outdoordan indoora geçiş.kankalar bi el atarmısınız

adali08

Yeni üye
Forumda yeniyim. Öncelikle vakitlerini ayırıp deneyimlerini , bilgilerini benim gibi acemilerle paylaşan kankalara çok teşekkür ediyorum. Bizim gibi acemiler için müthiş bir kaynak oluşturmuşsunuz.

Kuzenimin Amerikadan getirdiği Süper Skunk tohumlardan vardı. Pandemiden sonra bulmakta ve ücretini ödemekte problem çekmeye başlayınca terasta ekiyim dağda bayırda oluyor burada da olur herhalde kafasıyla 2 tohumu çimlendirip 15 Nisan 2020 de aldığım Allmix toprağa ektim.

Filizlerden birisi 2 cm kadar büyüdükten sonra öldü. Diğeri benim forumdan ve bitki yetiştirmeden bihaber olmama rağmen inatla yaşadı ve kendince büyüdü. Teras fazla esintili bir yer ve yazda İstanbul’da pek yazlığını yapmadığı için bitki pek gelişemedi.

Temmuz ve Ağustos aylarında aldığım sıvı solucan gübresini haftada bir sulandırıp veriyordum. Birde eşten dosttan duyduğum yumurta iyi geliyormuş dibine yumurta göm , muz kabuğunu suda beklet ver bitki coşuyormuş gibi şeylerle yaz sonuna geldiğimizde bikaç ufak sömek dışında hiçbir şey yoktu.

Arayışa girip Forumu bulduktan sonra bu işin böyle olmayacağını anlayıp evde kullanmadığımız alaturka wc yi kabine dönüştürmeye karar verdim.

600 W Full Spectrum Led lamba aldım

Duvarları yansıtıcı filmle kapladım

İçeriye vantilatör koydum

Forumdan öğrendiğim CO2 yapıp bitkinin yanına koydum

Nemlendiricide aldım 1-2 güne gelir onuda koyucam

Karbon Filtre ve fan alamadım daha. Wc camı devamlı açık temiz hava girişinde problem yok gibi ama deneyimli kankalar illa alman lazım derse bi şekilde onu da alıcaz artık

Biobizz grow , bloom ve top max gübreler aldım ve 10 gündür 1 sulama gübreli 1 sulama sade suyla olacak şekilde yapıyorum. Bitki Led lamba geldikten sonra bayağı bir gelişti. Gübrelerinde faydası oldu gibi.

Merak ettiğim şey kankalar bu bitki bu şekilde bakılmaya devam edilirse miktar azda olsa kafa yapan bir hasat elde edermiyim yoksa bu bitkiye artık naparsam yapıyım geçen 5 aydan sonra sömekler gelişmez ve artık THC üretmez mi? Bu bitki için uğraşmaya gerek yoksa artık sonlandırıp daha deneyimli bir şekilde yeni ekimemi geçmeliyim. Okumaya vakit ayıran kankalara şimdiden teşekkürler.20201004_1952001-min.jpg20201004_194906-min (1).jpg20201004_110431-min.jpg

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka 5 ay olduysa artık kesmelisin diye düşünüyorum bilgili arkadaşlar kesinlikle daha doğru cevap verecektir,birazını kesip içtin sanirim kafası boştu anlaşılan,benim tavsiyem şimdiden tohumlarını sipariş et tohumları ekmeye bak çünkü 10 gun falan sürecek zaten bu işlemler.

adali08

Yeni üye
Kanka 5 ay olduysa artık kesmelisin diye düşünüyorum bilgili arkadaşlar kesinlikle daha doğru cevap verecektir,birazını kesip içtin sanirim kafası boştu anlaşılan,benim tavsiyem şimdiden tohumlarını sipariş et tohumları ekmeye bak çünkü 10 gun falan sürecek zaten bu işlemler.
yok kanka daha kesmedim.1 hafta önce fön yapraklarını temizledim sadece. bencede artık kesme vakti hatta geçmiş bile olabilir..inşallah çöp olmamıştır hasadım

S

silas

Guest
Selam. Çok uzun yazmışsın ama eksik yazmışsın kardeşim. Bütün konuyu okudum anladığım kadarıyla ciddi bir veg dönemini gübresiz ve kötü koşullar altında outdoorda geçiren bitkiyi indoora alıp gübre vermeye başlamışsın ve bitkin 5 aylık. Eyer böyleyse 10 gün daha 1 lt 2 ml bloom ve aynı oranda topmax vererek bitkiyinin her gün sömeklerinin resimlerini çekip karşılaştır, ilerleme yoksa flushlayıp kesebilirsin. Kötü bir veg dönemi geçiren bitkinin zaten hasat kalitesi ve miktarı ona göre olur, bitki 5 aylık olduğuna göre daha bekleyecek bir durumun kalmamış. Zaten bitki şeker ve fan yapraklarını sarartıp bunu belli etmeye başlamış. Gübre ve keçi boynuzu özü yada melas ver 1 hafta ilerleme yoksa sade su verip arındır flushla kes temizine bak derim şimdiden kenara 2-3 tohum at patlasın hatta ilk haftaları kısa geçersin. İyi growlar

adali08

Yeni üye
Selam. Çok uzun yazmışsın ama eksik yazmışsın kardeşim. Bütün konuyu okudum anladığım kadarıyla ciddi bir veg dönemini gübresiz ve kötü koşullar altında outdoorda geçiren bitkiyi indoora alıp gübre vermeye başlamışsın ve bitkin 5 aylık. Eyer böyleyse 10 gün daha 1 lt 2 ml bloom ve aynı oranda topmax vererek bitkiyinin her gün sömeklerinin resimlerini çekip karşılaştır, ilerleme yoksa flushlayıp kesebilirsin. Kötü bir veg dönemi geçiren bitkinin zaten hasat kalitesi ve miktarı ona göre olur, bitki 5 aylık olduğuna göre daha bekleyecek bir durumun kalmamış. Zaten bitki şeker ve fan yapraklarını sarartıp bunu belli etmeye başlamış. Gübre ve keçi boynuzu özü yada melas ver 1 hafta ilerleme yoksa sade su verip arındır flushla kes temizine bak derim şimdiden kenara 2-3 tohum at patlasın hatta ilk haftaları kısa geçersin. İyi growlar
Teşekkürler Silas34. Dediklerini aynen uygulayıp 1 hafta sonra ilerleme yoksa kesiyorum. 2 tohum patlattım dün saksıya koydum. Ufaktan büyüsünler dediğin gibi. Cevabın için teşekkürler kanka. Sanada iyi growlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha ********* ***** hahahaha ***
    +1
  • elonmusk elonmusk:
    *** hahahaha *** hahahaha* *****
    +1
  • K kujo07:
    ********* **
  • S Chat bot:
    hahahaha** *** ****** *** *****
  • H heamkk:
    hahahaha ****** ********** ******** *****
  • H heamkk:
    ** ** ******** ****** ****** hahahaha* ******* **** ****** *
  • kormosnerede kormosnerede:
    ******** ***** **** ******* **
  • SariTursu SariTursu:
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
    * ******** *** ***** ******** ********* **
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* *** *** ******** ****** ********* ** ******** ****** *** ******* *** ** hahahaha** ****** ** *** ****** ******
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha *** ****** ********* ********** *** ***** ****** ***** ***** hahahaha*****
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    ** *** ** ***** ****** **
  • NewGardener NewGardener:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    SariTursu SariTursu: ********* *********