Outdoor'cu indoor gelişim yapmak istiyor?

Legend86

Müptezel
Selamın aleyküm
Yaw arkadaşlar sadece filizlenip içeride 2 ay eğitimleri tamamlanmış 2 kez topping ve lst uygulanmış yeşillenmiş şekline getirene kadar içeride büyütüp outdoor a çıkarıcam, şimdi elimde 40 wat çift şeritten oluşan 120 cm uzunluğunda armatür var bunun dış koruma ışık süzgecini çıkardım
Aldığım ölçüler (ısı değeri çok düşük) 35cm de 28bin lümen
60 cm yüksekliten aldığım kelvın değeri 500k yalnız kelvin ölçümünü ışığın direk vurduğu yönden değilde 40 cm yanına yani ışık açısı dışına çıkardığımda hafif telefonu ışık yönüne çevirince 12.0000 k (kelvın) alıyorum, şimdi ben burada kelvın odaklı mı gideyim lümen mi, lümen odaklı gidersem bu bana çok çok yeterli, armatür 220 volt girişli fakat içinde kart var şerit led e direk 12 volt verince çalışmıyor sanırım karttan 24 volt çıkışlı ve bu armatüre ara ara boşluklara 450, 500 nm mavi mercek led(1,5wat tanesi toplam 10wat) koyacağım bu sistemde istediğim şekilde orta gelişimi sağlayabilirmiyim, zaten stresli geçecek 2 kez topping ve lst @Canna @Cashh @Kanka cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

C

Canna

Guest
Dostum sen icerde ne yaparsan yap, zaten outdoor a gecince bitkin hasata gelene kadar 7 ay filan olacak, bu zaman zarfinda iyi bakarsan agac olur.
Isik konusunda bilgi istiyorsan gönderdigim, linkleri incele

Legend86

Müptezel
Dostum sen icerde ne yaparsan yap, zaten outdoor a gecince bitkin hasata gelene kadar 7 ay filan olacak, bu zaman zarfinda iyi bakarsan agac olur.
Isik konusunda bilgi istiyorsan gönderdigim, linkleri incele
O zaman ışık renklerinden az mavi az sarı karışık kullansam zaten armatür beyaz onu da gün ışığına çevirim

SentetikZenci

Müptezel
Eğer çiçekteki bir bitkiyi mayıs-nisan ayı gibi bi süreçte outdoora alırsan bitki reveg olabilir. Sebebide şu; yaz ve ilkbahar aylarında güneş maviye daha yakın ışık verir üstüne üstlük günler daha uzun olduğu için bitki daha uzun süreler ışık alacak ve tekrar veg sürecine girmeye tetiklencek. Erkenden içeri alıyım azar azar gün ışığı alsın çiçeğe devam etsin diyosanda bitki yerinden oynatılmayı fazla sevmez heleki her gün alırsan içeri dışarı içeri dışarı şeklinde stresle beraber büyümede durabilir. Bunlar tabiki teoride olabilcek şeyler, sen yinede dene kanka.

Legend86

Müptezel
Bir de 10 watlık bitki lambası aldım 70 ledli taktım oda mosmor oldu 20 cm de 10 bin lümen değer aldım ama aydınlatma yapmıyor bakınca kör ediyor adamı sadece bitki başına 30 cö den onu taksam yeterli mi @Canna o lambada kırmızı mavi beyaz var

Legend86

Müptezel
Eğer çiçekteki bir bitkiyi mayıs-nisan ayı gibi bi süreçte outdoora alırsan bitki reveg olabilir. Sebebide şu; yaz ve ilkbahar aylarında güneş maviye daha yakın ışık verir üstüne üstlük günler daha uzun olduğu için bitki daha uzun süreler ışık alacak ve tekrar veg sürecine girmeye tetiklencek. Erkenden içeri alıyım azar azar gün ışığı alsın çiçeğe devam etsin diyosanda bitki yerinden oynatılmayı fazla sevmez heleki her gün alırsan içeri dışarı içeri dışarı şeklinde stresle beraber büyümede durabilir. Bunlar tabiki teoride olabilcek şeyler, sen yinede dene kanka.
Hayır sistemim şu şekilde ilerleyecek martta tohum patlıcak 10 litre lik saksıya girecek 5. Boğumda topping yeni gelen iki dal 2. Boğumda tekrar toping lst olacak bu mayıs 20 sine kadar ışık döngüsü 18/6 olacak mayıs 20 de outdoor a çıkacak mayıs 20 ışık döngüsü 18/6 saattir uyku modunda toprağa girecek uyanında doğada uyanacak

SentetikZenci

Müptezel
Bir de 10 watlık bitki lambası aldım 70 ledli taktım oda mosmor oldu 20 cm de 10 bin lümen değer aldım ama aydınlatma yapmıyor bakınca kör ediyor adamı sadece bitki başına 30 cö den onu taksam yeterli mi @Canna o lambada kırmızı mavi beyaz var
Bu linkteki sitede kırmızı+mavi+6500k beyaz ışık için lux ve ppfd hesaplama yeri var kanka. Ordan bakabilirsin. Başka renklerde var sitede.

Legend86

Müptezel
Bu linkteki sitede kırmızı+mavi+6500k beyaz ışık için lux ve ppfd hesaplama yeri var kanka. Ordan bakabilirsin. Başka renklerde var sitede.

Tamamdır eyvallah

C

Canna

Guest
Tamam o zaman ver isigi mavi, turuncu,beyaz olamasada olur olursa zarar etmez, zaten esas gelisim outdoor da olacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • blackmambaa blackmambaa:
    ***** *** ******** ****** hahahaha** ******** ****** ***** ******* ********* **** *** ******* hahahaha******
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    S SuperKafa: ****** ******** ********** ******* ******