Organik ph down kalmadi?

Organikciler birsey sorucam, 5 gun sehir disindaydim, 70lt suyu kalibre edip, otomatik sulamayi bagladim gittim, simdi geldim, 9 bitkinin 3 u N def. 1 i de mag. Def olmus, (6.haftanin basinda auto bitkiler) lan niye olduki derken, sorunun ph pen in kalibresi sasmis onu ogrendim diger ph pen le kontrol edince, yani bir 20 gundur fln 7.6 ph le sulamisim ‍♂️simdi sorum, elimde organik ph down kalmadi, siparis verdim ama henuz gelmedi, kimyasal ph down var ama toprakdaki yaşami bozmakda istemiyorum.. Siz olsaniz ne yapardiniz? Sirke mi? Bir sefere mahsus kimyasal ph downlu su mu? Birde normalde 1Lt suluyorum, ph i assagi cekmek icin daha fazla su veriyim degilmi?

organik elma sirkesi
Evet, sirke kullandim, evde fermante organik elma sirkesi vardi, icinde analari fln olan, dusundugumden fazla koymam gerekti 11 lt suya, sanirim elimdeki diger ph metre de yanlis gosteriyor, buyuk ihtimal ph i 3e 4e fln dusurdum, sulamadan sonra dinlenmis cesme suyuyla 1er lt daha verdim bu seferde yukari cekmek icin ph i... amazondan 1 tane ph metre siparis ettim ama olan oldu artik, toparlamaya calisicaz, cuma gunu tekrar sehir disina cikiyorum, tam olarak ilgilenemicem yani.. Ilk kez boyle sictim valla, canim sıkıldı...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
    ******** *** **** hahahaha**** ** hahahaha** ***** ****** ****** ****** **** ******** ****** ***** ********** ******** ******* ** ** ** *** ********* ***** ********* **** *** ***** *** ***
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha **** ***** ******** **** hahahaha* ******** ******** hahahaha*** **** hahahaha ****** ******* ******** ********** ***** ***** ********* ******** *** **** hahahaha**** ** hahahaha** ***** ****** ****** ****** **** ******** ****** ***** ********** ******** ******* ** ** ** *** ********* ***** ********* **** *** ***** *** ***
  • içiciadam içiciadam:
  • R RainGrow:
    **** hahahaha ****** ** ***** hahahaha **** ***** ******** **** hahahaha* ******** ******** hahahaha*** **** hahahaha ****** ******* ******** ********** ***** ***** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** ** **** hahahaha ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** ** **
    +1
  • 420x 420x:
    **
  • R RainGrow:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **
    +1
  • T thescq:
    hahahaha*** ****** ** ******** **** hahahaha* ******** ****** ******* **** ****** ******* ***** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +2
  • R RainGrow:
    ********** ****** ***** **** ****** ******* ***** **** ***** * * ********* **** ******** ** ***** **** ******* ** ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** **
  • T thescq:
    ********** ***** ********** ********* ***** hahahaha ***** ****** ********* **** **
  • R RainGrow:
    **** ********* ****** ******** *** ***** ** ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +1
  • T thescq:
    ******* *** hahahaha* ** **** hahahahahahahaha
  • T thescq:
    *** ****** ******* ******* ******** **** *** ******** hahahaha****
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ***** **** **** ***** ******* hahahaha
    *** ********* ******** ******** ***** hahahaha**