Psilocybe cyanescens mantar türkiye de var mı

mami10_

Doktor
Resimdeki ise evet bu o mantar, Psilocybe türleri dünyanın hemen her yerinde var.
Ama bu mantara benzeyen zehirli mantarlar var dikkat etmekte fayda var

mami10_

Doktor
Dereye yakin yerdeymiş gidip bi ara toplucam resimde atarim doz nasıl kullanmak gerekiyor bu türde
Yine diyorum kankacım dikkatli olmakta fayda var eğerr buna benzeyen bir tür var adını hatıtlamıyorım o ise sıkıntı olur spor izine falan bakarız ona göre konuşuruz, kuru doz 1gr ile 5 gr arası senin toleransa bağlı
Bende sinek mantarı buldum onu toplamaya gideceğim ikimizin de işi rast gitsin

varmibisey

Kıdemli Üye
Psilocybe cyanescens, Strophariaceae familyasından psilocybin içeren etkili bir halüsinojen bir mantar türü. Çiçek tarhları ve talaş içeren nemli yerlerde yetişir. Küçük çocuklarda tehlikeli olabilir. Diğer Psilocybe türleri gibi asıl tehlikesi Galerina autumnalis gibi zehirli mantarlarla karıştırılma riskidir

Yine diyorum kankacım dikkatli olmakta fayda var eğerr buna benzeyen bir tür var adını hatıtlamıyorım o ise sıkıntı olur spor izine falan bakarız ona göre konuşuruz, kuru doz 1gr ile 5 gr arası senin toleransa bağlı
Bende sinek mantarı buldum onu toplamaya gideceğim ikimizin de işi rast gitsin
aga mantar toplama mevsimi tam olarak ne a zaman ? bölgelere göre değişiyodur tahminimce . Karadeniz bölgesinde olur mu şuan mantar çıkıp gezeyim biraz ? mantarı nerelerde aramalıyız çam ormanlarında mı ?

mami10_

Doktor
aga mantar toplama mevsimi tam olarak ne a zaman ? bölgelere göre değişiyodur tahminimce . Karadeniz bölgesinde olur mu şuan mantar çıkıp gezeyim biraz ? mantarı nerelerde aramalıyız çam ormanlarında mı ?
Kankacım ben genel olarak yetiştiriciyim, dışardan mantar toplayıp yemeye risk almıyorum fazla, cinsinden emin olduğum mantar görürürsem toplarım ama yağmurdan sonra havalar nemli geçerse toplamaya çıka bilirsin
Kayın, çam, çürğmüş ağaç, hayvan gübresi olan yerrlerde daha sık görülür

Donpablo789.

Yeni üye
Kankacım ben genel olarak yetiştiriciyim, dışardan mantar toplayıp yemeye risk almıyorum fazla, cinsinden emin olduğum mantar görürürsem toplarım ama yağmurdan sonra havalar nemli geçerse toplamaya çıka bilirsin
Kayın, çam, çürğmüş ağaç, hayvan gübresi olan yerrlerde daha sık görülür
Hocam merhaba spor bulabileceğim yer var mı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • psychdelicman psychdelicman:
  • H Holland*:
  • F Fısfısss01:
    hahahaha*** ** *******
  • F Fısfısss01:
    hahahaha***
  • D despotdes:
  • H Holland*:
    **** ****** ****** hahahaha******* *******
  • G gardastohumlazim:
    ******* ***** ***** ****** ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • G Groww:
    ********** ********* ***** ******** * **** *** ********* ********* hahahaha******* ****** hahahaha** *** hahahaha ********* *** ********** ***** ******** ********* ****** ***** ******* *** ****** ***** *** ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ****** ****** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C clackster:
    ****** ***** ******* **** ******* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha ******* ********* hahahaha******** ********* * ** **** ** hahahaha ******* *** ********** hahahahahahahaha********** ****** ****** ***** *****
  • C clackster:
    ******* hahahaha ********** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** ********** **** hahahaha ** *** ** ** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ******* ** **********