Olay bambaşka bir yere geldi... Alabiliyorken HAGB alın

Anladığım kadarıyla ağustos ayında HAGB kaldırılıyor. Bu şu demek, artık denetim bozan tertemiz işinde gücünde biri bile olsa en azından girdi çıktı yapıp kirli sicille gezecek. Forumda ve çevremde duyduklarıma göre 2018'den bu yana denetim yiyen herkesi sürpriz idrara çağırıyorlar. Ya 5 sene gerçekten her şeyi bırakacaksınız ya da HAGB kararı hala alınabiliyorken risk alabiliyorsanız denetimi yakıp mahkemeye çıkacaksınız.

Dosyayı yakıp HAGB alanlar hiç uğraşmadan işine gücüne devam ediyor, keyfine bakıyor. Bizim gibi denetimi ciddiye alıp gidenlerle uğraşacaklar. Sicilim yok, üniversite mezunu GBT'sine bakılmayan temiz yüzlü biriyim. Bu gidişle kafayı yakıp mahkemeye çıkmayı düşünüyorum. 5 yıl idrar vere vere geçmez. HAGB şuan mı kaldırıldı yoksa Ağustos 2024'te mi kaldırılacak? Bilgisi olan cevaplayabilir mi?

cane1919

Üye
2024 de kalkıyor hagb artık en ufak cezası bile olanlar onaylatıp 1 gün bile olsa gir çık yapacak yani herkes oraları girip görecek kanı hızlı akan arkadaşlar da iki tane cezaevi kaşarını çekemeyip kavga edecek açığa veya dışarıya tutanak yiyip geç çıkacak :D

2024 de kalkıyor hagb artık en ufak cezası bile olanlar onaylatıp 1 gün bile olsa gir çık yapacak yani herkes oraları girip görecek kanı hızlı akan arkadaşlar da iki tane cezaevi kaşarını çekemeyip kavga edecek açığa veya dışarıya tutanak yiyip geç çıkacak :D
Valla ben bilerek bozuyorum o zaman denetimi yıl bitmeden :D. Uyuşturucu bağımlıları için cezaevleri yapılacak maddesini boşuna eklememişler 7. yargı paketine. Vay arkadaş nasıl bir şeyin içine düştük **** ya

Son düzenleme:

kanka11

Üye
kaç kişiyi çağırdıklarını duydunuz? ertelemeyi kaldıracaklar fakat 2 yılın altınada hapis veremiyorlar genelde 1.8 veriyolar onuda girdi çıktı mı yaptıracaklar? 5 yıl bu şekil zulüm edecklerse sizde bi zahmet adliyelerde uğraşın herşeye itiraz edin hiç bir şey yapamazsanız bile süreci uzatın uğraşssın dursunlar

Son düzenleme:
kaç kişiyi çağırdıklarını duydunuz? ertelemeyi kaldıracaklar fakat 2 yılın altınada hapis veremiyorlar genelde 1.8 veriyolar onuda girdi çıktı mı yaptıracaklar? 5 yıl bu şekil zulüm edecklerse sizde bi zahmet adliyelerde uğraşın herşeye itiraz edin hiç bir şey yapamazsanız bile süreci uzatın uğraşssın dursunlar
Olay hapise girmekten çok temiz sicil ve ehliyeti kaybetmek. Ha girdi çıktı yapmışım ha birkaç ay girmişin çok fark etmiyor gelecek için.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
191/1 ' den adli sicili olanlar. Ehliyet yenileme , kayıp gibi durumlarda nüfus müdürlüğünde ehliyetiniz iptal oluyor bilginize. Ben 2 senedir uğraşıyorum. Adli sicilimi arşive düşürdüm. Bu seferde 3 yıl daha bekleyeceğiz.

kanka11

Üye
Kanka umrunda değilse devam et. Gireceğin kaç gün sanki? Denetime gitme direkt sabıkan yoksa HAGB verip salıyorlar zaten. Ben vizede vs. sıkıntı çıkarır diye korkuyorum sadece.
ya ben onu araştırıyorum şimdi kanka ama kimisi diyor ki öyle bedavadan ekmek yok öyle olsa herkes siciline işletip yoluna bakar hakim hem sallıyorum 1.8 veriyor hemde tekrar hadi baştan sana denetim tedavi seminer vs veriyorum diyor kimisi salıyo diyo bi arkadaşa mesela 1.8 verip denetimsiz hadi güle güle demiş net bilgin varmı emin ol 5 yıl boyunca sürekli aradılar mı arayacaklarmı tribi yaşamaktansa sabıkama işletir keyfime bakarım ehliyet zaten yalan oldu çokta önemli değil ehliyet benim için sicilde önemli değil öyle yada böyle zaten gözüküyor adli sicil micil ayağına eğitim varsa sen bütün kurallara uy boşver benim okul vs yok ondan rahatım

kanka11

Üye
ya hagb kalkıcak maddesi cidden çok sıkıntı oldu ben de ona güveniyodum olası bi mahkeme durumu için
habg kaldırdı ama 2 yılın altınıda yatarı kaldırdı içerisi şampiyonlar ligi gibi 300-400k hükümlü var kapasite yeterli değil en fazla girdi çıktı yaptırırlar oda 27 gün diyolar yalan doğru bilmiyorum

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
ya ben onu araştırıyorum şimdi kanka ama kimisi diyor ki öyle bedavadan ekmek yok öyle olsa herkes siciline işletip yoluna bakar hakim hem sallıyorum 1.8 veriyor hemde tekrar hadi baştan sana denetim tedavi seminer vs veriyorum diyor kimisi salıyo diyo bi arkadaşa mesela 1.8 verip denetimsiz hadi güle güle demiş net bilgin varmı emin ol 5 yıl boyunca sürekli aradılar mı arayacaklarmı tribi yaşamaktansa sabıkama işletir keyfime bakarım ehliyet zaten yalan oldu çokta önemli değil ehliyet benim için sicilde önemli değil öyle yada böyle zaten gözüküyor adli sicil micil ayağına eğitim varsa sen bütün kurallara uy boşver benim okul vs yok ondan rahatım
Hakimden hakime değişebiliyor kanka. 1.8 ay abime ceza verdi sabıkasına işlendi sadece. Bana da 2.1 ay verdi. Bu yüzden girdi çıktı yaptım. Küçük şehirlerde ertelemeli ceza verdikten sonra tekrar denetime yollayabiliyor. Ama büyük şehirlerde genelde sadece sabıkaya işleyip bırakıyorlar. Çevremde ceza alıpta tekrar denetime yollanan görmedim.

Son düzenleme:

yowzah17

Üye
şimdi denetimi yakıp hagbye döndürmeye kalksam duruşma en yakın hangi tarihe verilir? istanbul anadolu yakası. bir de bizim suç nasıl 1.8 seneye düşüyor. normalde 2-5 sene arası değil mi? (TCK 191)

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
şimdi denetimi yakıp hagbye döndürmeye kalksam duruşma en yakın hangi tarihe verilir? istanbul anadolu yakası. bir de bizim suç nasıl 1.8 seneye düşüyor. normalde 2-5 sene arası değil mi? (TCK 191)
denetimi yakınca hagb alamazsın ki denetimi yakarsan 1.8 ay ertelemeli ceza alırsın. (KDAE) Savcı zaten bize gelme git işini denetim serbestlikte hallet diyor. Sana imtina tanıyor. Ama sen ona uymayıp bir de hagb kararı alacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Sana mahkemenin vereceği en iyi ihtimal kamu davasının açılmasının ertelenmesi (KDAE). yanlız küçük şehirlerde ve bazı hakimler bu kararı verdikten sonra tekrar denetime gönderebiliyor.( beni göndermedi ). 2 sene altı ceza alırsan zaten otomatik KDAE oluyor. Bi arkadaşın 3 yakalanma dosyası vardı birleştirilmişti. Ona rağmen gitti pis verdi. Sonra mahkemeye çıkınca 1.8 ay KDAE istedi ama hakim 3 kez yakalandığı için. 2.1 ay ceza verdi. Bu yüzden cezaevine girdi çıktı yaptı ve sabıkasına işlendi. ÖZETLE ;
HAGB = Sabıkana işlenmiyor ve cezaevine girmiyorsun ( 5 yıl içinde suç işlememe şartı var )
KDAE = Sabıkana işleniyor. Ama ceza evine hiç girmiyorsun
2 sene üstü ceza alırsan 1-7 gün arası cezaevine girdi çıktı yapıyorsun ve sabıkana işleniyor

bokyeme

Yeni üye
Anayasa mahkemesi kararı iptal etti hagb kalkacak doğru. Süpriz denetim idrar hikaye denetimli serbestlik müdürlüğü senin programına ne yazdıysa onu yaparsın bana idrar verdirmedi mesela sadece seminer. Hagb sicile işlenmiyorda hikaye aslen e devlete yok ama 5 sene geçmesine rağmen bambaşka davalarda bile hakimin önüne geliyor. Hakaretten dosyam vardı orda 2 sene altında cezam hagb aldı uyuşturucu dosyasını bilemem arkadaslar kamu davasının ertelenmesi alırsın diyolar bi bildikleri vardır.

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Aynısıni yaptım , millet devletle mi uğraşacan senin canını yakarlar , denetimi bu kadar hafife alma bilmem ne sanki bana hepsi ceza hukukçusu , biraz araştırma ile hagbla kurtuldum , ne sürpriz ne ara ne çağırma hepsinden kurtuldum.
Risk almayan şampanya patlatamaz

kanka11

Üye
Aynısıni yaptım , millet devletle mi uğraşacan senin canını yakarlar , denetimi bu kadar hafife alma bilmem ne sanki bana hepsi ceza hukukçusu , biraz araştırma ile hagbla kurtuldum , ne sürpriz ne ara ne çağırma hepsinden kurtuldum.
Risk almayan şampanya patlatamaz
şansına denk gelmiş sanırım işte bende bi kaç kişiye sordum kimine girdi çıktı yaptırıp üstüne denetim veriyormuş biz yakmaya kalksak ağustostan sonra açılır anca dava hagb kalkınca ne olur acaba o konuda fikrin varmı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • yoqyaa yoqyaa:
    **
  • D despacito:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********** hahahaha* **** ********
  • D despotdes:
  • B bluedream.an:
    ***** ****** ******* ******* ****** * **** ********* ********* hahahaha ***** **** ***** ******** hahahaha** ******** *** *** ****** ****** *** ****** ******* *** ******** ****** ******* ******* ********** **********
  • B bluedream.an:
    *** ***** **** hahahaha ***** hahahaha*** *******
  • B bluedream.an:
    ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • B bluedream.an:
  • B bluedream.an:
    **** ******** hahahaha *** ****** ***** * **** ******* ******* ****** ** ******** *** ** ******** ***** hahahaha****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** hahahaha**** *******
  • Night owl Night owl:
    ** ** ******** ******* ***** ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
    hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • M merto1835: