Nemi % 54 ün üzerine çıkartamıyorum. (1.Hafta)

Fender

Üye
Arkadaşlar tohumlar topraktan kafa çıkartalı 1.5 gün oldu. Nem makinam yok. Kabin içi yan mylar üzerini fısfısla ıslatıyorum. İçerde 2 adet ıslak havlu ve 1 adet çorba kasesinde su var. Dışarda kaloriferin üzerinde 1 adet ıslak havlu 1 adet su kabı var. Bitki üzerinde 0.5 lik pet şişeyi kesip delik açıp kapattım. Daha ne yapabilirim bilmiyorum nem %54 ün üzerine çıkmıyor. 2 sorum var. 1. si daha başka ne yapabilirim(nem makinası almak dışında) 2. si eğer bu nemde büyütürsem bunun bitkiye zararı ne olur ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Regu

Kıdemli Üye
Yeni filizlenmiş bitkilerde nem oranı %65-%70 arssı olmalıdır. Nem bitkinin gelişimi açısından son derece önemli bir faktördür sana tavsiyem sinbo buhar makinesi. Eğer bu şekilde devam edersen çeşitli hastalıklar oluşabilir, bitkinin gelişimi olumsuz etkilenebilir, alacağın hasat ciddi miktarda etkilenebilir. Fakat imkanın yoksa bu şekilde devam et zaten bitki çimlenme döneminde %40-%70 arası nemle sağlıklı bir şekilde büyüyebilir. Sömeklenme döneminde de bu oran daha da düşer. İmkanın yoksa bu şekilde devam et eğer imkanın varsa simbo nem makinesi.
Bol hasatlar...

dinlenmiş su için kabın var mı varsa buhar makinası yerine bir tane akvaryum için termostat alıp kabın içine yerleştirebilirsin derecesini 28'e sabitle kabinin boyutu çok büyük değilse iş görür

Son düzenleme:

Daren

Yeni üye
Arkadaşlar tohumlar topraktan kafa çıkartalı 1.5 gün oldu. Nem makinam yok. Kabin içi yan mylar üzerini fısfısla ıslatıyorum. İçerde 2 adet ıslak havlu ve 1 adet çorba kasesinde su var. Dışarda kaloriferin üzerinde 1 adet ıslak havlu 1 adet su kabı var. Bitki üzerinde 0.5 lik pet şişeyi kesip delik açıp kapattım. Daha ne yapabilirim bilmiyorum nem %54 ün üzerine çıkmıyor. 2 sorum var. 1. si daha başka ne yapabilirim(nem makinası almak dışında) 2. si eğer bu nemde büyütürsem bunun bitkiye zararı ne olur ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sana tavsiyem askilar varya kiyafet leri astigimiz bir yuz havlusu u islat askiya as havulunun altina da bir tabak koy ki damlalar oraya biriksin baya etkili yontemdir bu kanka ben denedim

Filizlenme döneminde 65 - 70 diye bir şey yok kanka. En az, en kötü %80 olmalı.
%80 %90 arası en verimli ortamdır.

65-70 kanka yanlış yönlendirme insanları, biraz daha araştır.

Fender

Üye
Güncelleme: Çadır içi nemi giriş fanını kapatarak %90 a çıkardım. Şimdi giriş fanını dimmer la düşük devirde çalıştırıp nemi %85 e sabitlemeyi deneyeceğim.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Fanı da aç pet geçirdiysen zaten aşırı nemlenır o , ben 2.5 lt pet taşasıya kadar çıkarmıyorum deli gibi hızlı büyüyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********