PH VE SULAMA ?

Cashh

Doktor
kanka tam bileni filan yok ki bu işin. limon tuzunu alacaksın toz haline getireceksin. veya ben zor seviyorum diyorsan sitrik asit al toz halinde direk. ikisi aynı şey. gramaj olarak bilmiyorum zaten gübre ve phdown çözeltisi de koyarken gramaj olarak koymuyorsun. damlatıyorsun. bu da öyle.
ben limon tuzu ve ph ölçüm kağıdı kullandım bütün growlarımda ve hiçbir zaman ph dalgalanması veya sorunu yaşamadım.
Bende alıcam şimdi o kağıttan toz limon tuzu da aldım. Kolay kullanım ile ilgili bir tarif rica etsem kağıt kullanılanımı yazıyordur eminim eminim sen kolay anlatırsın.

mandarine

Ordinaryüs
Bende alıcam şimdi o kağıttan toz limon tuzu da aldım. Kolay kullanım ile ilgili bir tarif rica etsem kağıt kullanılanımı yazıyordur eminim eminim sen kolay anlatırsın.

kanka ph kağıtları zıvana gibi uzun uzun oluyor. birini kopar ve makas ile dörde beşe böl. her defasında parçaları temiz peçete üzerine bırak. koyduğun zeminden çok etkilenebilir çünkü. cımbız makas gibi birşey ile önceden suya batır bir parça kağıdı sonra peçeteye bırak bir dakika içinde rengi ortaya çıkıyor. musluk suyu sarıdan yeşile kaçan bir renk vermeli. ph kağıdının kendi ölçüm renkleri var üzerinde. onunla karşılaştırma yaparak 6 ve 7 arasında bir renk yakalamaya çalış. yeşil içermeyen ve güçlü olmayan bir sarı-turuncu rengi lazım. her defasında bir kağıt parçasıyla ölçüm yaparsın ve her limon tuzu kattığında iyice karıştırırsın. birkaç saatten fazla bekletme suyu. ph seviyesi 24 saat veya daha uzun bir sürede ilk haline dönebilir çünkü.

Cashh

Doktor
kanka ph kağıtları zıvana gibi uzun uzun oluyor. birini kopar ve makas ile dörde beşe böl. her defasında parçaları temiz peçete üzerine bırak. koyduğun zeminden çok etkilenebilir çünkü. cımbız makas gibi birşey ile önceden suya batır bir parça kağıdı sonra peçeteye bırak bir dakika içinde rengi ortaya çıkıyor. musluk suyu sarıdan yeşile kaçan bir renk vermeli. ph kağıdının kendi ölçüm renkleri var üzerinde. onunla karşılaştırma yaparak 6 ve 7 arasında bir renk yakalamaya çalış. yeşil içermeyen ve güçlü olmayan bir sarı-turuncu rengi lazım. her defasında bir kağıt parçasıyla ölçüm yaparsın ve her limon tuzu kattığında iyice karıştırırsın. birkaç saatten fazla bekletme suyu. ph seviyesi 24 saat veya daha uzun bir sürede ilk haline dönebilir çünkü.
Kanka çok t
Kanka çok teşekkür ederim. Gayet kolaymış

Grenn

Yeni üye
Bir bilgi hakkında yardım istiyorum gübre vermekle ilgili örneğin diyorum ki 5 çeşit gübre kullanıyorsam her gübrelemede bir ürün kullansam bu mantıklı mı yoksa bildiğimiz gibi hepsini miligramlarına göre karıştırıp mı kullanayım

Cashh

Doktor
Bir bilgi hakkında yardım istiyorum gübre vermekle ilgili örneğin diyorum ki 5 çeşit gübre kullanıyorsam her gübrelemede bir ürün kullansam bu mantıklı mı yoksa bildiğimiz gibi hepsini miligramlarına göre karıştırıp mı kullanayım
Ben her sulamada vermeye başlıycam ve gübreyle humik fulvik asit katıcam

Grenn

Yeni üye
Yanar mı diyorsun? Bir gübreli bir gübre siz peki.?
Aynen dostum dediğin gibi bir gün dedi bir gübresiz bir önceki yorumunda ben her sulamada gübre vereceğim yazmışsın o yüzden dedim her sulamada gübre vermek çok ama çok yanlış olur bununla ilgili bir sürü paylaşımlar var zaten istedAynen dostum dediğin gibi bir gün dedi bir gübresiz bir önceki yorumunda ben her sulamada gübre vereceğim yazmışsın o yüzden dedim her sulamada gübre vermek çok ama çok yanlış olur bununla ilgili bir sürü paylaşımlar var zaten sitede

Cashh

Doktor
Aynen dostum dediğin gibi bir gün dedi bir gübresiz bir önceki yorumunda ben her sulamada gübre vereceğim yazmışsın o yüzden dedim her sulamada gübre vermek çok ama çok yanlış olur bununla ilgili bir sürü paylaşımlar var zaten istedAynen dostum dediğin gibi bir gün dedi bir gübresiz bir önceki yorumunda ben her sulamada gübre vereceğim yazmışsın o yüzden dedim her sulamada gübre vermek çok ama çok yanlış olur bununla ilgili bir sürü paylaşımlar var zaten sitede
Eyvallah kanka. Bir gübreli sulama bir gübresiz sence sorun yapar mı

Grenn

Yeni üye
Yok kanka standartı o zaten ama çiçek iyicr büyüdükçe meyve si vs arttıkça sende gübreyi arttıcan Çünkü çiçek ilk günkünden daha büyük olduğu için daha fazla ihtiyacı var

Cashh

Doktor
Yok kanka standartı o zaten ama çiçek iyicr büyüdükçe meyve si vs arttıkça sende gübreyi arttıcan Çünkü çiçek ilk günkünden daha büyük olduğu için daha fazla ihtiyacı var
Eyvallah kanka buna dikkat ederim. Bildiğim filiz dönemi azot a yoğun ihtiyaç duyuyor potasyum çiçeklenme dönemimiydi doğru mu hatırlıyorum sömek dönemi de fosfor doğru mu hatırlıyorum kanka

Grenn

Yeni üye
Kanka o işler biraz yazılana göre değilde bitkinin o anki durumuna neyi istediğine ya da nasıl bir sorun yaşadığına göre olan şeyler

kafa48

Üye
kanka her gübre zamanı tablodaki gübreleri sırası ile sulama suyun ekleyip güzelce karıştırıp karışım şeklinde vermen gerekli.
her hafta tek gübre vermek bitkide beslenme yetersizliği yaratır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
    m4a1kush m4a1kush: *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ******...