Patlatma sonrası sorunlu dönem acil yardım :(

Newgrowcu

Yeni üye
Selam kankalar
4. Growumda basıma gelen bu olayı bir türlü çözemiyorum 15 tohum çöp ettim acil destek

24 saat suda bekledikten sonra
Cımlendirme kabınıne alıp kagıt havlu arasında her zaman oldugu gibi çimlendirme işlemi için sprey şeklinde su sıkıldı 2 cm civarında kökler oluşunca toprağa gömdüm ama sadece 1 bitki çıktı gerisi cıkmadı napmak lazım çözümü varmı sunandan itibaren ?

Rolling

Üye
Kaç gün oldu kanka ekeli. 5. Günde çıkmadıysa sıkıntı diyorlar. Eğerki 5 gün olduysa bence kürdanla falan toprağı az bir şey açıp bi bak bakalım neler oluyor içerde

soldier

Yeni üye
Kanka merhaba nem sorunun olabilir tohumları ektigin bölgenin uzerlerini pet şişeleri kes arkalarina delik aç içlerini fisfisla sulu olsun ve kapat ışığı ver 1 gün sonra hepsi topraktan çıkacaktır

C

Canna

Guest
24 saat suda bekletmen tohumlarin A-M-K koymus dostum, en fazla 6 saat veya direk nemli toprakta tohumu patlatmak en sagliklisi. 15 tane tohumun anasini bellemissin, demek ki bir yerde hata yapiyorsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rolling

Üye
Ben hiç suya koymamıştım patlatırken direk nemli peçeteye koyup 2 gün sonra çatlamasını beklemeden direk ana saksıma almıştım. Dün baş verdi topraktan

C

Canna

Guest
Yaw dostlar hic bir ciftciden duydunuz mu, domates ekerken tohumlari önce suya atip sonra topraga ektigini, defalarca yazildi burada birakin su suya atma isini. Tohumun yeri topraktir, baska bir yer degil.Evet hafif nemli kagitta da patlatabilirsin ama ,toprak yaw tohumun yeri toprak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!