Ne Zaman Kesmeliyim İlk Grow

zoom

Yeni üye
Tamamdır üstadlar kullandığım gübreler aktif olarak
Sensi Bloom A-B
rhino skin
big bud
overdrive
sensyizm
nirvana
bug candy
b-52
cal mag extra

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçeğe girdikten sonra türe göre 8-10 hafta sürer hasata varması
Azot gübreni kademeli azaltarak ilerle artık öncelikle tüm beyaz pistiller kahveleşecek sonra yaprakların sararmaya başlayacak hasat için ilk emareler bunlar, tricoma baktığın zamanda yapraklara veya şeker yapraklara değil çiçek dediğimiz kısımlara ve en tepelerden başlayarak altlara doğru genel bak, yapraklardaki tricomlar ısı ve ışığa bağlı olarak erken amberleşebilir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Over için erken bence over 6. Hafta bittikten sonra bigbudı kesip başlamalısın ayrıca over bitkide yaşam patlaması yapar ve en tepelerden sürekli yeni tomurcuk ve beyaz pistil atar buda söneklerin şekilsiz olmasına sebep olur

acemiceday

Müptezel
@majeste1940 Teşekkürler çok motive oldum birde 2 gün önce overdrive başladım acele mi etmişim
Kanka sen kes vs diyen arkadaşlarin belki net goremedigi ihtimaline ver. Sakın kesme şuanda. Daha son iki hafta iyice sisecekler. Genetigine göre degisebilir ama iki iki buçuk aydan önce kesme süre bilmiyorsan.
Sen devam et bir gübreli bir boş sulamaya.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şimdi firmanın bir çizelgesi var neyi ne zaman vereceğini belirtmişler ve bunlar alınan optimum değerlerdir yani bitkinin en iyi gelişimi gösterdiği seviyeler ve ölçüler, overı kes bigbud ı kes istersen hepsini bir anda kes bişey olmaz ve tabiki hepsini aynı anda abanmanında bi yararı olmaz, fakat ilk mesajımdada belirttiğim gibi fazla over kullanımı çiçekte garip tepkilere yol açabilir bundan ötürü geç hasat yapan arkadaşlarda oldu burda, grow senin growun istediğini istediğin kadar ver sonucu gör ve tecrübe et benimki sadece naçizane bir tavsiye ama hiç bir çiçek çok zorunlu bir durum olmadıkça 8haftadan önce kesilmez diyebilirim, photoperiod bir çiçekte veg süresini baya uzatabilir yada 1-2 hafta tutabilirsin ama çiçeğe girdikten sonra olay senin kontrolünden çıkar, yani senin yetiştirdiğin bir bebek ergenliğe ulaşıp cinsel olgunluğa ulaşır ve anne babadan aldığı genler doğrultusunda ergenleğini tamamlar bu sürecte en yüksek verimi almak için belli trikler vardır bunların en başındada doğru gübreleme gelir sonra çiçeklenme başında ihtiyaca göre azot takviyesi gerekir, 4.hafta bittiğinde yine ağır salınımlı potasyum ve fosfor takviyesi tavsiye ederim son 4-6 hafta kalacağı için ve takviye ağır salınımlı olduğu için yanıktan korkmaya gerek kalmaz ve benim en önem verdiğim trik gece gündüz ısı farkıdır imkanın varsa son 4 haftada ışıklar açıkken 28-30c ve ışıklar kapalıyken en az 10c düşük ısı farkı yaratmak sömek şişirmede çok etkilidir.
Bitki çevresini algılayan hisseden ve ona göre yaşam döngüsünü kurgulayan bir canlıdır ve bunu stabil ortamda sadece besin basarak üst seviyelere taşıyamazsın sabit bir nem ve ısı değerinin doğayı taklitle pekte alakası yoktur ve bitki mevsimsel bir etki algılamayacağı için yaşam döngüsünü kurgulamakta zorlanır ve sürekli bir bilinmezlikte yaşamanın verdiği strese maruz kalır bunun yerine bu bitkinin doğadaki yetişme dönemlerini gözlemleyip kabinde bu değişiklikleri taklit etmek çiçeği gerçekten doğada olduğuna inandırır ve yaşam döngüsünü rahatça kurgulayıp en iyi haline ulaşmasını sağlar
Elinde bir kör var hiçbirşey görmüyor fakat diğer duyuları çok güçlü, bu körü mexicanın sisli dağlarında olduğuna inandırırsan geriye çokta zor bi iş kalmıyor takvimini takip et çiçeğini gözlemle en iyi hasatı al.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka bitki büyük ama sanırım veg uzun sürdü henüz sömeklerin olmamış. Ve grow gübresini artık bırakman lazım.. bitkinin asıl tricom bastığı dönem 2. Çiçek dönemi ve senin şuanki tricom foton 2. Çiçek evresinin başı daha..

Calyx leri takip et. Sık sık yenilerini göreceksin, içinden pistil verecek. Kesiyim mi diyebilmen için önce, yeni calyx lerin azaldığını görmen,öncekilerin de artık olgunlaştığını görmen lazım. Şişecekler güzelce. Ve asıl oradaki calyxteki tricomları takip etmelisin yaprakları değil.

Zira bitki tricomları sen içene kadar olgunlaşmaya devam eder. Önce calyxlerdeki tricomlar önemli bizim için. Yapraklardakilerin beyazlamasını beklerken, kurutma ve fermente sürecinde calyx tricomşarının sarardığını görebilirsin takip etmezsen. Bu aşamadan sonraki cigaran içtikçe güzel uykular uyutma riski taşır

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Tamamdır üstadlar kullandığım gübreler aktif olarak
Sensi Bloom A-B
rhino skin
big bud
overdrive
sensyizm
nirvana
bug candy
b-52
cal mag extra
Rhino skin
Sensyizm
Nirvana
B 52
Bud candy

Bu gübreleri bıraktığında şunu göreceksin ki, bitkiye üzerlerinde yazdığı kadsr fayda sağlamıyor. An serisini ilk kullandığımda aynı gen aynı toprak aynı kabin, birine full kit verdim birine sadece grow bloom cal mag vodoo ve overdrive... değişen çok bişey olmadığı gibi, full kit kullandığım bitkimin yaprakları daha sağlıksız görünüyordu. Sonra hollandadaki üreticilere sardım. İzlerken gördüm ki bu gübreleri kullanmıyorlar. Hatta para tuzağı almayın diye uyarıyorlar.

Kök mantarı- azot- fosfor- potasyum- hülvik asit- karbonhidrat.. veee kalsiyum magnezyum.. işte bitkimizin temel olarak bunlara ihtiyacı var. Ana gübrelerde hepsi mevcut, yan gübreler sadece sıvama

Gerçekten etkili bir takviye istiyorsanız Terpinatör alın litrebaşı 2 ml uygulayın. Npk problemi yaratmadığı gibi 2. Haftadan son haftaya kadar bitkileri destekler

Shantii

Kıdemli Üye
Rhino skin
Sensyizm
Nirvana
B 52
Bud candy

Bu gübreleri bıraktığında şunu göreceksin ki, bitkiye üzerlerinde yazdığı kadsr fayda sağlamıyor. An serisini ilk kullandığımda aynı gen aynı toprak aynı kabin, birine full kit verdim birine sadece grow bloom cal mag vodoo ve overdrive... değişen çok bişey olmadığı gibi, full kit kullandığım bitkimin yaprakları daha sağlıksız görünüyordu. Sonra hollandadaki üreticilere sardım. İzlerken gördüm ki bu gübreleri kullanmıyorlar. Hatta para tuzağı almayın diye uyarıyorlar.

Kök mantarı- azot- fosfor- potasyum- hülvik asit- karbonhidrat.. veee kalsiyum magnezyum.. işte bitkimizin temel olarak bunlara ihtiyacı var. Ana gübrelerde hepsi mevcut, yan gübreler sadece sıvama

Gerçekten etkili bir takviye istiyorsanız Terpinatör alın litrebaşı 2 ml uygulayın. Npk problemi yaratmadığı gibi 2. Haftadan son haftaya kadar bitkileri destekler

Kesinlikle bende sana katılıyorum bu gereksiz olanların arasında sadece enzim kullanıyorum o da cannazym elimde yoksa aloe vera kullanıyorum. Bu kadar çok gübrelere para vermeyi gereksiz buluyorum

Ü

Üye silindi 27466

Guest
potasyum ıcın ne önerirsin organik olarak ustat tarif verebılır mısın :D
Ben genelde sst çay veriyorum ama sen biobiz topmax alırsan hemen hemen aynı görevleri yerine getirir. Yalnız organik ise hepsi organik olacak gübreleri karma alma

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
potasyum ıcın ne önerirsin organik olarak ustat tarif verebılır mısın :D
Ben sana bi tarif vereyim organik için, biobizz kullanıyorsan eğer, çiçeklenme başlangıcında saksıdaki her 5lt toprak için tepeleme 1 çorba kaşığı solucan gübresi ekle saksının üzerine ve üst toprakla gübreyi güzelce harmanla ve full ölçü gübreli sulamana devam et, sadece bio growu her sulamada 1ml oranında azaltarak ilk çiçeklenme dönemini bitir ve son 4 haftaya yani ileri çiçeklenme dönemine geçiş yap ve tam bu esnada yine saksıdaki her 5lt toprak için silme 1 tatlı kaşığı yarasa gübresi ekle ve muz kabuğu ekleyeceksin ortalama her 5lt toprağa 3-4 muz kabuğu kadar olacak onun tarifini mesajın en altına yazacağım ve geri dönersek bu katı gübreleride saksıya ekleyip üst toprakla harmanlıyosun ve biogrowsuz full gübreli sulamaya devam edeceksin ve ışıklar açıkken 28-30 kapalıyken 18-20c olacak şekilde ayarlayabilirsen kocaman dolu dolu tricom dolu sömeklerin olacağını garanti ederim tabi kullandığın ışık ve topraktaki canlılık çok önemli iki kriter mikoriza ve en az bir kere transplasyon tavsiye ederim başlangıçta great white ürünleri çok iyi küçük petlerde 28gr olması lazım çok etkili bir ürün başta ve transplasyonda kullanmanı tavsiye ederim iyi growlar dilerim dumanın bol olsun.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Yediğimiz muz kabuklarını balkonda güzelce kurut sonra fırına al ve 70c de iyice takır takır olana kadar fırınla, fırından aldıktan sonra havanda ez ve komple toz haline getir yarasa gübresi ile beraber ilave et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
  • R RainGrow:
    ********* ****** **** hahahaha *** **** ***** ******* ***** ** ** ******** ** * **** hahahaha ******** ***** ** ***** *** *****
  • R RainGrow:
    ******* ******** ******** hahahaha**** ***** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** **** ****** ******** ******** *** ** ***** ******** ** hahahaha*
  • A ax-b:
    **** ********** ******* ********* **** ****** * ****** ******* ********* ********
    +2
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ****** **** *** hahahaha *** hahahaha ******** ** ** ***** *** * ***** **
    +1
  • A ax-b:
    ****** ******* ***** * hahahaha ***** ********* * hahahaha*
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
    hahahaha* hahahaha****
    +1
    ****** * ***** hahahaha ****** * ***** ********* ***** ***
    +1
  • R RainGrow:
    *** *** ****** ****** ********** *** ******** *** hahahaha ***** **** ******* *** ** ******** ****** ** ***** *** ****** **** *** hahahaha *** hahahaha ******** ** ** ***** *** * ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ******* ** hahahaha*****
    +1
  • A ax-b:
    ******** ****** ******** ******* ** ***** ******** * ***** hahahaha ****** * ***** ********* ***** ***
  • R RainGrow:
    ***** hahahaha hahahaha**** ** ** ******* ***** ****** ***** *** ***** hahahaha ** ********** ** **** ******** ********* hahahaha* hahahaha****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ** ******** ******** ********** *** ** ******** ********** ******** ****** * ***** hahahaha ****** * ***** ********* ***** ***
    ***** ***** ***** ******* **** ** **** ****** *** ***** hahahaha ******* hahahaha ********** ****** ******** ******* ** ***** **
    *** ** hahahaha* ********* ********** *** ** ******** ******** ********** *** ** ******** ********** ********
    hahahaha *** ***** ***** ***** *** ** ******** ******** ********** *** ** ******** ********** ********
    +1
  • R RainGrow:
    ** *** ****** ******* ** ******* ***** ** * ****** ***** ********* hahahaha* ********** **** ******** *** ********** ****** *****
    ********** *** hahahaha* hahahaha** *
    hahahaha****** ********* **
    nicozaniolo nicozaniolo: hahahaha****** ********* **