Nem oranı?

destinya

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba hem yeniyim hem heyecanlıyım, bitkiler şuan 9 günlük, 1 hafta boyunca ışık 24 saat açıktı, şimdide otomatik olarak 18 saat ışık açık, 6 saat kapalı, fakat 6 saatlik süreçte nem oranı 75'e kadar çıkıyor. Bu sorun olur mu? Işık açıkken nem oranı 60-65 arası değişiyor. Bide buhar makinesi var onu henüz kullanmadım. Nem düşürmek için ne yapmam gerekiyor? Klimayı açarsam düşer mi nem oranı, gerek varmı? Şimdiden çok teşekkür ederim

muadip

Müptezel
Arkadaşlar merhaba hem yeniyim hem heyecanlıyım, bitkiler şuan 9 günlük, 1 hafta boyunca ışık 24 saat açıktı, şimdide otomatik olarak 18 saat ışık açık, 6 saat kapalı, fakat 6 saatlik süreçte nem oranı 75'e kadar çıkıyor. Bu sorun olur mu? Işık açıkken nem oranı 60-65 arası değişiyor. Bide buhar makinesi var onu henüz kullanmadım. Nem düşürmek için ne yapmam gerekiyor? Klimayı açarsam düşer mi nem oranı, gerek varmı? Şimdiden çok teşekkür ederim
Weg zamanında sana yüksek nem seviyeleri gerekli zaten hiç elleme ışık açık ikende 75 e çıkarmaya çalis.

destinya

Yeni üye
Teşekkürler web zamanı ne demek kusura bakma bilmiyorum. Yani 2 aylık süreç mi demek? Ne zaman kadar nem oranı 75 te tutmalıyım? Ayrıca nem düşürmek ve yükseltmek için ne yapabilirim?

muadip

Müptezel
Teşekkürler web zamanı ne demek kusura bakma bilmiyorum. Yani 2 aylık süreç mi demek? Ne zaman kadar nem oranı 75 te tutmalıyım? Ayrıca nem düşürmek ve yükseltmek için ne yapabilirim?
Weg zamanı ( çiçek açmadan önceki zaman ) gelişim zamanı boyunca sana yüksek nem seviyeleri gerekli. Çiçek açma zamanında ise nemin 40,45 lerde olması yeterli oluyor. Nemi sabit tutmak istiyorsanda nem ayarlı nem makineleri var nem seviyesini ayarliyorsun o nem seviyesini koruyor.yuksek nem seviyesini düşürmek için güzel bir havalandırma gerekir içerdeki nemli havayı dışarı atması için.

destinya

Yeni üye
Şuan elimde sinbo var, sanırım otomatik istediğim nem seviyesine getirmek için ayarı yok, diğeri de az önce internetten baktım, sanırım otomatik nem ayarını ayarlayabiliyoruz. Tavsiyeniz nedir marka olarak hangisini alayım?IMG-20240101-WA0012-min.jpgIMG-20240101-WA0011-min.jpg

muadip

Müptezel

destinya

Yeni üye
çiçeklenme dönemine daha girmeden hazırlıklarımı tamamlamak istiyorum, çalıştığım için bazen 14 - bazen de 24 saat evde bulunmuyorum. Bu makinayı alırsam maksimum kaç saat çalışıyor, nemi 40-50 de tutmak için? Yada başka öneriniz varmı? İnternetten çok araştırdım ama kaç saat çalışıyor diye bir bilgiye rastlamadım. ..
Bu arada Çadırda 9 bitki var, çadır boyutu 150×150×200 Led ışık Harvest Master All In One Pro 630
Af buyrun acemi ve heyecanlıyım Screenshot_2024-01-03-21-14-55-432_com.pozitron.hepsiburada~2-min.jpg

muadip

Müptezel
çiçeklenme dönemine daha girmeden hazırlıklarımı tamamlamak istiyorum, çalıştığım için bazen 14 - bazen de 24 saat evde bulunmuyorum. Bu makinayı alırsam maksimum kaç saat çalışıyor, nemi 40-50 de tutmak için? Yada başka öneriniz varmı? İnternetten çok araştırdım ama kaç saat çalışıyor diye bir bilgiye rastlamadım. ..
Bu arada Çadırda 9 bitki var, çadır boyutu 150×150×200 Led ışık Harvest Master All In One Pro 630
Af buyrun acemi ve heyecanlıyım Ekli dosyayı görüntüle 18858
Bunu kullanmadım benim sana attığım linkteki suyu bitince alarm veriyor doldurmazsan kendini kapatıyor.suyun bitmesi nem makinesinin ne kadar calistigiyla alakalı.
Cicekleme döneminde nem makinesine ihtiyacın kalmiyacak.ben çiçek zamanında makineyi kaldırıyorum nem 40 45 altına düşmüyor.

destinya

Yeni üye
Şuan buhar makinesi kullanmadığım halde nem oranı 65-80 arası gidip geliyor. Yani bu normal mi? Bu durumda nem makinesi kullanmama gerek varmı? Bu şekilde devam ederse çiçeklenme döneminde de nem oranı kendiliğinden mi düşüyor? Kafam karıştı

muadip

Müptezel
Şuan buhar makinesi kullanmadığım halde nem oranı 65-80 arası gidip geliyor. Yani bu normal mi? Bu durumda nem makinesi kullanmama gerek varmı? Bu şekilde devam ederse çiçeklenme döneminde de nem oranı kendiliğinden mi düşüyor? Kafam karıştı
Kanka büyüme döneminde 65-80 arası nem seviyeleri mükemmel. Ama cicekleme zamanında özellikle ciceklemenin 4 duncu haftasından sonra yüksek nem seviyeleri tehlikeli someklerde küf yapabilir. Nem seviyesini ciceklemede düşürmen gerekecek. Söylediğim gibi güzel bir havalandırma sistemi ile içerdeki nemli havayı dışarı atıp oda içerisindeki nemsiz havayı kabine Alman gerekecek. Kabin içi nemin bukadar yüksek olması havalandırmanin yetersiz olduğunundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

destinya

Yeni üye
Kanka büyüme döneminde 65-80 arası nem seviyeleri mükemmel. Ama cicekleme zamanında özellikle ciceklemenin 4 duncu haftasından sonra yüksek nem seviyeleri tehlikeli someklerde küf yapabilir. Nem seviyesini ciceklemede düşürmen gerekecek. Söylediğim gibi güzel bir havalandırma sistemi ile içerdeki nemli havayı dışarı atıp oda içerisindeki nemsiz havayı kabine Alman gerekecek. Kabin içi nemin bukadar yüksek olması havalandırmanin yetersiz olduğunundan dolayı olduğunu düşünüyorum.
Evet haklısın, havalandırma sistemi oldukça eski, şuan ki çadır kabini 150×150×200 bu durumda nasıl ve kaç wattlık havalandırma sistemi almam gerekiyor. Yani havalandırma sistemi neye göre alnıyor? Growkent diye bir yer var ordan alabilirim n

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******* ** **** **
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha ****** ****** ****** ***
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
    ******* ***** ****** ** ******* ***** hahahaha*** ******* ******* ** ******** ** ****** ********
  • NewGardener NewGardener:
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** *** ******** *** hahahaha* ** **** ********* ****** ******** **** *** ******* ********* ********
  • 2 2008Grower:
    ****** *** **** **** ******* ***** ****** ******** ********** ** hahahaha hahahaha* hahahaha**** ********* ***** ********** **** ***** ****** ******** **** hahahaha** ******** ******** ******* ** ***** hahahaha
  • 2 2008Grower:
    ***** ******** ***** ******* ******** hahahaha** ** hahahaha **** *** ****** *****
    NewGardener NewGardener: *** *****