Ormandan toprak !!

Aliço

Yeni üye
Sa kardeşlerim ormadan torfa benzer bitki vb şeylerin fosilleşmiş hali olan siyahımsı toprak ve onunla birlikte karıştırmak için ormandan hunus toprak getirdim bunlarda outdoor yapmayı düşünüyorum sizce işime yarar mı? Biobiz all mix almayı düşünüyordum fakst ona vereceğim parayı set halinde grow micra bloom almayı düşündüm yorumlarınızı bilgilerinizi paylaşmayı önerilerinizi dikkate almaya hazırım

Ü

Üye silindi 257

Guest
Cvp: Ormandan toprak !!

ormandan kullanacağın humuslu ve gübre açısından zengin toprağa gübre vermeden başlamanı tavsiye ederim.bitki gübre istediğinle kendisi sana tepki verecektir ancak o zamana kadar gübre takviyesi yapmanı önermem.

Aliço

Yeni üye

KKush' Alıntı:
ormandan kullanacağın humuslu ve gübre açısından zengin toprağa gübre vermeden başlamanı tavsiye ederim.bitki gübre istediğinle kendisi sana tepki verecektir ancak o zamana kadar gübre takviyesi yapmanı önermem.

Teşekkür ederim kanka gübreyi aşağı yukarı 1 ay sonra vermeye başladam nasıl olur sence

Aliço

Yeni üye

Tohumsuz Kanka' Alıntı:
Bu orman toprağı dediğin üst kısımda olan siyahlasmis yapraklar mi kanka

Evet toprağın üst kısmında ki torf toprağa benzer olan siyah toprak kanka ve onunla birlikte karıltrnak içinde ormanda normal humun toprak da aldım

reaL

Üye
kanka o toprağı kullanabilirsin ama ilk olarak bitkini küçük bir saksıda fide olana kadar büyüt ışık altında en az 2 hafta sonra ekim yapmalısın.

Aliço

Yeni üye

reaL' Alıntı:
kanka o toprağı kullanabilirsin ama ilk olarak bitkini küçük bir saksıda fide olana kadar büyüt ışık altında en az 2 hafta sonra ekim yapmalısın.

Tamam kanka teşşekkür ederim, olur dimi bu toğrakla bu iş sonra micro grow bloom set alıcam kanka zaten

Aliço

Yeni üye

cear' Alıntı:
Kardeş ben kesinlikle tavsiye etmem. Ben mita %30 perlitli torf toprak aldım bunda bile 40gunluk saksida halen yabani ot tarzi birseyler uzuyor sagindan solindan ara ara. Ve eminim topragin icinde benim goremedigim uzayan koklerde var. O yuzden toprak cok onemli. Bunun minimal goremeyecegin bocekleride var. Biobiz yada coco tavsiye ederim.

O zaman biobiz all mix alıyım ben yinede kanka ama bu sefer micro grow bloom alamıcam kanka onlarda çok önemli değil mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** ******* ********** ******* ****** ********* ** hahahaha** ***** hahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ****** ***** ********** ***** ******** ***** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ** ****** ****** ******* ***** hahahaha**
    ** ****** ********** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
  • M merto1835:
    ******** *** hahahaha** **** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
    ******* hahahaha* ********* ****** ***** ***** *** *****
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
  • M merto1835:
    ******** *** ******** ******* ********** ***** ********* ***** ***** ****** *** ****** ******
  • M merto1835:
    ****** ********* hahahaha*** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
    **** * ***** **** ******* **** *** ********* *
    ***** *** ******* ********** ***** ***** ******** ********* ****** hahahaha**** ***** ***** ******** ****** ** ** ******* ****** ****** **** ****** *** ******* ********* ***** *****
    +1
    ******** *** ******** ******* ********** ***** ********* ***** ***** ****** *** ****** ******* ***** ******* ****** ***
    ****** ***** ********* ****** hahahaha**** ***** ***** ******** ****** ** ** ******* ****** ****** **** ****** *** ******* ********* ***** *****
    **** ********** hahahaha***** **** hahahaha**** ******* * ******* ******* **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ******** *** ******** *** ********** **** ********** hahahaha***** **** hahahaha**** ******* * ******* ******* **
    ******** *** ******** *** ********** **** ******* ********* ********** ******* ******** ******** ****** hahahaha** ********* ****** ******** ********* ******** **** ********
  • M merto1835:
    ******** hahahaha** *** ***** ***** ********* hahahaha* ***** *** ** ******* ******* **
    M merto1835: ******** hahahaha** *** ***** ***** ********* hahahaha* ***** *** ** ******* ******* **