pistiller kuruyor

Ü

Üye silindi 35723

Guest
Benim kendi gördüğüm yanlış lst ip ile yapılmış bitkiyi boğar

G_man

Kıdemli Üye
Ne zaman çiçeğe aldın kanka normal gözüküyor bana
sıcak stresine girip çiçeklendi. Bunun birde küçük olanı var el kadar bir şey. Tohum patlama sorunu yaşadığım için 15 gün aralıklı ektim direk veg den çiçeklenmeye girdi. Ani sıcak artışından dolayı o yüzden pek takip edemedim, morelimi bozdu bu durum. Büyük olan yani bu idare eder bir boyuttayken çiçeklenmeye girdi.

bu pistillerin kuruması sorun değil diyorsun yani?

hazırda büyüğün boydan fotosu vardı buyur böyle bak birde
1695420521727.png

sıcak stresine girip çiçeklendi. Bunun birde küçük olanı var el kadar bir şey. Tohum patlama sorunu yaşadığım için 15 gün aralıklı ektim direk veg den çiçeklenmeye girdi. Ani sıcak artışından dolayı o yüzden pek takip edemedim, morelimi bozdu bu durum. Büyük olan yani bu idare eder bir boyuttayken çiçeklenmeye girdi.

bu pistillerin kuruması sorun değil diyorsun yani?

hazırda büyüğün boydan fotosu vardı buyur böyle bak birde
Ekli dosyayı görüntüle 18180
Kanka 11 hafta demişsin yukarda bitkiler photo dimi birde 12/12 ye hangi tarihte aldın. Kaç hafta oldu. Sıcaklık dediğin ne kadar sıcak oldu.

G_man

Kıdemli Üye
Kanka 11 hafta demişsin yukarda bitkiler photo dimi birde 12/12 ye hangi tarihte aldın. Kaç hafta oldu. Sıcaklık dediğin ne kadar sıcak oldu.
bir arkadaşım eski konuşmalardan buldum tarihi, 4 hafta oldu çiçeklenmeyi görünce 12/12 ye zaten direk birde tohumlar hediye geldi sadece genetiği belli ama photo büyük ihtimal. Sıcaklık ışık açık 35 kapalı 25. 4 haftadır sıcaklık aynı değişmiyo. Işıklar geceleyin açık gündüz kapalı. Toprak sürekli kuruyor sulamam gerekiyor gübre kullanımı altta verdim. Eğer tavsiye edersen forumdaki el yapımı cal mag i yapıp vereyim diyorum
1695489499383.png

bir arkadaşım eski konuşmalardan buldum tarihi, 4 hafta oldu çiçeklenmeyi görünce 12/12 ye zaten direk birde tohumlar hediye geldi sadece genetiği belli ama photo büyük ihtimal. Sıcaklık ışık açık 35 kapalı 25. 4 haftadır sıcaklık aynı değişmiyo. Işıklar geceleyin açık gündüz kapalı. Toprak sürekli kuruyor sulamam gerekiyor gübre kullanımı altta verdim. Eğer tavsiye edersen forumdaki el yapımı cal mag i yapıp vereyim diyorum
Ekli dosyayı görüntüle 18182
Kanka selam , 4 haftadır çiçekte ise sorun var şu an sömeklenmeye başlamalı bitkin. Ama yazdıklarından anladığım kadarıyla sen pistil görüp 12/12 ye almışsın. Benim tahminim sıcaktan öte bitkilerinin auto olması kanka. Sen 12/12 ye aldığın icin sonra ektiğin bitkide veg yasayamadan çiçeğe girmiş. Büyük bitkide yetersiz ışıkla çok geriden geliyor. Benim tahminim bu yönde kanka. Çözümü ışığın saatini yavaş yavaş arttirabilirsin. Günde 1 saat mesela. 20/4 iyidir ama ben böyle bir durumda olsaydım ne kurtarsam kar deyip 24/0 giderdim. ( tabii , eğer sen bitkiyi çiçeğe soktuysan 24 karanlık sonra 12/12 ye aldıktan sonra çiçeğe girdiyse bitkin, başka durumlara bakmak lazım. örneğin neden gelişmiyor diye? ışık ne diye sorardım gibi şeyler ☺️)

G_man

Kıdemli Üye
Kanka selam , 4 haftadır çiçekte ise sorun var şu an sömeklenmeye başlamalı bitkin. Ama yazdıklarından anladığım kadarıyla sen pistil görüp 12/12 ye almışsın. Benim tahminim sıcaktan öte bitkilerinin auto olması kanka. Sen 12/12 ye aldığın icin sonra ektiğin bitkide veg yasayamadan çiçeğe girmiş. Büyük bitkide yetersiz ışıkla çok geriden geliyor. Benim tahminim bu yönde kanka. Çözümü ışığın saatini yavaş yavaş arttirabilirsin. Günde 1 saat mesela. 20/4 iyidir ama ben böyle bir durumda olsaydım ne kurtarsam kar deyip 24/0 giderdim. ( tabii , eğer sen bitkiyi çiçeğe soktuysan 24 karanlık sonra 12/12 ye aldıktan sonra çiçeğe girdiyse bitkin, başka durumlara bakmak lazım. örneğin neden gelişmiyor diye? ışık ne diye sorardım gibi şeyler ☺️)
normalde 200w ışıklandırmam vardı fakat geçen hafta bir kişi bitkin çok zayıf kabinin için yetersiz bir ışıklandırma dedi bende hemen 300w takviye yaptım zayıf olması bu yüzdendi. şuan 1 haftadır 500w ve gelişmesi baya bir fark etti. Ama emin olduğum bir şey var o da sıcak dan çiçeğe girmesi. Yaklaşık 4-5 aylık bir çorbacım vardı cinsiyeti bile belli değildi oda bu bitkilerle beraber cinsi belli oldu erkek çıkınca direk attım. eğer 20/4 yada 24/0 bitki fark etmez hangisi daha iyise yaparım ama photoysa sıkıntı yaratmaz mı?

G_man

Kıdemli Üye
tohumları hediye gönderen arkadaşı hatırlaması için biraz zorladım tohumlar auto kesin olarak şuan ne yapmam gerekiyor?

G_man

Kıdemli Üye
birde ben photo olduğunu düşündüğüm için 5 tane topping yaptım zamanında ama ona rağmen bence çok güzel büyüdü 10 tane sağlam ana dalı var ama onun nedeni benim tohumlar super lemon haze sativa baskın boya doğru gittiği için 10 tane uzun dalım oldu. Birde daha dün bu auto olduğunu öğrenmeden önce fan yapraklarını kestim yani bol bol stresli yetişti bitki sonuç olarak her türlü hasat alırım diye düşünüyorum az çok fakat benim yaptığım hatalar kalitesini düşürür mü marinin yani kafası yine de sağlam olur mu?

birde ben photo olduğunu düşündüğüm için 5 tane topping yaptım zamanında ama ona rağmen bence çok güzel büyüdü 10 tane sağlam ana dalı var ama onun nedeni benim tohumlar super lemon haze sativa baskın boya doğru gittiği için 10 tane uzun dalım oldu. Birde daha dün bu auto olduğunu öğrenmeden önce fan yapraklarını kestim yani bol bol stresli yetişti bitki sonuç olarak her türlü hasat alırım diye düşünüyorum az çok fakat benim yaptığım hatalar kalitesini düşürür mü marinin yani kafası yine de sağlam olur mu?
Kanka eğitim ve stres bitkinin hem hasatini hemde kafasını yükseltir. Bitki strese girdikçe thc basar o konuda dert etme ☺️ ama fan yaprakları bitkinin enerji kaynağı doğru budama yapmazsan fazla ve yanlış yerden alırsan hasat miktarın düşer. Ben budama çok zorda kalmazsam hiç yapmam. Sadece bitkinin durumuna göre çiçeğin 3 haftası lolipop yaparım.

G_man

Kıdemli Üye
Kanka eğitim ve stres bitkinin hem hasatini hemde kafasını yükseltir. Bitki strese girdikçe thc basar o konuda dert etme ☺️ ama fan yaprakları bitkinin enerji kaynağı doğru budama yapmazsan fazla ve yanlış yerden alırsan hasat miktarın düşer. Ben budama çok zorda kalmazsam hiç yapmam. Sadece bitkinin durumuna göre çiçeğin 3 haftası lolipop yaparım.
hava akışını artırmak ve daha iyi ışık alması için 1 parmak uzunluğa kadar olan bütün fan yapraklarını kestim

G_man

Kıdemli Üye
kanka harbi çok teşekkür ediyorum forumda bana en çok yardımcı olan insan oldun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
    VendettaX VendettaX: ****** ****** ********** ******* *********