OUTDOOR KÖYDE YETİŞTİRME

danqerx01

Yeni üye
MERHABA ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM KÖY DE EVİM VAR SERİN VE NEMLİ BÖLGE DEGİL KÖYE 3 KM UZAKLIKTA TEK EV DAGIN YAMACINDA ETRAFI ORMANLIK VE TARLA BAHÇE YAZIN ORAYA GİDECEĞİM EKEBİLDİGİM KADAR EKECEĞİM  DAHA ÖNCE ESRAR YETİŞTİRDİM ***** DEN TOHUM ALDIM FAKAT GENETİK TOHUM LA İLGİLİ HİÇ BİR BİLGİM YOK DAHA ÖNCE YETİŞTİRDİM YAŞADIĞIM BÖLGEE COK SICAK VE NEMLİ OLDUGU İÇİN GÜNLÜK SU VERMESEM ÖLÜYORDU ÇİÇEKLER OUTDOOR İÇİN HANGİ TOHUMLARI ÖNERİRSİNİZ  1 KÖKTEN EN FAZLA KAÇ GR ALABİLİRİM DAHA ÖNCE YETİŞTİRDİKLERİM SAKSIDA YETİŞTİRDİM 80 90 GR CİVARI ALDIM SİTEDE 600 700 GR HASAT YAZIYORDU PEK İLGİLENEMEDİM CIGARANIN KAFASI DA İSTEDİGİM GİBİ OLMADI

sırf fem tohum çalışmalısın outdoorda da aldığı güneş miktarına göre değişken hasatın olur gübresini falan tam iyi verirsen genetikde bol hasat veriyorsa min 100 gr alırsın. iklimine uygun tohumları seç malum buralarda sadece indica yetişiyor outdoorda bu nedenle sativa almanı önermem

Ü

Üye silindi 2874

Guest
hocam buna uygun olarak outdoorda saksıda ve zeminde bol güneş alan bi yere eksek hangi türden verim alırız......ağırlık indicadan mı ? auto alsak verim olmazmı ?   yada sen ne tavsiye edersin 5 tane tür sıralasan?? outdoor ...malesef inddoor yerim yok....harmanlıktanda öyle cok soru sordum kusura bakma hocam....

WhatsDaProblem?

Yeni üye
arkadaşlar outdoor orman toprağına falan ekmicekseniz ekebildiğiniz kadar büyük saksıya ekin... 50 litre, 100 litre-150 litre ne kadar büyük olursa o kadar verim alırsınız ama aynı oranda masrafa girersiniz (gübre-sulama)

bu arada sitelerde yazan "600 gr verir" gibi ibareler genelde bitkinin "yaş hali"ni yansıtır.  
(dip not: bitkinin kuruduktan sonra ki hali ortalama olarak yaş halinin 3,5 ile 4,5 katı arasıdır.   yani tahmini olarak dalsız 100gr yaş bitki ortalama olarak 20 ile 35 gr arası verecektir)

Ü

Üye silindi 2874

Guest
eywallah ....buna göre hangi genetiği tavsiye edersin hocam ? birde bu bez saksılardan 70 litrelik veya daha yüksek aldığımızda altına kapak gerekiyor mu ??? yada altına delik açmak gerekiyor mu hocam? saksılarda oldugu gbi suyun alttan gitmesinimi saglamalıyız??

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Y yılmaz34: ********* ********** *** *** **********