Outdoor Yetiştirmenin Zorlukları

Simonn

Yeni üye
Yaklaşık bir aydır falan forumu takip ediyorum. Önümüzdeki yıl ilk yetiştirmemi yapmak istiyorum ama bu işin bu denli incelikli olduğunu görünce açıkçası çok şaşırdım ve biraz hayal kırıklığına uğradım. Güvenlik gerekçesiyle evden uzak bir mesafede güzel bir alan buldum. Ama dediğim gibi uzak olduğu için sık sık gitme şansım yok. Burada okuduğum ve bitkiye bakım için yapılacak o kadar işlem var ki sanırım vazgeçeceğim. Bu arada bu durumla ilgili merak ettiğim bir konu var;
Hani sürekli haberlere vs çıkar görürüz özellikle Doğu illerinde adamlar dönümlerce araziye ekin eker gibi ot ekiyor. Binlerce kök var ve bakım falan hak getire. Şimdi bu bitkiler mantıken hastalanması ve yetişmemesi lazım değil mi? Sonuçta binlerce kökten bahsediyoruz. Ama bunları hasar edip piyasaya sürüyorlar. Sokaktan aldığımız otların büyük kısmı bunlar zaten. Yani demek istediğim bu iş bu kadar incelik isteyen bir işse bunların yaptıkları nasıl oluyor?

VendettaX

Ordinaryüs
Aslında incelik felan istediği yok doğaya tohumu bırakırsan yetisiyo can suyunu ver dön git evine 4 5 ays onra git al ama hasat arttırmak daha sağlıklı kaliteli sigara içmek için bu caba

Simonn

Yeni üye
Aslında incelik felan istediği yok doğaya tohumu bırakırsan yetisiyo can suyunu ver dön git evine 4 5 ays onra git al ama hasat arttırmak daha sağlıklı kaliteli sigara içmek için bu caba
Tabi dediğin doğru ne kadar bakarsan o kadar verim alırsın bu her konuda böyle ama arkadaşlar öyle bir yazıyor ki şu dönemde şu gübreyi atmazsan bu iş olmaz vs.

Ü

Üye silindi 36171

Guest
Yaklaşık bir aydır falan forumu takip ediyorum. Önümüzdeki yıl ilk yetiştirmemi yapmak istiyorum ama bu işin bu denli incelikli olduğunu görünce açıkçası çok şaşırdım ve biraz hayal kırıklığına uğradım. Güvenlik gerekçesiyle evden uzak bir mesafede güzel bir alan buldum. Ama dediğim gibi uzak olduğu için sık sık gitme şansım yok. Burada okuduğum ve bitkiye bakım için yapılacak o kadar işlem var ki sanırım vazgeçeceğim. Bu arada bu durumla ilgili merak ettiğim bir konu var;
Hani sürekli haberlere vs çıkar görürüz özellikle Doğu illerinde adamlar dönümlerce araziye ekin eker gibi ot ekiyor. Binlerce kök var ve bakım falan hak getire. Şimdi bu bitkiler mantıken hastalanması ve yetişmemesi lazım değil mi? Sonuçta binlerce kökten bahsediyoruz. Ama bunları hasar edip piyasaya sürüyorlar. Sokaktan aldığımız otların büyük kısmı bunlar zaten. Yani demek istediğim bu iş bu kadar incelik isteyen bir işse bunların yaptıkları nasıl oluyor?
Buz dağının görünen kısmı sadece yakalanlar birde bunun görünmeyen kısmı var

VendettaX

Ordinaryüs
Tabi dediğin doğru ne kadar bakarsan o kadar verim alırsın bu her konuda böyle ama arkadaşlar öyle bir yazıyor ki şu dönemde şu gübreyi atmazsan bu iş olmaz vs.
Kanka her türlü olur hiç sulamadan gübre vermeden tatmin edici outdoor hasatlaro alirsinda bakım önemli yapabiliyorsan en iyisini yap :)

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka onlar sürümden kazanıyor sen ben 20 tane tohum atsak 5 tanesi anca dişi çıkar. Sonra ya gelir biri çalar,ya hayvan yer,ya susuzluktan kurur hiç bir şey olmasa diğerleri döllediği için tohumlu sömekleri zayıf kafa kalitesi düşük bitkilerimiz olur. Onu da hasad etmeye giderken yakalanırız 20 kökten satıcılık kitlerler vs vs vs

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Konu açmış biri geçen gün kayanın üstünde çıkmış nadir durumlar bunlar herkese öyle olmayabiliyor . İncelik ister kızın tabi ona bir evlat gibi bakıcan konuşucan dertleşicen :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: *** ******