photo bitki en erken ne zaman çiçeğe geçirilebilir?

Davaro

Yeni üye
16/8 ışık döngüsündeki bitkiyi filizlenme aşamasından sonraki 2. haftasında 12/12 ışık döngüsüne geçirilerek çiçeklenmeyi başlatabilir miyim?

JAPANESE

Üye
Dostum ne kısa dönem için ne de uzun dönem bitkiler için 2 haftalık bitkiyi çiçeğe alman sana kardan çok zarar getirir. Aldığın 5gr cigaranla oturursun. Elektrik faturan masrafın 5 gr cigara için olmamalı. Sabırlı olmalısın. Sabırlı olmazsan yanlış karar verirsin pişman olursun. Forumda dünya kadar konu var. Herşey ince ince düşünülmüş ve yazılmış emek verilmis bilgi kaynağı var oku kardeşim. Bitkinin dünyadaki amacını kavra nasıl yaşar yaşam döngüsü nasıl bir bak. Kimse de sana 2 haftalık bitkiyi çiçeğe al demez. Gider torbacidan alırım 5gr yaptığım masrafa emeğe yazık yani ne diyeyim.

Davaro

Yeni üye
'uzay kovası' adı altında yetiştirme tekniğine ait bir görsel gördüm. bu teknikte 30 - 50 cm çağında 30 - 40 cm yüksekliğinde iki ya da üç adet kovayı üst üste birleştirerek bitki yetiştiriliyor. koku, alan sorunu olanlar için böyle bir tekniğin uygun olabileceğini düşündüm. bu tarz yetiştirmede bitkinin daha düşük wattlarda ışık ile de yetişebileceği kanısına vardım, hem bu şekilde elektirik maliyeti de azaltılabilir kanısındaydım. kaliteli bi genetikten aylık 10 gram sömek elde edebilsem bu bana yeter. olaya bu bağlamda bakıldığında yorumun ne olur? @Paranoidmanyak bahsettiğim yetiştirmeye örnek görsel https://ibb.co/bXhLdxG

JAPANESE

Üye
'uzay kovası' adı altında yetiştirme tekniğine ait bir görsel gördüm. bu teknikte 30 - 50 cm çağında 30 - 40 cm yüksekliğinde iki ya da üç adet kovayı üst üste birleştirerek bitki yetiştiriliyor. koku, alan sorunu olanlar için böyle bir tekniğin uygun olabileceğini düşündüm. bu tarz yetiştirmede bitkinin daha düşük wattlarda ışık ile de yetişebileceği kanısına vardım, hem bu şekilde elektirik maliyeti de azaltılabilir kanısındaydım. kaliteli bi genetikten aylık 10 gram sömek elde edebilsem bu bana yeter. olaya bu bağlamda bakıldığında yorumun ne olur? @Paranoidmanyak bahsettiğim yetiştirmeye örnek görsel https://ibb.co/bXhLdxG
Bu bağlamda mantıklı olur kardeşim. Ama growun amacını vs kavraman açısından önce bitkiyi tanıman ve tecrübe etmen senin faydana olur. Bu sistemler seni uzebilir. Otomatik dolaplar da var istersen koyuyorsun suyunu gubresini ilgili bölüme takıyorsun fişi çıkıyorsun evden 3 ay sonra açıyon dolabı aa cigaram olmuş diyorsun. Çok method var. Kendin için uygun olan sen daha iyi karar verirsin diye düşünüyorum.

Davaro

Yeni üye
Bu bağlamda mantıklı olur kardeşim. Ama growun amacını vs kavraman açısından önce bitkiyi tanıman ve tecrübe etmen senin faydana olur. Bu sistemler seni uzebilir. Otomatik dolaplar da var istersen koyuyorsun suyunu gubresini ilgili bölüme takıyorsun fişi çıkıyorsun evden 3 ay sonra açıyon dolabı aa cigaram olmuş diyorsun. Çok method var. Kendin için uygun olan sen daha iyi karar verirsin diye düşünüyorum.
sağolasın bro

ben de space bucket yapıyorum fakat normal photo gibi 3.5-4 ay normal cigara süresinde bitiriyorum yoksa hasata değmiyor yetiştirmek

dolap mevzusunun bir ismi varmıdır dostum ?

nasıl yaptığına dair bilgi paylaşabilir misin? ışık, alan ölçüleri, saksı boyutun vs...
iki adet 20lt+ saksının içine ( biri alta biri üste kapak şeklinde ) 1 adet 20 ltlik bez saksı koydum knk toprak o bez saksıının içinde olucak, alttaki saksıyı deldim fanı oraya yerleştirdim ve termometrede o delikten geçiyor, ışıklarda ( 4x50w cob led ) üstteki kapak olan saksıya bağlı ve üstteki kapağıda duvarlara ve tavana bağlı basit bi ip düzeneği yaptım ki üstteki kapağı oynatabileyim. ( bitki büyüdükçe üst kapağıda yukarı kaldırmak için ışığa yaklaşıp yanmasın diye )

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +1
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * *******
    ********* **** ********* ***** ****** **** ******** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** ******* * ** ********* *** **** ******** *** *********
    +1
    ********** hahahaha*** **** ********* ***** ****** **** **
    ******* ****** ******* * ** ***** **
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * hahahaha** ***** ***** ** ***** **** *** hahahaha hahahaha*** ********* **** ********** ******
    +1
    420x 420x: ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** ***... +1