Palmiye külü

jackherermi

Yeni üye
Palmiye külü toz yarasa ile beraber kullanıyorum küle daha yeni başladım bitkiler auto 49 günlük 30 litre topraktalar
kök başında ölçü kabıyla 50cc tozu toprağa serpip üstten karıştırdım normalden biraz fazla suladım külü veren arkadaş o şekil anlattı sonradan NPK : 0-1-30 değerini görünce korkar oldum

Palmiye külünü hangi Aralık ve ölçüde kullanmalıyız ?

yavaş salınımlı gübre suladıkça çalışır. 3. sulamadan sonra bitkiye etki eder.potasyum %30 çok fazla. gaia green tarzı toz gübreler bile 5-5-5 NPK ile satılıyor.arkadaş sana bildiğin zirai tarım ilacı vermiş. elindende herhangi bi gübre bile bu külden fazla iş yapar.tavsiyem adv ve canna dışına çıkmamak.bi de yarasa gübresi veriyorsun.hayır olsun diyelim

OttoMan347

√SEFİR√
İkisi de arkadaşın dediği gibi yavaş salınımlı gübre olduğu için biksç sulama sonra çözülüp her sulamada bitki ihtiyacı olanı alacak. Palmiye külü çok yoğun potasyum içermediği için kolay kolay yakmıyor diye biliyorum fakat yarasa gübresi hazır fosfor gübrelerinin ham maddesi yoğunluğunu sen düşün ve dikkatlş kullanmaya özen göster. Kül kullanmadım muz kabuğu daha çok tercihim kül oranlarını xcd abiye profilden yazıp sorabilirsin ysnlış hatırlamıyorsam ya palmiye yada hurma ağacı külü kullanıyordu. İkisini kullanıp extra pk gübresi eklemen hata olur yakarsın

jackherermi

Yeni üye
guanokalong yarasa yavaş yine aynı marka Palmiye külü çok hızlımış karışması ben bi deneyene danışayım #xcb

jackherermi

Yeni üye
yavaş salınımlı gübre suladıkça çalışır. 3. sulamadan sonra bitkiye etki eder.potasyum %30 çok fazla. gaia green tarzı toz gübreler bile 5-5-5 NPK ile satılıyor.arkadaş sana bildiğin zirai tarım ilacı vermiş. elindende herhangi bi gübre bile bu külden fazla iş yapar.tavsiyem adv ve canna dışına çıkmamak.bi de yarasa gübresi veriyorsun.hayır olsun diyelim
kanka valla pk gübresi mantığındayım 2 aylık bitkiler çiçekdeler 30 gündür biri fosfor yarasa yani, diğeri potasyum kül baskada ek besinler varda buzamanda ne verikirki ? benim bildiğim çiçekte çirkin kanatlı hayvan boku candır :)

OttoMan347

√SEFİR√
kanka valla pk gübresi mantığındayım 2 aylık bitkiler çiçekdeler 30 gündür biri fosfor yarasa yani, diğeri potasyum kül baskada ek besinler varda buzamanda ne verikirki ? benim bildiğim çiçekte çirkin kanatlı hayvan boku candır :)
Aynen fosfor sömekleri dolduracak, potasyum da destekleyecek özellikle muz kabuğu kullanman tricomlara da destek olacak. Organikte en çok tercih edilen muz kabuğudur fanteziye gerek yok kolay bulunuyor zaten :D extra ilk ayı tamamlayana kadar isterse callmag istemezse vermemek lazım okadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* **** ******* hahahaha* ***** ** ** hahahaha* ****** ****** ******* ********** ********** *******
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* **** hahahaha** ****** *** **** **** hahahaha* hahahaha*** hahahaha***** hahahaha* ****** ********** hahahaha**** **** ****** *** ***** ******
    +1
  • T Turco:
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** *** ******** ***** ** ** ** ***** **** ********
  • T Turco:
    ***** ***** hahahaha*** ** hahahaha** ***** ***
  • L Levrekbaz45:
  • T Turco:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** *******
  • T Turco:
  • T Turco:
    hahahaha ******
  • L Levrekbaz45:
    ******* **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** ******* ** ******* ** ****** **
  • L Levrekbaz45:
    ** ***** **** hahahaha** ****** *******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********* **** ******** ***** ********** ***** ******* ********** ****** ****** ******* ****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
    Probis Probis: ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******