokusuz bir şekilde zulalatsam arkadaş kargo şubesine verse kargo şubesinde şüphelenip açma durumu oluyormu onu merak ediyorum
Şöyle ayıcık o işe olmaz. Şampuan en etkilisi. Malzemeyi iyice sarıcak kanka şampuan bulaşmayacak sekilde. Sonrasında içine atacak kalanını temizliycek. Bir iki tane normal şampuan daha koysun. Miss. Ayıcıktaki gibi derdin asla olmaz. Kafan rahat olur. Biraz fazla kargo parası ödersin. Onuda ödemek istemezsen Dolap.com dan alırsın kanka. Orta kargo fiyatları gayet normal ;)

Grow07

Yeni üye
Benim iş yerimde çalışan bir arkadaşım vardı daha önce 15 sene kadar kargo firmasında çalışmış bende merak edip biraz soru sordum kendisi örnek olarak gelen kargo öncelikle bölge deposuna ürünler gelir ordan kargo arabaları gelip kargolarını sb götürmek icin teslim alirlar demisti bende bölge depoya polis geliyormu diye sorduğumda evet önce polisler köpekle kontrol eder köpek içeriyi gezdirip koklatiyorlarmis daha sonrasında arabalara sevkiyatlar yukleniyormus bezi uyanık kimseler bölge deposundan sbgitmeden teslim almışlar daha sonra böyle bir uygulama yapmışlar

Kinyas Tutmaz

Yeni üye
yakalansan bile sana hiçbirşey olmaz en fazla denetimli alırsın ama arkadaşın uyuşturucu temin suçundan hapis cezası alabillir, temin ve satış arasında ceza farkı da yok. isterse 1 gr olsun farketmez. git hem kankanı gör hem için beraber kanka. başını derde sokma adamın durduk yerde.

SariTursu

Kıdemli Üye
Kargo şubesine gittiğinde poşet istiyorsun ayıcığı poşet içine yerleştirip ağzını poşetin bandı ile kapatıyorsun. Ardından onlar senin kapattığın poşeti açmıyorlar zaten. Olduğu gibi üzerine etiket yapıltırıp gönderilyorlar. Gönderen sadece poşet içinde oyuncak ayı olduğunu söylüyor o kadar.

Ea644

Üye
Benim iş yerimde çalışan bir arkadaşım vardı daha önce 15 sene kadar kargo firmasında çalışmış bende merak edip biraz soru sordum kendisi örnek olarak gelen kargo öncelikle bölge deposuna ürünler gelir ordan kargo arabaları gelip kargolarını sb götürmek icin teslim alirlar demisti bende bölge depoya polis geliyormu diye sorduğumda evet önce polisler köpekle kontrol eder köpek içeriyi gezdirip koklatiyorlarmis daha sonrasında arabalara sevkiyatlar yukleniyormus bezi uyanık kimseler bölge deposundan sbgitmeden teslim almışlar daha sonra böyle bir uygulama yapmışlar
dostum belki o bölgede vardır zaten ülkede kaç tane narko köpeği vardır ki toplasan ? hiç bir şekilde tüm depo yerleri kontrol altına alınamaz bence

Tuzsuz Bekir

Müptezel
Valla kanka mng ve yurtiçi kargo da o kadar çalıştım. Ne bir köpek ne de polis gördüm. Sadece bir kere ihbar vardı 5 kilo eroin sevkiyatı var diye. O zaman gelmişti polis ve köpekler. Onun haricinde hiç görmedim. Bölge depo dediğiniz yete günde 100 - 150 bin arası kargo geliyor. Yani 2-3 köpek olsa bile o kadar kargoyu 1 haftada anca koklayabilirler. Garip ama arkadaşın sana yalan söylemiş. Öyle bir uygulama yok ve olamaz da

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Yakın arkadaşım başka bir şehirden 2/3 gram gönderecek sizce bu kargomat güvenlimidir?

Dostum ptt kullanma. Ptt bir devlet kurumudur. Ve son zamanlarda ptt aldığı ve teslim ettiği kargolarda T.C. No, Telefon no gibi kişisel bilgiler kullanmaya başladı. Yurt dışında devlete ait posta ve kargo kurumları kişisel gizliliği esas alarak çalışıyor. Adresi verilen posta kutusuna postan atılır. Hepsi bu. Veren kim, alan kim, içinde ne var kimse umursamaz. Bunu yurt dışında gören vendorlar, ya da yurt dışında çalışan vendorlar sıra Türkiyeye gelince aynısını uygulamaya çalışıyor. Hatta sana şöyle söyleyeyim, Ptt bazı şubelerinde yeni kimlik kartında bulunan QR kodunu okutarak işlem yapmaya başladı.

Peki riski minimuma indirerek bu kargo işini nasıl yapabiliriz?

Drop-off çalışacaksın kankacım.

Ptt dışında (en rahatı mng) diğer kargo şirketleri senden teslim ederken ya da alırken kimlik tc vb gibi kişisel bilgilerini istemezler. Gönderen arkadaşın sahte isim soy isim telefon numarası kullanacak. Alıcı olarak da senin belirlediğin adrese sahte isim soy isim ve telefon numarası yazacaksın. Gönderinizi takip etmek için, kargoyu teslim eden arkadaşa verilen takip numarasını kullanabilirsiniz.

Örneğin bir iş yeri adresi verdin. Hilmi adına kargo geldi. Sen oradasın.
Kargo geldi;

"Hilmi burada değil. Bir yere kadar gitti. Bekle istersen ya da ver bana gelince teslim ederim ben."

Kargocu tc numarası bölümüne 111111 yazacak ve kargoyu teslim edecek. Yok vermedi, şubeye gelsin diyorsa. Hiç riske atma. Bırak o kargo **** olsun gitsin.

2g 3g sigara diyerek küçümsemeyin. 2g sigara yüzünden amatemlerde işemeye koşturunca "benim burada ne işim var ****" dersin.

Trefalgar

Kıdemli Üye
Dostum ptt kullanma. Ptt bir devlet kurumudur. Ve son zamanlarda ptt aldığı ve teslim ettiği kargolarda T.C. No, Telefon no gibi kişisel bilgiler kullanmaya başladı. Yurt dışında devlete ait posta ve kargo kurumları kişisel gizliliği esas alarak çalışıyor. Adresi verilen posta kutusuna postan atılır. Hepsi bu. Veren kim, alan kim, içinde ne var kimse umursamaz. Bunu yurt dışında gören vendorlar, ya da yurt dışında çalışan vendorlar sıra Türkiyeye gelince aynısını uygulamaya çalışıyor. Hatta sana şöyle söyleyeyim, Ptt bazı şubelerinde yeni kimlik kartında bulunan QR kodunu okutarak işlem yapmaya başladı.

Peki riski minimuma indirerek bu kargo işini nasıl yapabiliriz?

Drop-off çalışacaksın kankacım.

Ptt dışında (en rahatı mng) diğer kargo şirketleri senden teslim ederken ya da alırken kimlik tc vb gibi kişisel bilgilerini istemezler. Gönderen arkadaşın sahte isim soy isim telefon numarası kullanacak. Alıcı olarak da senin belirlediğin adrese sahte isim soy isim ve telefon numarası yazacaksın. Gönderinizi takip etmek için, kargoyu teslim eden arkadaşa verilen takip numarasını kullanabilirsiniz.

Örneğin bir iş yeri adresi verdin. Hilmi adına kargo geldi. Sen oradasın.
Kargo geldi;

"Hilmi burada değil. Bir yere kadar gitti. Bekle istersen ya da ver bana gelince teslim ederim ben."

Kargocu tc numarası bölümüne 111111 yazacak ve kargoyu teslim edecek. Yok vermedi, şubeye gelsin diyorsa. Hiç riske atma. Bırak o kargo **** olsun gitsin.

2g 3g sigara diyerek küçümsemeyin. 2g sigara yüzünden amatemlerde işemeye koşturunca "benim burada ne işim var ." dersin.
Eyvallah usta

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: ****** ********