Odamdaki Kızlarım Astım Hastalığıma Çok İyi Geldi - Sağlık

YouDet

Üye
Kankalar selam.

Kendimi bildim bileli astım hastasıyım. Sigara içerken de cigara içerkende takır takır öksürürüm. Ventolin puf kullanıyorum normalde. Fakat fark ettim ki son 1 2 haftadır kullanmıyorum. Odamdaki kızlarım havayı öyle bir temizliyorlar ki, gerçekten gerek kalmıyor.
Sanırsam satürasyonum da yükseldi.
Sağlığınız için kenevir yetiştirin :)))

Sevindim kankacım çok geçmiş olsun. Bu bitki en çok oksijen üreten bitkilerden. Senin bitkiler daha küçük, bitkiler daha da büyüyecek :D zaten düşünmüşsündür ama hatırlatmak istedim, ışık gece açık olursa co2de kalmazsın uyurken :D

YouDet

Üye
Sevindim kankacım çok geçmiş olsun. Bu bitki en çok oksijen üreten bitkilerden. Senin bitkiler daha küçük, bitkiler daha da büyüyecek :D zaten düşünmüşsündür ama hatırlatmak istedim, ışık gece açık olursa co2de kalmazsın uyurken :D

kankam gece de açık akşamüstü kapatıyorum genelde, cidden çok faydalı çok iyi geldi :D

YouDet

Üye
Armatür diyerek ne nedemek istediğini anlamadım ama bu ışık konusu biraz karışık
Ama 600 watt değerlerinde ki ışıkların bir çoğu 600 watt olmaz

Bilmiyorsan kararsızsan yaz
kanka 100w 6 adet yada 200w 3 adet bu şekilde beyaz ışık almayı planlıyorum. ne diyorsun? ışık için şuan en fazla 1k kadar harcama yapabilirim

1718620648336.png

John Snow

Doktor
kanka 100w 6 adet yada 200w 3 adet bu şekilde beyaz ışık almayı planlıyorum. ne diyorsun? ışık için şuan en fazla 1k kadar harcama yapabilirim

Ekli dosyayı görüntüle 19746
Kesinlikle ve kesinlikle bu ışıklardan uzak durmalısın @Yesil888
Denenildi olumsuz sonuclar alındı
Yeşil abimiz de görürse mutlaka uyaricaktir
Parana yazık bana da dua ederden çok makbule geçer çünkü senin 1000 k cebinde kaldı çöp olmadı

Sakın sakın sakin

John Snow

Doktor
Ay
Kanka @34Sativa34 tamamen hakli, bir bok olmaz o isiklardan, Git 50 waat torsch LED al, hic olmaz ise hasat alirsin. Kac bitki yetistirmek istiyorsun, alanin ne kadar? Git linkteki torsch LED den 12 adet al. Vegte 1 metrekareden fazla alana yeter. Cicekte sarisi lazim.
Aynen doğru demiş hocam bu konularda çok iyidir sana nasıl lamba alacağını atmış en azından hasat alırsın doğru .

YouDet

Üye
Kanka @34Sativa34 tamamen hakli, bir bok olmaz o isiklardan, Git 50 waat torsch LED al, hic olmaz ise hasat alirsin. Kac bitki yetistirmek istiyorsun, alanin ne kadar? Git linkteki torsch LED den 12 adet al. Vegte 1 metrekareden fazla alana yeter. Cicekte sarisi lazim.

Kanka şuan bitki başına 1er adet 50W beyaz torch var. Yetersiz kalacağına eminim. Ama en fazla da 1k harcama yaparım. Önerilerine açığım :)

YouDet

Üye
Önerimi yaptim, linkte gönderdim, saksi büyüklügüne ve veg süresine göre torsch led takviesi sart.

kanka akşam kafamın güzelleğinden görmemişim kusura bakma. alanım kabin değil odamda yetiştiriyorum. 3 kız var. yükseklikle alakalı sorun yok en 170cm derinlik de yaklaşık 80-90 cm gibi. yan yanalar dikdörtgen bi şekilde alanım.

şuan kullandığım lamba bunlardan, 9 daha alıp 12ye tamamlıyorum, yukarıya yan yana asarım. teşekkür ederim

kırmızı işaretlediğim yer boyunca asarım. tekrar teşekkür ediyorum

John Snow

Doktor
Hocam ben de bu öneriye şöyle bir örnek vereyim bu ampullerin o plastik olan kısmı çıkıyor onu çıkartıldığında telefona lüks ölçer indirdiğimiz zaman bizzat denemesini arkadaşımla beraber yaptık o ampulün önündeki kapak olduğunda örnek veriyorum 10.000 lümen alıyorsun çıkarttığında 40.000 lümen alıyorsun bunu da ekstra bir bilgi olarak paylaşayım

YouDet

Üye
Hocam ben de bu öneriye şöyle bir örnek vereyim bu ampullerin o plastik olan kısmı çıkıyor onu çıkartıldığında telefona lüks ölçer indirdiğimiz zaman bizzat denemesini arkadaşımla beraber yaptık o ampulün önündeki kapak olduğunda örnek veriyorum 10.000 lümen alıyorsun çıkarttığında 40.000 lümen alıyorsun bunu da ekstra bir bilgi olarak paylaşayım

şuan kullandığım lamba bunlardan kanka 3 adet, hepsinin de plastiğini çıkardım, kesinlikle ışıkta da artış oluyor gözle bile belli oluyor. sanırsam o öneriyi yine sen vermiştin :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Z zivanadançıkan:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • Z zivanadançıkan:
    ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** ** ****** ****** ********
    Z zivanadançıkan: ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** **...