PASİF HAVALANDIRMA NASIL OLMALI?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 26895
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 26895

Guest
Kabinin içindeki havayı çeken fan var.
Kabine hava girişi fansız bir delikten sağlanıyor.
Bu delikten içeri hava yaşadığım bir odadan giriyor.
Kabinden çıkan hava fanla yine yaşadığım aynı odaya giriyor.
Sizce yeterli mi yoksa dışarıdan camdan bir hava girişi açıp boruyla kabine mi vereyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

liquidcalcium

Yeni üye
Bence kabin içine hava fan ile girmeli tam tersi. Çıkış pasif olabilir . Üstte olacagı için sıcak hava vs de zaten yukarı yöneldiğinden pasif hava kanalın çıkışta olmalı .

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Giris fani ve temiz hava cok önemli. Kizlarin temiz havaya ihtiyaci var ayni senin benim gibi. Giris fani cok önemli ,giren hava zaten bir sekilde cikacak disari. Evet pencereden temiz hava girmeli.

higthead

Jolly Green
Kabinin içindeki havayı çeken fan var.
Kabine hava girişi fansız bir delikten sağlanıyor.
Bu delikten içeri hava yaşadığım bir odadan giriyor.
Sizce yeterli mi yoksa dışarıdan camdan bir hava girişi açıp boruyla kabine mi vereyim?

Dostum çıkış fanın içerideki kulanılmış havayı çeker ısınan hava yükseldiği için çıkış fanları yukarıda olur. Giriş fanı olmalıdır cünkü arkadaşların yazdığı gibi temiz hava çok önemlidir , atmosferimizde ortama göre 300 ile 500 arası ppm yan co2 vardır sureklı temız hava girişi hem bitkiye temiz hava sağlarken hemde co2 kullanımını bitki rahat yapıcaktır. Eğer çıkış fanını oda içine vermiyor isen direk bulunduğu ortamdan camdan veya herhangi biryerden dışarı atıyorsan giriş fanı odanın içinden verilebilir tabi odayı sürekli havalandırıyorsan geçerli bu.Temiz havayı verdiğin yer Dışarıya Çıkış verdiğin yer ile yan yana deil ise dısarıdan hava alabılırsın.

İnnocentta

Yeni üye
Şimdi çıkış fanı, kabinin içindeki havayı çekip dışarı atıyor artı karbon filtre ile kokuyu da çekiyor, oda havalandırılan bi oda ise çıkış fanı kabinin pasif deliklerinden havayı tazelemez mi yani.

İnnocentta

Yeni üye
Benim sistemde çıkış dışarıya veriliyor camdan, odanın camları açık pasif delikleriden hava çekimi oluyor kabinin içine, öyle bi fark var artı bir fan daha takmam hem elektrik hemde daha fazla ses sorunu getirir diye düşünüyorum zaten 300w cob led ile tekrar başlayacam qb alacam ama fiyat ve ne alacağıma tam karar veremedim

higthead

Jolly Green
Benim sistemde çıkış dışarıya veriliyor camdan, odanın camları açık pasif delikleriden hava çekimi oluyor kabinin içine, öyle bi fark var artı bir fan daha takmam hem elektrik hemde daha fazla ses sorunu getirir diye düşünüyorum zaten 300w cob led ile tekrar başlayacam qb alacam ama fiyat ve ne alacağıma tam karar veremedim

Dostum giriş fanı herzaman kullanılması gereken birşey çünkü sadece çıkış fanı kullanıldığında cıkısı yapıcak olan fan pencerelerden hava çekicem diye ayriyetten zorlanıcak debisi minimumda olsa düşücektir ve karbon filtre baglandıgındada zaten debisi minimum düşmektedir ama giriş fanı kullanıldığında ise cıkıs fanı pencerelerden hava çekimiyle uğraşmayıp direk giriş fanından içeriye verilen var olan havayı çekip atıcak.Modauhakkak çıkış ile giriş fanı kullanılmalıdır. Pis havayı bulundugu ortamdan dısarı attıgınız surece giriş fanını oda içerisinden alabilirsiniz.

Dostum cobled lerını burdan alabılırsın xyo marka cıpler kullanılıyor ve sıfır ısınma urunlerı ve montajları efsane sıfır sıkıntı.

Havalandırmanı ise sponsorumuz olan drkarbon filtreden alabilirsin vortice quite ultra sessiz fanları ve giriş fanları dr slient aksiyel fanları inanılmaz sessizdir. Zaten karbon fıltrelerın kalıtesınden bahsetmeye gerek bıle yok pıasadakı karbonlardan 2*3 kat fazla karbon mıktarları var koku ve uzun kullanım demek.

Bu da konusu dostum:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********