Nerede hata yapıyorum?

Değerli dostlar tohumlar ya filizlenmiyor ya da filizlenip böyle kalıyor kafayı yicem. Toprak biobiz lihtmix sıcaklık 25 derece nem 60-70

güncelleme 30 nisan

kabukları çıkardım yapraklarının açılmasına yardım ettim zarar vermeden bakalım hiç sağlıklı durmuyolar

Son düzenleme:

sonerads

Kıdemli Üye
Değerli dostlar tohumlar ya filizlenmiyor ya da filizlenip böyle kalıyor kafayı yicem. Toprak biobiz lihtmix sıcaklık 25 derece nem 60-70

Kanka o kabugu da temiz bir cimbizla falan al uzerinden, yavrucak kabugu kirmakta da zorlaniyor suan, o kabugun hicbir gerekliligi yok, ben ekmeden pecete arasindan alirken elimde kalmisti birinin kabugu kabuksuz ektim. Onu yavasca uzerinden cek de ordan bas versin yapraklar ciksin.

Kanka o kabugu da temiz bir cimbizla falan al uzerinden, yavrucak kabugu kirmakta da zorlaniyor suan, o kabugun hicbir gerekliligi yok, ben ekmeden pecete arasindan alirken elimde kalmisti birinin kabugu kabuksuz ektim. Onu yavasca uzerinden cek de ordan bas versin yapraklar ciks
İlk can suyundan sonra su verme. Birak kurusun. Topraktan çıkarınca kafasını beyaz lamba altına koy 15-20cm mesafeden. Streç filan kapatma. Filizlenince yapraklara günlük fisfis yap biraz.
Kanka o kabugu da temiz bir cimbizla falan al uzerinden, yavrucak kabugu kirmakta da zorlaniyor suan, o kabugun hicbir gerekliligi yok, ben ekmeden pecete arasindan alirken elimde kalmisti birinin kabugu kabuksuz ektim. Onu yavasca uzerinden cek de ordan bas versin yapraklar ciksin.
Dediklerinizi uygulayacağım dostlar

kabukları çıkardım yapraklarının açılmasına yardım ettim zarar vermeden bakalım hiç sağlıklı durmuyolar :)

zeko dayi

Müptezel

kabukları çıkardım yapraklarının açılmasına yardım ettim zarar vermeden bakalım hiç sağlıklı durmuyolar :)
saksıya al 5 6 fıs fısla ph 6.0 ile 6.5 arası ver

saksıya al 5 6 fıs fısla ph 6.0 ile 6.5 arası ver

Şuanda durum bu hocam doğru ph su verdim bakalım alanım çok dar ilk defa indoor deniyorum alan yetersiz kaşacak gibi 50w torch led ampül var 3 tane. 40 cm ye astım. Yetersiz kalırsa 400w ampül var ama onu alan dar olduğu için kullanamıyorum kışın bile içerisini yarım saatte 32-33 derece yapıyor.

Son düzenleme:

sonerads

Kıdemli Üye

Şuanda durum bu hocam doğru ph su verdim bakalım alanım çok dar ilk defa indoor deniyorum alan yetersiz kaşacak gibi 50w torch led ampül var 3 tane. 40 cm ye astım. Yetersiz kalırsa 400w ampül var ama onu alan dar olduğu için kullanamıyorum kışın bile içerisini yarım saatte 32-33 derece yapıyor.
Kanka alan yetersiz demissin ama 5 saksi atmissin o kadar kucuk yere, keske 2 saksi falan yapsaydin, buyuseler bile bu alanda yeterli isik alip verimli hasat vermeleri cok zor. 2 saksi olsa isik da az kullanir ve sicakligi daha rahat kontrol ederdin. Neyse bir daha sefere tecrube bu da, umarim basarili olursun bro iyi growlar dilerim.

Kanka alan yetersiz demissin ama 5 saksi atmissin o kadar kucuk yere, keske 2 saksi falan yapsaydin, buyuseler bile bu alanda yeterli isik alip verimli hasat vermeleri cok zor. 2 saksi olsa isik da az kullanir ve sicakligi daha rahat kontrol ederdin. Neyse bir daha sefere tecrube bu da, umarim basarili olursun bro iyi growlar dilerim.
Yerini ayarlamaya çalışıyorum en azından bir ay böyle idare etmem lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* ** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* ***** ***** ******** ********** hahahaha* ***** ******* ***** ***** ***** ********** ******* hahahaha ***** *** hahahaha****** ****** ********** ****** **** *** ********
  • D despotdes:
    ** ****** ******** ***** *** ***** *** hahahaha*** ***** ********* ********** ********* hahahaha ***** ***** ****** ***** *******
  • D despotdes:
    ********* * ****** hahahaha***** ****** ****** hahahaha****
  • D despotdes:
    ** ******* *** ****** ****** hahahaha hahahaha* ***** ******** ***** ****** ***** **********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha*** **** ********** ********** ******* ****** *******
  • D despotdes:
    ***** ******* hahahaha** ***** ** ******* *** ******* ********** ***** ******** **** hahahaha**** ***** ****** ********
  • D despotdes:
    ******* **** hahahaha** hahahaha ****** ********** **** hahahaha**
  • D despotdes:
  • 420x 420x:
  • D despotdes:
    ** * ******* ********* ********* **** hahahaha ***** ******* * ** **** ******* ****** ** ****
  • D despotdes:
    ** ***** **** ********** ***** ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********* ********** hahahaha* ***** *** ********** **** **** ******* hahahaha* *** ** ***** ********* **** ****** * ******* hahahaha* ******* ** hahahaha* **** hahahaha* ***** hahahaha*** ***** *****
  • Schrödinger Schrödinger:
    **** ****** ****** ********** **** ***** ****** ** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
    ******** ****** ***** hahahaha*** ***** ***** ****** **** ***** hahahaha**** *** ** ********* **** *** ********** ******** ********* ***** ** ******** ********* ***** ******* ***** ** hahahaha ********* ***** ***** ******** ******* **** ******* ******* ******** **** ******** hahahaha*** ** *** **** ********** ***** ****** hahahaha**** ********* hahahaha** **** ***** ********* **** hahahaha***** *** ** hahahaha**** * ******** ********* *** ** ****** hahahaha* **** *** ********** **** ***** ****** * ********* ***** ***** hahahaha* **** ***** ********* hahahaha******* **** **** ******* ***** hahahaha*** hahahaha***** *** ***** ********** ***** *******
    ******* hahahaha** hahahaha****
  • D despotdes:
    ****** *** ******** ***** *** ****** hahahaha**** ***** hahahaha **** ********** ***** ****** **** ***** **** hahahaha** ********** * ** ** hahahaha* ******** *** *** ********** ********
  • D despotdes:
  • G ganjasevdalısı:
    ****** ******** ******* **** hahahaha
  • G ganjasevdalısı:
    **** hahahaha**
  • G ganjasevdalısı:
    G ganjasevdalısı: ***** ****** **** **********