Nem ve ısı sorunu 2

Esmeralda

Yeni üye
Arkadaşlar bir konu açmıştım @mokokoo arkadaşım sağolsun m3 hesabına göre kabini değiştirdim.
3x2x2 kabine sahibim.
Ortadaki 600lük cooltube yi iptal ettim.
Toplamda 2000w hid var ve hidlere bağlı 1180m3 fan var şu şekilde hafif aralıktan soğutmayı sağlıyorum.
İçeride iki tane de nem makinesi mevcut

580m3 çıkış fanı ve 580m3 giriş fanı mevcut girişi dimmerla %40 lars çektim yani max 250m3 giriş sağlıyor.

Yine de sıcaklık ve nem oranlarım şöyle 1.reflektör (fan a yakın olan) altındaki 28.3 sıcaklık 37 nem

2.reflektör ise 31.5 sıcaklık 34 nem

Arkadaşlar sıcaklık ve nem sorunu yaşamaktayım,nasıl üstesinden gelebilirim?

sakatat

Üye
bro sana yapman gerekeni söylüyorum nem makinelerini doğru konumlandir eger küçükse buyuklerinden al ve giris çıkış fanlarının borularını uzun tutma giris fanin onune her zaman buz kalıpları koy ışık mesafesini biraz uzaklastir hic bir sorunun kalmaz ha bu arada odan surekli hava alsın

Esmeralda

Yeni üye
bro sana yapman gerekeni söylüyorum nem makinelerini doğru konumlandir eger küçükse buyuklerinden al ve giris çıkış fanlarının borularını uzun tutma giris fanin onune her zaman buz kalıpları koy ışık mesafesini biraz uzaklastir hic bir sorunun kalmaz ha bu arada odan surekli hava alsın
Nem makinelerini doğru konumlandır derken teşekkür ederim bu arada hocam odaya klima alsam direkt buZla uğraşmak yerine işimi görür mü

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Bu kadar güçlü lambalarla Mayıs'ta Haziran'da napıcan be abi buraya klima şart gibi. Bikaç tane soğuk buhar üfleyen nemlendirici alırsan sıcaklığın en az 2-3 derece düşer ve nem de rahat 15-20 artar ama mayıstan sonrası klimasız zor bence...

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Nem makinesini peki vantilatör altına mı koyuyoruz
Vantilatör yaprakları üst bi açıdan rüzgar gibi sallayacak şekilde konumlandırılmalı ve en iyisi salınımlı olanlar. Nemlendiriciyi de nemim orantılı şekilde yayılması için giriş fanının önüne koyabilirsin ama bunun çok bi önemi yok bi şekilde yayılıyo. Direkt yapraklara vurmasın yeter. Ayrıca nemlendiricide musluk suyu kullanmamalısın yoksa içinden çıkan bazı parçacıklar karbon filtreyi tıkayıp işlevsiz hale getirebiliyo. Ya arıtma suyu koyman lazım ya da ppm'i düşük paketli sulardan. Ayrıca alanın büyük olduğu için 1 tane nemlendirici yetmeyebilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** **** **
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* **** ********** ***** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ******** hahahaha*
    ******* ********* ****** **** ********* hahahaha*
    ****** *** ****** hahahaha*** ****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ****** ********** * ***** *** hahahaha** ****
    **** ****** hahahaha *** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha ***** **** hahahaha* ***** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** * ** ***** ** **** **** ****** hahahaha hahahaha**** *****
    +1
    ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ******** *** ******** **** **** ****** ** *** *** **** ***** hahahaha*** ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ****** ******* *** ***** ******* hahahaha********* hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    Ü Üfürükçü gargamel: ****** ****** ******* *** ***** ******* ********* ***** *****