Outdoor için tavsiye

greentrip

Yeni üye
Kankalar, bu köftecilerden temin ettiğimiz mallardan bıktım. Nasıl çıkacağı belirsiz mi dersin her seferinde kafasına ne kadar estiyse ona göre mi verir dersin daha çok fazla neden var ve sonuç olarak bende artık kendime kadar yetiştiriyim en azından ne içtiğimi bileyim kafasıyla bir karar verdim. Artık bende yetiştirmek istiyorum ama bana birkaç tavsiye vermenizde fayda var.

Örneğin,
Köfteci haze tohumlarıyla ekim yapsam sonuç verir mi verirse nasıl olur.
Ekim sonrasında nasıl bir süreç beni bekliyor olucak mesela kaç günde bir suluyacağım budama işlemi gerekli mi gerekliyse nasıl budama yapıcam.
Outdoor düşündüğüm için nasıl bir bölgeye ekmeliyim yani ışık çok mu almalı nemli bir toprak mı lazım.

Yani bu ekim sürecini ayrıntılarıyla hic bilmeyen ve ekim yapmak isteyen kardeşinize anlatırsanız memnun kalırım şimdiden teşekkürler. :)

EmreGanja

Yeni üye
Cvp: Outdoor için tavsiye

Forumda outdoor yapan ve nasıl yapılması gerektiğini anlatanlar var bi yarım saat baksan kafanda netleşir kardeşim

greentrip

Yeni üye

EmreGanja' Alıntı:
Forumda outdoor yapan ve nasıl yapılması gerektiğini anlatanlar var bi yarım saat baksan kafanda netleşir kardeşim

Evet inceledim dediğin gibi fakat ilk defa duyduğum bir sürü terim var kafam pek almadı
Anlaşılan biraz daha araştirma yapmam gerekiyor tabi o zamana kadar bok sigaralara devam :D

Ü

Üye silindi 2874

Guest
İşi hızlıca özetleyeyim.kafana takılanları chat de sor kardeşim. Outdoor saksı olarak yapıcaksan..
20 litrelik bez saksı.
%30 perlitli torf toprak
Outdoor olacağı için photo period tohum. Yani auto olmasın. 
Nisan 15 20 gibi at tohumu...
Gübre olarak solucan ve güvercin şerbeti gübresi. Belli zamanlarda verirsin. Sağlam köfteci tohumun varsa ondan yoksa sponsordan sipariş edip alabilirsin... Ama önce forumu oku kardeş... Gün içerisinde güneşi hep alan bir nokta bul saksı için...... Sonrasında takviye gübrelerle saglam bir hasat alırsın.

greentrip

Yeni üye

player' Alıntı:
İşi hızlıca özetleyeyim.kafana takılanları chat de sor kardeşim. Outdoor saksı olarak yapıcaksan..
20 litrelik bez saksı.
%30 perlitli torf toprak
Outdoor olacağı için photo period tohum. Yani auto olmasın. 
Nisan 15 20 gibi at tohumu...
Gübre olarak solucan ve güvercin şerbeti gübresi. Belli zamanlarda verirsin. Sağlam köfteci tohumun varsa ondan yoksa sponsordan sipariş edip alabilirsin... Ama önce forumu oku kardeş... Gün içerisinde güneşi hep alan bir nokta bul saksı için...... Sonrasında takviye gübrelerle saglam bir hasat alırsın.

Aradığım gibi bir cevap teşekkur ederim hocam :)

mehmetkalaman

Yeni üye
Arkadaşım geçen sene white widow dan 2 klon çıkartıp nisan sonunda su akmayan fakat kısmen nemli bir dere yatağına attım.. saksı kullanmadım 15 günde bir sulama yapıldı..Dere yatağının etrafı ağaçlık olduğu için saat 11 den akşam 4 e kadar güneş görüyordu..eylül 15 te sömekleri ufak olmasına rağmen yağmurlar başlayacağı için ve daha fazla risk almamak için kestim..  2 bitkiden 55 gr kuru hasat aldım.. senin anlayacağın ne kadar ekmek o kadar köfte.. Güneşli güzel bir yerde güzel bir bakımla en az 10 katı hasat alınır.. fakat benim yaptığım gibi yaparsan sonuç hüsran oluyor..

greentrip

Yeni üye

mehmetkalaman' Alıntı:
Arkadaşım geçen sene white widow dan 2 klon çıkartıp nisan sonunda su akmayan fakat kısmen nemli bir dere yatağına attım.. saksı kullanmadım 15 günde bir sulama yapıldı..Dere yatağının etrafı ağaçlık olduğu için saat 11 den akşam 4 e kadar güneş görüyordu..eylül 15 te sömekleri ufak olmasına rağmen yağmurlar başlayacağı için ve daha fazla risk almamak için kestim..  2 bitkiden 55 gr kuru hasat aldım.. senin anlayacağın ne kadar ekmek o kadar köfte.. Güneşli güzel bir yerde güzel bir bakımla en az 10 katı hasat alınır.. fakat benim yaptığım gibi yaparsan sonuç hüsran oluyor..

Anlaşılan uğraşmak gerekicek ama dediğin gibi ne kadar ekmek o kadar köfte :D teşekkürler yorumun için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** *** **** hahahaha*** *******
  • T Turco:
    +1
  • T Turco:
    ***** ******** *** **** hahahaha*** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** *** *** ** ******* *** ****** ******* ***** *** * hahahaha** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** hahahaha* ***** ** * **** ** ***** *
    ******** ****** ****** ********* ** **** ***** ********** *** **** ****** *****
  • T Turco:
    ****** ****** ******* hahahaha*********
    +1
  • T Turco:
    * ******** * ******* hahahaha****** ****** ****** ********* ** **** ***** ********** *** **** ****** *****
  • T Turco:
    ******** ********* *** ****** **
    +1
    **** ** *** ** ** hahahaha*** **** ********
  • T Turco:
    +1
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ** ** **** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ********* ********** *** ******** ****** hahahaha ****** *** ***** ****
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ***** ***** ***** **** ** ***** ***** ** **** ** ****** ***** ***