Niye bodur oldu bunlar yahu!

JunkieKankie

Yeni üye
Arkadaşlar selam coco grow 22.gündeyim bitkilerimin durumu gayet iyi durumda diye düşünüyorum sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum fakat eğitime (lst) başlamak istiyordum fakat bu boylardayken eğitim için yakın boğumlarda olduğunu düşündüm 5 gün önce ışı 4 parmak yukarı çektim ama hala aynı. Uzasın istiyorum ki eğitimi rahat vereyim sizce nasıl bir yol izlemeleyim
Ppm aralığım 22. Günde 1500-1700 arası onun dışında zaten sorun yok

Aklıma gelen olası ihtimal giriş fanım başlangıçtan beri çiçeklere bakıyordu bu da bodur kalmasını sağlamış olabileceği

diğer bir ihtimal nem makinesi 5.günden beri kapalı ve bitki nem bulmak için geniş yapraklara mı yol açıyor acaba

7lt saksı
Adv a+b
Calmag kullanıyorum

7b2016f8-a990-4809-bb14-ee07130a4ef3.jpeg
775dd5be-73e1-4c2f-81d5-44a7284be6ea.jpeg

istr

Ordinaryüs
PPm neden o kadar yüksek ? Fazla besin alımı zaten bodurluğun temel sebeplerindendir. Aynı şekilde nemli ortamda bitki direk giriş fanının havasına genç fide iken temas ettiyse senin kabinin derece ölçerinde gördüğünün aksine daha fazla soğukta kaldı demektir. Buda enzimleri yavaşlatır, büyüme yavaşlar, özellikle de auto ise bodur kalmasının başlıca sebebindendir ilk 15 gün düzensiz iklim. Saplarda morarma varsa öyle oldu varsayabiliriz

Son düzenleme:

JunkieKankie

Yeni üye
PPm neden o kadar yüksek ? Fazla besin alımı zaten bodurluğun temel sebeplerindendir. Aynı şekilde nemli ortamda bitki direk giriş fanının havasına genç fide iken temas ettiyse senin kabinin derece ölçerinde gördüğünün aksine daha fazla soğukta kaldı demekdir. Buda enzimleri yavaşlatır, büyüme yavaşlar, özellikle de auto ise bodur kalmasının başlıca sebebindendir ilk 15 gün düzensiz iklim. Saplarda morarma varsa öyle oldu varsayabiliriz
Dostum klima açık 7/24 fanın açık olması sadece rüzgar anlamında söyledim aslında ppm de 1500-1700 değil dün 1300-1400 dü düzenli ve sağlıklı şekilde yükselterek veriyorum. sağlıksız bir yaprak böyle sağlıklı gözükeceğini düşünmüyorum ama sağlıksız olmasından dolayı bodur kalabileceğini söylemen şaşırttı beni büyük yaprakların nedeni havadaki neme ihtiyacı olduğu için değil midir?

istr

Ordinaryüs
Dostum klima açık 7/24 fanın açık olması sadece rüzgar anlamında söyledim aslında ppm de 1500-1700 değil dün 1300-1400 dü düzenli ve sağlıklı şekilde yükselterek veriyorum. sağlıksız bir yaprak böyle sağlıklı gözükeceğini düşünmüyorum ama sağlıksız olmasından dolayı bodur kalabileceğini söylemen şaşırttı beni büyük yaprakların nedeni havadaki neme ihtiyacı olduğu için değil midir?
Bitki sağlıksız demedim. "Niye bodur oldu bunlar yahu !" diye başlıkta kocaman sormurşun. Ben de sana gelişimi yavaşlatabilecek başlıca etkenleri söyledim.
"Yaprağın büyük olması:" Nem ve fotosentez enerjisi toplamaya yardımcı olur doğru. Genişlemesinin sebebi taşıdığı genetikler de olabilir. Dediğin gibi nemden de olabilir. İki türlü de nemsizlik bitkinin gelişimi için kötü, Nem makinası kapalı iken gerekli değerleri karşılayamıyorsan nem makinasını açmalısın
Zaten bitkiye bodur demek yanlış olur. Bana soracak olursan gayet güzel gelişen de bir bitki. Bahsettiğin şartlarda devam etmen durumunda daha da güçlü hale gelir.

cannabis16

Ordinaryüs
neyi beğenmedin bu güzelim-sağlıklı ve gübre dozajı tam tutturulmuş bitkide bilmiyorum...ama ben bayıldım,bakması zor geliyorsa hayrına ver bi grower kardeşimize...güçlüler ve sağlıklılar,herkesin işine yarar...

JunkieKankie

Yeni üye
Bitki sağlıksız demedim. "Niye bodur oldu bunlar yahu !" diye başlıkta kocaman sormurşun. Ben de sana gelişimi yavaşlatabilecek başlıca etkenleri söyledim.
"Yaprağın büyük olması:" Nem ve fotosentez enerjisi toplamaya yardımcı olur doğru. Genişlemesinin sebebi taşıdığı genetikler de olabilir. Dediğin gibi nemden de olabilir. İki türlü de nemsizlik bitkinin gelişimi için kötü, Nem makinası kapalı iken gerekli değerleri karşılayamıyorsan nem makinasını açmalısın
Zaten bitkiye bodur demek yanlış olur. Bana soracak olursan gayet güzel gelişen de bir bitki. Bahsettiğin şartlarda devam etmen durumunda daha da güçlü hale gelir.
Teşekkür ederim kıymetli zamanını ayırıp yorum yazdığın için. Amacım küstahlık değildi böyle anlaşıldıysa özür diliyorum. Bir önceki yapışıma göre daha faklı ilerliyor daha geriden geliyor ama genetikte olabilir dediğin gibi en iyisi nem makinesini açıp 5 gün gözlem altında tutayım teşekkür ederim diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum

JunkieKankie

Yeni üye
neyi beğenmedin bu güzelim-sağlıklı ve gübre dozajı tam tutturulmuş bitkide bilmiyorum...ama ben bayıldım,bakması zor geliyorsa hayrına ver bi grower kardeşimize...güçlüler ve sağlıklılar,herkesin işine yarar...Bir önceki growumun

teşekkür ederim yorumun için fakat bir önceki growumun 30.gün halini atmak istiyotum size o yaptığımda lst yapılmış ve 4-5 kelle mevcuttu şuan 20.gün ve 10 günde bu raddeye gelmem çok daha zor. Ekte attığım grow eski fotoğraf 30.gün halidir coco aynı gübreler

cannabis16

Ordinaryüs
iyi de şimdi o bitkinin bundan farklı aman aman b, tarafı yok..ikisi de güzel gübre yemiş sağlıklı bitkiler...
daha uzun yada kısa olması gnetiğinde birsürü kırma indica ve sativa var bu tohumların...aynı anadan alınan tohumlardan kimisi güüdük kimisi uzun olabiliyor..bu gayet doğal..kısa bi indica genin dna zincirinde baskın gelmesi olayı çok farklı boyutlara taşıyor..
aynı cins bitkilerden tohum alıyorum..ekiyorum ,Blue Dream baskın gibi boylu gidende var, Zkittles gibi bodur olan da var...iki bitki de aynı gübreyi yiyor...birisi Azotun çoğunu boya gitmeye harcadığından sömek dalları çok salkım saçaklı olmuyor...dalları zayıf oluyor...diğeri boya gidemeyince eldeki Azotu kalın gövde ve kalın sömek dalına harcıyor...üzüm bağı gibi her yerden bi sömek dalı fışkırıyor,salkım saçaklı oluyor......
canlı bunlar...herbiri farklı...hepsi aynı olsa dünya çekilmez biyer olurdu zaten...

Arkadaşlar selam coco grow 22.gündeyim bitkilerimin durumu gayet iyi durumda diye düşünüyorum sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum fakat eğitime (lst) başlamak istiyordum fakat bu boylardayken eğitim için yakın boğumlarda olduğunu düşündüm 5 gün önce ışı 4 parmak yukarı çektim ama hala aynı. Uzasın istiyorum ki eğitimi rahat vereyim sizce nasıl bir yol izlemeleyim
Ppm aralığım 22. Günde 1500-1700 arası onun dışında zaten sorun yok

Aklıma gelen olası ihtimal giriş fanım başlangıçtan beri çiçeklere bakıyordu bu da bodur kalmasını sağlamış olabileceği

diğer bir ihtimal nem makinesi 5.günden beri kapalı ve bitki nem bulmak için geniş yapraklara mı yol açıyor acaba

7lt saksı
Adv a+b
Calmag kullanıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 19728
Ekli dosyayı görüntüle 19729
Verdiğin ışık biraz fazla geliyor bu arada, bu da bi etken. Yaprak kenarları çok belirgin kıvrılmış.

cannabis16

Ordinaryüs
Verdiğin ışık biraz fazla geliyor bu arada, bu da bi etken. Yaprak kenarları çok belirgin kıvrılmış.
ısıdan o...testere uçlar ilk olarak yukarı kıvrılır ve sonrada kurur,koyu renge döner...

ışık yakması ise direk oraya çamaşır suyu dökmüş gibi sapsarı ve kupkuru olur. yapraklar yukarıya doğru değil aşağıya doğru kıvrılır..en son kuruduktan sonraki raddede yaprak uçları tepeye dönerse anca öyle olur..ısı yanığında ise direk yukarıya doğru kıvrılır kuruyan yaprak...ışık yakmasını becerebilmemiz için çok güçlü bi ışığı dibine dayaman lazım...600 w HPSyi 10cm e getirsen de böyle ışık yakması olmuyor..deneyip test etmişliğim var..1000 wat HPS ile 20cmde budlanma yapanı gördüm,ışık yakması olmadıydı...çok çok daha deli bi ışık olacak ve çok yakın olacak ki anca öyle yanar bu bitki ışıktan...hee... bitki güçsüzdür,grow odanın havalandırması çok yetersizdir..o zaman güçlü yaprak yapacak fotosentez hızı ve enerjisi yoktur,bitki nazlı olur..normalde dayandığı şeylere dayanamaz...orası ayrı mevzu.. onun haricinde sıcaklıktan yanar çok kolay...ışık üreten herşey aynı zamanda ısı da üretir,kainatta işler böyle yürür... o yüzden bitkiyle ışık arasına hızlı bi vantilatör devamlı vursun,gerisi ışığı dayamaca...ver coşkuyu gitsin....
aşağıya ışık yakması fotoğraflarını bırakıyorum..aklında olsun..

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • marcoo marcoo:
    ****** ********* ******** ** hahahaha****** ********* *** ***** ***** ********* ***
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • marcoo marcoo:
    ******** ******* ** ********* ******* *** ********* *** ********* hahahaha *** **
  • marcoo marcoo:
    **** ****** ****** ***** ********** hahahaha* *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    **** *** ********* *** ********* hahahaha *** **
    +1
  • marcoo marcoo:
    *** ********* ** ****** ******** ****** ***** ******** hahahaha *** ***** ***** **** ***** ********* *** hahahaha** ******* *******
  • marcoo marcoo:
    +1
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* ********** ***** *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* **********
    hahahaha* ***** ***** ********* *** ********** ********* ****** ****** **
  • Y YasefYuda:
    ******* ***** ********* ********* ********** **** hahahaha hahahaha *******
    ****** ******* ********** ****** *** ***** ****** ***** hahahaha* **** ******** *** ******** ***
  • lavrens lavrens:
    *** ********* ** ****** ****** *** *** ****** ********** ******* ******* **********
  • marcoo marcoo:
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* hahahaha**** ****** **** ********* *** ******* ********* ********** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha**** ******* ********** ****** *** ***** ****** ***** hahahaha* **** ******** *** ******** ***
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • Y YasefYuda:
    ****** **** ***** ******* *** ******** **** ****** hahahaha**** *** ***** ********* ******* ******
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******** ***** ****** ******* *** ****** ********** ** ** ******* hahahaha** **** ***** ******* *** ******** **** ****** hahahaha**** *** ***** ********* ******* ******
  • Y YasefYuda:
  • lavrens lavrens:
    ****** *** *** ********* *** ***** ****** ******* *** ****** **** **** **** **** ****** ********* *** ******* *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ** **********