Ortalama ekipman listesi

carlsagan

Yeni üye
3 gündür forumdaki birçok kişinin tavsiyelerini ve sorularını okuyorum. Henüz hiçbir şey satın almadım ancak kafamda belirginleşen şeyleri yazıp sorularıma cevap arayacağım. sponsor siteden 5 adet og kush auto almayı düşünüyorum.

Ciddi bir koku sorunu olacağını düşünmüyorum bulunduğum yerde. Havalandırma konusunu ne yapacağımdan emin değilim bu yüzden.

Kesinlikle almam gereken şeyler: (anladığım kadarıyla)

toprak: biobizz all mix 25l / 350tl
gübre: biobizz starter pack / 2500tl
aydınlatma: öneri bekliyorum.
ph ölçer
co2: öneri bekliyorum.
nem sıcaklık ölçer: öneri bekliyorum.
kabin: 60x60x120 / 3000tl
saksı: 2 adet 11l kumaş saksı / 40tl x2
zamanlayıcı: öneri bekliyorum.
tohum: olmazsa olmaz tabii. dediğim gibi og kush düşündüm ancak önerilere açığım.

başlangıç için başka bir şeye ihtiyacım varsa yeşillendirin lütfen. toplamda 10kdan fazla para vermek istemiyorum, çok daha azına çok daha mutlu olurum.

Tommy vercetti

Müptezel
2 bitki için co2 ye gerek yok ışık qb al cukka varsa yoksa cob led devam ph kağıdı işini görür ph metre ayarlamakla uğraşmassın nem ölçer ve zamanlayacı içinde ne önerelim kardeş al bişey işte :D

istr

Ordinaryüs
Kanka kabini 60x60x120 alacağına boyu 160 olanı al, aradaki fiyat farkına kıyasla daha iyi. Saksı olarak da air öneririm, kumaşları hareket ettirmek sıkıntı oluyor, ufak kabinde de illa bir işlem yaparken içeri dışarı alıyosun.10k den fazla para vermek istemiyorsan ışık konusunda uygun fiyatlı çözümler bulman gerekli, ama bütçeyi biraz aşarım diyorsan sponsordaki 340w lık ışık tam sana göre
Şuan kampanya dahilinde mi ışık bilmiyorum, kampanya dahilinde değilse benim yönlendirdiğimi söylersen benim adıma özel bir indirim kazanacağını söylediler, ben de senin sayende indirim kazanıyorum. Benden geldiğini söyleyerek güzel bir pazarlık yaparak uyguna getirebilirsin bence, bütçeni yine aşarsa bende bana verecekleri indirim payını sana aktarmaları için konuşabilirim, öyle bir şey yapabiliyorlarsa yaparlar. maksat işin görülsün. Işık kalitesi konusunda da ben hiç kullanmadım ama forumda referans growlar var ve genel olarak kullanıcılar memnun ışıklandırma sistemleri kısmında konuyu görüntüleyebilirsin.

Kampanyada günlük yapıldığında da 1000₺ iade olduğu yazılmış

Karbon konusunda da Roys a katılıyorum, özellikle apartman gibi bir yerdeysen bir karbon filtre de edinmelisin

Nazim_Red

Doktor
Kanka kabini 60x60x120 alacağına boyu 160 olanı al, aradaki fiyat farkına kıyasla daha iyi. Saksı olarak da air öneririm, kumaşları hareket ettirmek sıkıntı oluyor, ufak kabinde de illa bir işlem yaparken içeri dışarı alıyosun.10k den fazla para vermek istemiyorsan ışık konusunda uygun fiyatlı çözümler bulman gerekli, ama bütçeyi biraz aşarım diyorsan sponsordaki 340w lık ışık tam sana göre
Şuan kampanya dahilinde mi ışık bilmiyorum, kampanya dahilinde değilse benim yönlendirdiğimi söylersen benim adıma özel bir indirim kazanacağını söylediler, ben de senin sayende indirim kazanıyorum. Benden geldiğini söyleyerek güzel bir pazarlık yaparak uyguna getirebilirsin bence, bütçeni yine aşarsa bende bana verecekleri indirim payını sana aktarmaları için konuşabilirim, öyle bir şey yapabiliyorlarsa yaparlar. maksat işin görülsün. Işık kalitesi konusunda da ben hiç kullanmadım ama forumda referans growlar var ve genel olarak kullanıcılar memnun ışıklandırma sistemleri kısmında konuyu görüntüleyebilirsin.

Kampanyada günlük yapıldığında da 1000₺ iade olduğu yazılmış

Karbon konusunda da Roys a katılıyorum, özellikle apartman gibi bir yerdeysen bir karbon filtre de edinmelisin
Kanka dediğin ışık bu mu? Hps neye denk geliyor acaba 340 Walt diyor iyi mi sence

istr

Ordinaryüs
Kanka dediğin ışık bu mu? Hps neye denk geliyor acaba 340 Walt diyor iyi mi sence
Kanka hps ler hakkında bir bilgim yok, ben şuan 50x70 de 240w qb kullanıyorum, 60x60 da da kullanmaya başlayacağım, bu benim ışıktan iyi lümen ve watt değeri olarak, o yüzden 60x60 da çok iyi olur sen 80x80 düşünüyordun galiba, 80x80 yayılım olarak nasıl olur bilmiyorum @nasa kankam boyutu hakkında bilgi verir hemen

nasa

Doktor
Kanka hps ler hakkında bir bilgim yok, ben şuan 50x70 de 240w qb kullanıyorum, 60x60 da da kullanmaya başlayacağım, bu benim ışıktan iyi lümen ve watt değeri olarak, o yüzden 60x60 da çok iyi olur sen 80x80 düşünüyordun galiba, 80x80 yayılım olarak nasıl olur bilmiyorum @nasa kankam boyutu hakkında bilgi verir hemen
bu ışıktan 1 adetin maks konulabileceği kabin 120x120 o da kenar köşelerde verim düşüşü olur en iyi seçenek 80x80 ve 100x100 dür

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1