potasyummu-magnezyummu?

1925

Yeni üye
[attachment=1414]kesin bilgi verebilecek arkadaslardan yardim istiyorum..bitkilerimin magnezyum problemi mi var,yoksa potasyum mu? ve nasil cozebilirim bu isi kankalar??

Ekli dosyalar

• 20200104_184906-636x1131.jpg
    20200104_184906-636x1131.jpg
    203.1 KB · Görüntüleme: 77

psypanic

Üye
Cvp: potasyummu-magnezyummu?

1925' Alıntı:
kesin bilgi verebilecek arkadaslardan yardim istiyorum..bitkilerimin magnezyum problemi mi var,yoksa potasyum mu? ve nasil cozebilirim bu isi kankalar??

Bitki genelini tam göremediğim için eğer çiçeklenmeye yakın bir dönemse potasyum eksikliği olması kaçınılmaz.

postasyum eksiklikleri aşırı besin yanıkları belirtilerine çok benzer olabiliyor. keşke konu açmadan önce bitkin hakkında geniş bilgi ve yetiştirme alanının envanteri hakkına biraz bilgi verseydin.

1925

Yeni üye

psypanic' Alıntı:
1925' Alıntı:
kesin bilgi verebilecek arkadaslardan yardim istiyorum..bitkilerimin magnezyum problemi mi var,yoksa potasyum mu? ve nasil cozebilirim bu isi kankalar??

Bitki genelini tam göremediğim için eğer çiçeklenmeye yakın bir dönemse potasyum eksikliği olması kaçınılmaz.

postasyum eksiklikleri aşırı besin yanıkları belirtilerine çok benzer olabiliyor. keşke konu açmadan önce bitkin hakkında geniş bilgi ve yetiştirme alanının envanteri hakkına biraz bilgi verseydin.

eywallah ustad..acemiyim,haklisin.. 1000w led altinda.. plagron batmix toprakta..grown doneminde..boylari tam bir karis..henuz grown gubresine baslamadim..gecen haftaya kadar canna-rizotonic veriyordum...advanced grownlarim bugun geldi yarin baslarim diye dusunuyordum..nsdersin?

mrcheetah

Yeni üye

1925' Alıntı:
psypanic' Alıntı:

eywallah ustad..acemiyim,haklisin.. 1000w led altinda.. plagron batmix toprakta..grown doneminde..boylari tam bir karis..henuz grown gubresine baslamadim..gecen haftaya kadar canna-rizotonic veriyordum...advanced grownlarim bugun geldi yarin baslarim diye dusunuyordum..nsdersin?

kanka tek bitki mi 1kw da ?

1925

Yeni üye

mrcheetah' Alıntı:
1925' Alıntı:

kanka tek bitki mi 1kw da ?

5 tane kanka..

psypanic

Üye

1925' Alıntı:
psypanic' Alıntı:

Batmix toprak kenmdinden gübreli. Demek ki topraktaki potasyum tükenmiş ama ne çabuk. gübre vermeye başla tabi zaten 2 haftalıktan sonra gübreye başlanılması tavsiye ediliyor. İlk verdiğin haftadan sonra yeni çıkacak yapraklar güzel sağlıklı cıkarsa iş düzelmiş demektir. Eski yaprakların rengini tamir edemezsin bunu unutma.

1925

Yeni üye

psypanic' Alıntı:
1925' Alıntı:

Batmix toprak kenmdinden gübreli. Demek ki topraktaki potasyum tükenmiş ama ne çabuk. gübre vermeye başla tabi zaten 2 haftalıktan sonra gübreye başlaılması tavsiye ediliyor. İlk verdiğin haftadan sonra yeni çıkacak yapraklar güzel sağlıklı cıkarsa iş düzelmiş demektir. Eski yaprakların rengini tamir edemezsin bunu unutma.

sagol dostum..peki bundan sonrasi icin potasyum takviyesi gibi bisey oluryormu..gerekirmi?

psypanic

Üye

1925' Alıntı:
psypanic' Alıntı:
Batmix toprak kenmdinden gübreli. Demek ki topraktaki potasyum tükenmiş ama ne çabuk. gübre vermeye başla tabi zaten 2 haftalıktan sonra gübreye başlaılması tavsiye ediliyor. İlk verdiğin haftadan sonra yeni çıkacak yapraklar güzel sağlıklı cıkarsa iş düzelmiş demektir. Eski yaprakların rengini tamir edemezsin bunu unutma.

sagol dostum..peki bundan sonrasi icin potasyum takviyesi gibi bisey oluryormu..gerekirmi?

elindeki gübreler neler paylaşır mısın bizimle? sadece potasyum katkılı şişeler ürünler satılıyor ama kompleks gübrelerde karşılıyabilir. spesifik olarak eklemek istiyorsan al. ama tüm ihtiyaclarını karşılaman da lazım bir yandan.

1925

Yeni üye

psypanic' Alıntı:
1925' Alıntı:

elindeki gübreler neler paylaşır mısın bizimle? sadece potasyum katkılı şişeler ürünler satılıyor ama kompleks gübrelerde karşılıyabilir. spesifik olarak eklemek istiyorsan al. ama tüm ihtiyaclarını karşılaman da lazım bir yandan.

advanced,  voodoo juice  ve connoisseur grow a-b. var..bu ucunu karistirip vermeye basliyim bugun diye dusunuyorum,sen nedersin

psypanic

Üye
[font="Open Sans", sans-serif]tamam ver ama hepsini tek tek suya karıştırarak ver.[/font]

[font="Open Sans", sans-serif]ilk önce A sonra B sonra kök için olan diğer gübreleri ver.[/font]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* ******** ****** ******* **** ******** ********* ******* ****** ******** ********** ***** ***** ***** ******** ********* ******** ********* ********** ****** ***** ** hahahaha**** ********* *** ****** ***** ***** ***** ***** ***** * ***** ******** ***** ******** ***** ******* * *** **** ******** ***** ****** ***** ******* ***** * **** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ********* hahahaha ***** ********* ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ****** ********* ********* ********** ** * ***** ***** hahahaha **** **** ****** ******* ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** hahahaha** ***** ******* ********* ***** ***** ***** ******* ***** ***** ***** ****** **
  • S SuperKafa:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** ***** ******** *** ****** ** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******* ***** ** *** ****** ** **** ****** hahahaha* ** ********* ***** ****** ******* ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha* *** ******** ***** ** hahahaha* ****** *** *****
  • S SuperKafa:
    ******* hahahaha* ******** ** ***** ********* ***** ********* ******* ******* ***** ** **** hahahaha* ********* ********* ** *** ** *** ********** ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* **** ***** ***** * ******* *** ***** ***** ********* ***** * ****** ***** hahahaha ********** ***** ***** *** ***** ******* *** ***** ***** ***** **** ***** ****** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ** *****
  • S SuperKafa:
    *** **** ******* **** ******* *** hahahaha **** ******** hahahaha**** ****** **** **** **** hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* **** hahahaha* ** *****
  • S SuperKafa:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** **********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** ********** **** ****** ***** *****
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
    * ** ****** ****** *** ****** ****** hahahaha* ********* ****** hahahaha* *********
  • S SuperKafa:
    +1
  • S SuperKafa:
    ******** ********* hahahaha*** ****** ******
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* ****** **
    ErdemRS6 ErdemRS6: ********* ****** **