''Outdoor'' Hasat zamanı geldi mi?Flush ve gübre?Yardım lütfen.

imarf

Yeni üye
Dostlar merhaba bende artık torbacı peşinde koşmaktan yorulan bir arkadaşım..Geçen sene ilk deneyimimde indoor bir çiçek yapmayı başarabilmiştim,bu sefer yeni evimin çatısı müsait olduğundan outdoor yapmak istedim.
Yazın yakıcı sıcaklarda,şimdi soğuk rüzgar.. bir içeri bir dışarı binbir zorlukla 5 çiçek yapmayı başardım:)Ama sona (hasata) yaklaştığımda artık yardım almam gerektiği kanaatine vardım,siz değerli dostlarımın yardımlarını ve fikirlerini bekliyorum:)

Amatör bir yetiştirici olduğumdan filizlenme aşamalarında yeterince araştırma yapıp micro besinler calmag gibi takviyeler kullanmadım ph düzeylerini kaçırdım: (flush yapmam gerekti,kendime musluk suyu:) kızlara ph 6.7 damacana su satın aldım sonra topladılar ve bir şekilde hasata doğru yaklaştım.yetişme ve çimlenme dönemlerinde ''flora grow 3-1-6 sömeğe doğruda grow'u bırakıp biothrive bloom 2-3-4 kullandım.Şimdi ise 3 tane ürün elime geçti,Advanced nutrients big bud,bud candy ve calmag extra..)Bu ürünlerden hangilerini bu aşamada kullanabilirim? Biothrive bloom'a devam etmeliyim?Mesela calmag ürününün npk sı 4-0-0 bitkilerin sömeklenme döneminde azot istemediğini duydum..
Bir yandan doğru flush zamanı filan, thricomelar için büyüteç alacak paramda yok:(tohumsuz esrarın videolarıda yok artık:( kafam darmadağın oldu:(Buraya kadar gelmişken besin yanması filan yaşamak çok ağır olur..tribe bağladım galiba:))
lütfen yardım kankalar:)

Şimdi size fotolarını göstereyim arkadaşlar:

https://imgur.com/7NEYblD
https://imgur.com/mNHrQrO
https://imgur.com/F7VCLvG
https://imgur.com/GpsWDWg
https://imgur.com/ha1hyFr
https://imgur.com/BHs8ALd
https://imgur.com/1sijZRT

marmaris4848

Yeni üye
Cvp: ''Outdoor'' Hasat zamanı geldi mi?Flush ve gübre?Yardım lütfen.

kankam bende pek biglili değilim ilk deneymimi yapmadan önce formdaki yazıları okuyorum sana denk geldim senin kızlar baya güzelmiş umarım beklediğinden fazla hasat alırsın
şubattan sonra yerim müsait olacak indor atmayı düşünüyorum onun yanında şubatatta sanırım outdorr atamam önerebilceğin birley varsa ikisi içinde yorumlarını bekliyorum 
bol hasatlar

kankam bende pek biglili değilim ilk deneymimi yapmadan önce formdaki yazıları okuyorum sana denk geldim senin kızlar baya güzelmiş umarım beklediğinden fazla hasat alırsın
şubattan sonra yerim müsait olacak indor atmayı düşünüyorum onun yanında şubatatta sanırım outdorr atamam önerebilceğin birley varsa ikisi içinde yorumlarını bekliyorum 
bol hasatlar

imarf

Yeni üye

marmaris4848' Alıntı:
bol hasatlar

bol hasatlar

Dostum selam yeniden..Havalar artık pek müsait olmaz outdoor için sıcaklığın 18 in altına düşmemesi gerekiyor extra devamlı güneş alması lazım..İndoor yaparsın istersen sistemler var bir çiçek için 250 watt birden fazla 400 watt ışık sistemleri nem için buhar makinesi nemi ve havayı dağıtması için dönen bir vantilatör ve sadece bu sistemlere ayırabileceğin bir dolap veya uygun bir oda gerekiyor..
Bu sitede araştırma yaparsan arkadaşlar hemen hemen her şeyin cevabını vermiş ilk başlayanlar için bol şanslar..

yuno_09

Yeni üye

imarf' Alıntı:
marmaris4848' Alıntı:
bol hasatlar

bol hasatlar

Dostum selam yeniden..Havalar artık pek müsait olmaz outdoor için sıcaklığın 18 in altına düşmemesi gerekiyor extra devamlı güneş alması lazım..İndoor yaparsın istersen sistemler var bir çiçek için 250 watt birden fazla 400 watt ışık sistemleri nem için buhar makinesi nemi ve havayı dağıtması için dönen bir vantilatör ve sadece bu sistemlere ayırabileceğin bir dolap veya uygun bir oda gerekiyor..
Bu sitede araştırma yaparsan arkadaşlar hemen hemen her şeyin cevabını vermiş ilk başlayanlar için bol şanslar..

Senin cocuklardan birtanesi benim kiza benziyor hem de cok ?ama bu asamada mikroskop olmadan hasat icin saglikli bir sey soylemek imkansiz mikroskop bulman lazim

imarf

Yeni üye
Dostum benzesinde bahtları güzel olsun:)Valla dostum para bitti:(büyüteç alacak param yok..
Umarım yazdıklarıma cevap verebilecek birileri çıkar dünden beri yardırıyorum..Benim için SON VE KRİTİK ZAMANLAR!
LÜTFEN YARDIM BİLGİLİ ARKADAŞLAR..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M merto1835:
    **** ***** *** ****** *** ********** ****** ********** ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha**** hahahaha**** ****** ********
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha *** *** ******* ********* **********
  • M MahmutZT:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • M merto1835:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M MahmutZT:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ****** ** ********* hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • M MahmutZT:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** ***** ***** ********* ** ******* ********** ***** **
  • M MahmutZT:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha **** ******* ***** ********* hahahaha ***
  • M merto1835:
    ********* ** ****** ******** ******* ***** ***** ****** * ***** ******* hahahaha ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** *** ***** ***** **
  • M merto1835:
    ****** *** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    M merto1835: ****** ********* ****** *******