outdoor bilgi lazım

Blue chese

Yeni üye
Ilk kez bitki yetistiriyorum simdi yeni gubre siparisi verdim biobiz grow blomm topmaxx yeterlimi birde bu suyun ph derecesi önemlimi ormanda saksida palagron batmixx toprak kullaniykrum

Yılan Serdar

Yeni üye
Başlangıçta yeterli. Suyun ph derecesi önemli. Normal şebeke suyu ise şehrine göre 7 le 7,4 arası değişir. bu oranı 6-6,5 arasına indirmen gerekli. Bunun için beyaz sirke kullanabilirsin. Litre başına 1 kapak sirkeyi suya koyman ph seviyesini düşürecektir.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Ph çok önemli değil bitkinde hiç yaprak kalmasın yine kolum kadar sömek yaparsın gübre daha çok önemli sentetik kullan organikle 100gr alacaksan sentetikle 200gr alıyorsun. Hemde hata kaldırıyor. Bitkiye kötü baksan bile gübre seni kurtarıyor. arada bitkiye flush atarsin sorun olmaz besin kitlenmesi olmaz. Ama ph kontrol ederek şu verirsen daha tatlı görüntülü bitkin olur gözüne daha güzel görünür.

Blue chese

Yeni üye
Ormanda yapıyorum ph 'la uğraşmayayım o zaman pek gübrede biobiz grow blom ve topmaxx sipariş veriyorum o zaman büyük bidona ph ayarladı suyun o sürekli kalıcı olurmu sonra ph derecesi bozuklurmu

Yılan Serdar

Yeni üye
O zaman sadece ph ayarlamadan gübremi vereyim suyuda damlama yapsam problem olurmu

Sulamada genel kanı, toprak tam kuruduğunda su verilmesi ve köklerin suyu araması. O yüzden bu konu hakkında net bir şey söyleyemem. deneyebilirsin. Fazla sulamadığın sürece bir problem olmaz sanıyorum. Az sulamanın çözümü mevcut fakat fazla sulamanın geri dönüşü zor olur veya olmaz :)

Blue chese

Yeni üye
Kafayı yememek mümkün değil. Parmakları çalışan klavyeye basıyor. Dostum aldığın gübrelerin nasıl kullanıldığını oku araştır. Direkt toprağa dokmuyorsun gübreyi zaten. Belli bir oranda suya karıştıracaksin. Karistirdigin suyun ph i değişecek ve tekrar ayarlaman gerekecek. Daha sonrasında gubresiz olarak yaptığın sulamanın ph ayarlı olmasının sebebi de köklerin topraktaki besini emebilmesi için. Ama plagron batmixx kullaniyomussun. Kullandığın toprağın ozelliklerini araştır. Belli bi süre gübre vermen gerekmeyebilir. Ya da bilen birinden daha net bilgi al. İnternetten bu topragi kullanan yetiştiricilerin günlüklerini oku farklı kaynaklardan. Damlama konusunda da net bişey diyemem. Toprak kurudukca sulama yapmak daha saglikli. Yani kisacasi şöyle ne kadar emek o kadar köfte.
Peki tamam çok sağolun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • O obeb:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******** ** ***** hahahaha* ********** *** * * ******* hahahaha ********* ******* ********** ********* ********* **** *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* ******** ***** ****** ********
  • O obeb:
    ********* ****** *** hahahaha****
  • O obeb:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • O obeb:
    ***** *** *** ******** *** ***** ********** **** hahahaha* ******** **** hahahaha** ******* ***** hahahaha*
  • O obeb:
    ****** ******** ** ******** ****** hahahaha**
  • yoqyaa yoqyaa:
  • O obeb:
    ******** * ******** hahahaha ****
  • yoqyaa yoqyaa:
  • H Heisenberg01:
    hahahaha ******* *** ****** *** ****** ****** *** *** hahahaha** ******** **** ** *** ***** ***
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O obeb:
  • O obeb:
    hahahahahahahaha
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
    hahahaha ******* *** ****** *** ****** ****** *** *** hahahaha** ******** **** ** *** ***** ***
    O obeb: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********...