Oda Kurulumu Yardımı

AcemiBacanak

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar. Bu forumu yeni keşfettim ve bana çok büyük faydası olacağı kesin. Orta noktayı bula bilmek için yardım istiyorum. Odada yetiştirme yapıcam bir kaç set buldum ancak bunların tek tek alsam marka değiştirerek daha çok fayda ve kar sağlıyacagım kanatindeyim. Öncelikle elektirik konusunda dikkat çekmemem gerekiyor aşagıda ki listeye ne dersiniz? Neleri çıkarıp ekleye bilirim.

2850 TL tutuyor.

Kit İçeriği:
1X Hydro Shoot 60x60x160 (Kabin)
1X 250w General Grow Lamba (Gelişim Dönemi)
1X 250w General Bloom Lamba (Çiçeklenme Dönemi)
1X 250w Balast (Bakır Sargılı)
1X Ayna Reflektor
1X Askı Zincirleri ve S Kancalar
1X 0,5Lt Terra Aquatica Pro Organic Grow
1X 0,5Lt Terra Aquatica Pro Organic Bloom
1X 20 Lt Biobizz Light Mix
1X Mekanik Zaman Saati (Timer)
1X Isı Nem Ölçer (Problu)
2X 11 Lt Kare Saksı
1X 190m3 HM Karbon Filtre+Sessiz Fan Set
1X pH Test Kağıdı
3X Sıvı Ölçüm Pipeti

ayteach

Müptezel
Sette ihtiyacin olacak herşey mevcut tek tek almaya kalksan daha pahali olur. Ayrica mh ve hps lamba kullanacaksan ballasti elektronik almani tavsiye ederim hem uzun ömürlü hemde daha az elektrik tuketir.

ayteach

Müptezel
Ayna reflektör yerine cooltube alabilirsin isiyi sabit tutman icin cok onemli. Ayrıca ph olcer kagit olanlardan almak yerine dijital olcum cihazları var onlardan da tercih edebilirsin kolay gelsin

C

Cibril

Guest
Yukarıdaki kankama katılıyorum cooltube para verme şimdi dilersen yazın alırsın. Kış geliyor havalar da soğudu zaten masraf etme ilk başta çok para harcama... kağıtla uğraşamazsın çöpe atarsın zaten:) listede vantratör yok başta minik bişi al ilerde büyük alırsın. Bide bitkiyi suya gübreye boğma ektiğinde şimdiden uyaralım:)

AcemiBacanak

Yeni üye
Yukarıdaki kankama katılıyorum cooltube para verme şimdi dilersen yazın alırsın. Kış geliyor havalar da soğudu zaten masraf etme ilk başta çok para harcama... kağıtla uğraşamazsı
Yukarıdaki kankama katılıyorum cooltube para verme şimdi dilersen yazın alırsın. Kış geliyor havalar da soğudu zaten masraf etme ilk başta çok para harcama... kağıtla uğraşamazsın çöpe atarsın zaten:) listede vantratör yok başta minik bişi al ilerde büyük alırsın. Bide bitkiyi suya gübreye boğma ektiğinde şimdiden uyaralım:)

n çöpe atarsın zaten:) listede vantratör yok başta minik bişi al ilerde büyük alırsın. Bide bitkiyi suya gübreye boğma ektiğinde şimdiden uyaralım:)
Bu boyutta bir kabina kaç tane saksı sığar.

AcemiBacanak

Yeni üye
1 tane ek güzel güzel bak ,iyi ilgilen 50+gr mını al 3 ayda bir yeter diye düşünüyorum ... Nasıl bir içicicisin bilemem:)
Biraz bokunu çıkaranlardanım heralde :) hocam 2 saksı ekeyim o zamna. Tohum konusunda autoflower diyorlar ama hangi cinsini ekmeliyim 2 saksıya farklı ekmek nasıl olur

C

Cibril

Guest
Biraz bokunu çıkaranlardanım heralde :) hocam 2 saksı ekeyim o zamna. Tohum konusunda autoflower diyorlar ama hangi cinsini ekmeliyim 2 saksıya farklı ekmek nasıl olur

burda ne kabinlere neler atıyorlar sende at gitsin:) auto al dostum strese hatalara karşı dayanıklı bir bitki al seni yormasın sıkmasın keyifli geçsin grow hayatın... sponsor 5li gönderiyor 2genetik almak için 10 tane Alman gerekir o da sana boşuna maliyet olur bence , zaten genelde karışık geliyor:) ben aldım ektim ikitanesni birbiriyle alakası yok çok net farklı genetik çıktı:)

Nemesis4

Kıdemli Üye
Kanka bende bu hazır kabinden alcaktim 1 hafta önce 2500 du 350 zam geldi bide nem makinasi lazım buna 100 tl mini vantilatör 50 100 arasi 2 bitki yetisirmi acaba emin degilim ama ben tek bitki icin alicam

AcemiBacanak

Yeni üye
burda ne kabinlere neler atıyorlar sende at gitsin:) auto al dostum strese hatalara karşı dayanıklı bir bitki al seni yormasın sıkmasın keyifli geçsin grow hayatın... sponsor 5li gönderiyor 2genetik almak için 10 tane Alman gerekir o da sana boşuna maliyet olur bence , zaten genelde karışık geliyor:) ben aldım ektim ikitanesni birbiriyle alakası yok çok net farklı genetik çıktı:)
Nem ile ilgili birşey yazmışta arkadaş. Nem işini nasıl çözücez hocam. İstanbulda oturuyorum

C

Cibril

Guest
Nem ile ilgili birşey yazmışta arkadaş. Nem işini nasıl çözücez hocam. İstanbulda oturuyorum
Nem cihazı al dostum mutlaka ilk haftalarda %70 e kadar nem ister bitki sıfıra da para verme letgo da envai çeşit var. Uygun yollu çözersin ordan ben 550tl lik cihazı 150tl ye aldım. İçinede lavanta yağı atıyorum koku olmuyor:)

L

LAIN__

Guest
Nem cihazı al dostum mutlaka ilk haftalarda %70 e kadar nem ister bitki sıfıra da para verme letgo da envai çeşit var. Uygun yollu çözersin ordan ben 550tl lik cihazı 150tl ye aldım. İçinede lavanta yağı atıyorum koku olmuyor:)
koku için başka çözüm yolu var mı ? bez dolabın alt tarafları acık , girişe 12 cm pc fanı 2 adet, çıkışa 120 lik mutfak aspiratörü arkasına şundan koyucam https://www.hirdavatfirsati.com/her...takilan-bacasiz-kullanima-uygun-karbon-filtre ama kokuyu kesmez diye düşünüyorum alternatif arıyorum bilginiz var mıdır ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • B Bboy:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ** hahahaha* **** ******* ********** **** *****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    ********* **** **** hahahaha hahahaha** ***** hahahaha* ****** ********** ** ******** *** *****
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    ** ** ******* ******** *** ** **
  • C CHaRaMBoL:
    **** ******* *** *** *** ***** *** ********* * ******** ****** ******* ***** ***** hahahaha** hahahaha **********
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha********* ***** **
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    *** hahahaha ********
  • Mordecai Mordecai:
    *** hahahaha ******* **** ***** ** ********** ******
  • C CHaRaMBoL:
    *** hahahaha hahahaha** ******** ********* **