Nem konusu ihmalim...

Beyler merhaba, forumda arama yaptım bununla ilgili bir bilgi bulamadım o yüzden konu açıyorum.

ilk defa yetiştirme yapacağım çok amatörüm. Sponsordan aldığım tohumlar filizlendirdim (autodur). Ama nem faktörünü ihmal ettim.çıktıktan 10 gün kadar. Yapraklar mm lik kaldı gövde parmak kadar büyüdü. Şimdi nem makinesi aldım koydum herhangi bir büyüme olmuyor gibi bitkilerde. Bitkiler artık kurtarma şansı yok mu yardım eder misiniz ? Bir öneriniz ?

Resim link: https://ibb.co/whCjhDr

Fluent

Üye
Teşekkürler @LazVegazz , resim açıldı mı bilmiyorum da outdoor yapıyorum yapay ışığım yok. Dedigin peti yapayım...
Şayet nem makinan varsa pesle falan uğraşma bitkiyi nazikçe bi kurdan çalı yardımıyla dik tuttur ve ver nemi yüzde seksenlere çıksın nem hava giriş çıkışıda tamamsa ufak bi sulama yap 3 gün sonra gör bak nasıl oldu , ben de işe yaradı benzer durumdu. Senin ki bi tık daha az gelişmiş.

Şayet nem makinan varsa pesle falan uğraşma bitkiyi nazikçe bi kurdan çalı yardımıyla dik tuttur ve ver nemi yüzde seksenlere çıksın nem hava giriş çıkışıda tamamsa ufak bi sulama yap 3 gün sonra gör bak nasıl oldu , ben de işe yaradı benzer durumdu. Senin ki bi tık daha az gelişmiş.
Ya sorma birader normal bitkiler yetiştirdim, bu meret hiç benzemiyor yapısı diğerlerine garip bişi.

Benim anlamadığım bazen doğada kendi kendine yetişenleri amcalar topladı diye haber çıkıyor :)

Blend995

Yeni üye
Bende de sponsordan aldığım auto WW. bugun boy göstereli 10 gün oldu ama çok az gelişti. İlk evde küçük saksida yetiştirip bugün doğaya ektim. Köklerine mikoriza mantar uyguladım
5% vermikulit
10% kırmızı pomzo taşı
10% solucan gübresi
35% yanmış koyun ve keçi gübresi
40% orman toprağı.
Boyları bu kadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
  • B Bitkisever:
    ******* hahahaha ******* **** ********* hahahaha*** ******* **** *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha** ******* ********* **** ******** ******** ******
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha********* hahahaha ******* **** ********* hahahaha*** ******* **** *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha** ******* ********* **** ******** ******** ******
  • G ganjasevdalısı:
    ***** ****** ******* **** ** ******* hahahaha**** hahahaha ****** ******** ********
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha**** ** ***** ****** **** ** ***** ****** ********* ***** hahahaha*
  • G ganjasevdalısı:
  • O obeb:
    ********* **** ********** ********* ** ******** ******* **** hahahahahahahaha
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ***** ********** *** ******** ***** hahahaha* ********** **** ***
  • O obeb:
  • blackmambaa blackmambaa:
    hahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ********* ** ****** *****
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ********* ** ****** ***** ** **** ********* ** **** ******* ****** ******** hahahaha**
    +1
  • L Levrekbaz45:
    ***** *** **** hahahaha ******** **** ****** *** ****** *******
    +1
  • L Levrekbaz45:
    ***** *** **** hahahaha ******** **** ****** *** ****** ******* *** ********** ******* ** *** ***** **** ******* ********** **** hahahaha
  • D despotdes:
    ********* ****** ****** ***** ***** ** **** hahahaha **** ********** hahahaha*
  • D despotdes:
    **** ***** ****** ****** hahahaha* **********
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ********* * **** ********** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ****** ********* *******
    içiciadam içiciadam: hahahaha ****** ********* *******