Nem yüksek küf var :/

Captain07

Yeni üye
Merhaba kankalar keyfiniz bol olsun 
Bi kaç gündür hava kapalı ve yağmur var dışardan çekilen hava nemli olarak çekiliyor sanırım (Nem %90 lara çıkmıştı dün ) ve içeriye ısıtıcı fan koymama rağmen nem %70 in altına düşmüyor iki tane bitkide yukarı taraflarda küf oluşumu başladı dün akşam farkettim elimden geldiğince nemi düşürmeye çalıştım fakat bugün küfün ilerlediğini görebiliyorum ne yapmalıyım?  trikomlar rakı kıvamına yeni dönüşmüştü hasata ortalama 2 hafta varken böyle bi durum beni nasıl etkiler?

karamamba

Yeni üye
Böyle bir durum senin tüm mahsülünü **** edebilir. Ben %60 %50 lerde küf problemi yaşadım. Sebebi içeride vantilatör olmamasıydı. Sana tavsiyem kabindeki havayı direk doğaya atıp kabinin olduğu odayı 2-3 gün havalandırıp kabinin içinede odadan hava alman olur. Sürekli sürkilasyon nem oranını düşürücektie.

Kabinin ebatına göre carbon filtre kullanıyormusun? Kabinin içindeki çalişan kaç adet fanın var? Hava srikasyonunu ne kadar arttırırsan sonuş daha iyi olur.

Captain07

Yeni üye
Karbon filtre yok kabin kendi yapımım olduğu için içerden dışarı dışardan içeri hava koku sızdırıyor koku problem değil etraf sakin  o yüzden karbon filtre yok 3 tane küçük fan bi tane ısıtıcılı fan var kumtel ayak ısıtıcı gibi ( ısıtıcı sayesinde düştü 65 civarı şuan daha da düşmüyor )
Dışarda bulutlu yağmur olasılığı yüksek olan bi hava var odanın oencerelerini açsam nem daha sda yükseliyor

Saltoa

YÖNETİCİ
6 birim süt 4 birim su karıştırıp bitkilere fıs fıs şeklinde uygula haftada 2 kez 

Lilith

Yeni üye
bir pamuğa zeytinyağı döküp onunla küf olan yerleri güzelce temizle, en azından küfün yayılmasını bu şekilde durdurabilirsin ama hava sirkülasyonu yapmadan olmadan. geçmiş olsun

Lilith

Yeni üye
[font="Open Sans", sans-serif]bir pamuğa zeytinyağı döküp onunla küf olan yerleri güzelce temizle, en azından küfün yayılmasını bu şekilde durdurabilirsin ama hava sirkülasyonu yapmadan olmaz. geçmiş olsun[/font]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** ***** ******** *** ***** ******** **** ********** **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** *** **** ******* ***** ****** ** ***** ** ****** ** ***** ***** **** **** ********* ********* *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ********** ****** hahahaha **
  • kkush kkush:
    *** ***** hahahaha **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** * ** ** ********* ********* ** **** ** *** ******* ****** ** ********
  • Night owl Night owl:
    ******* *** ***** ***** ******* ** hahahaha ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* *** hahahaha*** ** ******
  • D despotdes:
    **** ** ****** ***** ******** ***** *** **** ******* ***** ****** ** ***** ** ****** ** *****
  • Night owl Night owl:
    ** ****** ******** ******* ***** ***** ******* ** hahahaha ******* ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ******** *** **** **** **** **** ********* ********* *** ******* ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    **** ******** *** *** ** ******** ********* * ***** **** *** **** ******** ****** hahahaha******** ******* *** hahahaha*** ** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha*** *** ***** ** ******** **
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* ****** ********** ******* hahahaha** ********* ******
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** **** ** hahahaha **** **********
  • D despotdes:
    *** *** ***** ***** *** ***** ******* ******* ** *** *** ******** hahahaha*** ****** ******** *******
  • kkush kkush:
    ** **** **** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • kkush kkush:
    hahahaha***
  • Mordecai Mordecai:
    **** ***** *** **
  • D despotdes:
    D despotdes: ******* ********* **** ********* ******