Ne zaman hasat ederim?

Ark35

Yeni üye
Kankalar merhaba kızımın yaprak uçları biraz sararma yapmıştı ama ilerlemedi , 2 gün önce budamasını yaptım bir gübreli bir gübresiz olarak devam ediyorum , balkonda yaklaşık 6 saat direk güneş görüyor bunu ne zaman hasat edebilirim.Yaklaşık 75 günlük cevaplarınızı , önerilerinizi bekliyorum.
https://ibb.co/d61Ldo

em25car

Yeni üye
çiceklenme yeni başlamış yaklaşık 20 gün falan var ama yinede mikroskopla  kontrol edip yaparsan daha sağlıklı olur

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka çiçeklenme yeni başlamış. 6 haftalık bir süre seni bekliyor sakin erken hasat etme.q hafta önce başladığını varsayıyorum 5 hafta sonra tekrar foto atarsın ama sonunda mikroskop ile bakmam daha faydalı.hasatın bol olsun

Ark35

Yeni üye
Anladım kankalar da yaklaşık çiçeklenme 10-15 gün oldu başlayalı , bu yaprak uçlarında ki yanmalara ne diyorsunuz? İlerleme olmadı ama ne önerirsiniz sebep nedir?

Weedseed93

Kıdemli Üye
4 haftan kaldı o zaman kanka hasata bir aksilik olmazsa.. sömeklenme zamanında bu tür şeyler oluyor kafana takma ama aksi bir durumda yazarsın buraya.gübrelerin ne ve ne ölçüde kullanıyorsun?

Ark35

Yeni üye
Kanka gübreyi saksı değişiminden sonra kullanmaya başladım yani 15 gün daha , npk 10-5-10 olan bir gübre var elimde ve solucan gübresi var bunlardan solucan olandan bir çay bardağı diğerinden 2 çay bardağı 5 lt suya karıştırıp veriyorum 6 günde bir gübreli veriyorum yani 3 günde bir su biri gübreli biri gübresiz , peki bunu karanlığa almaya başlıyim mi gerek var mı

Bu gübreli suyu da 1,5 lt olarak veriyorum , 4,5 litrede normal su veriyorum kanka ardından

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka gübrenin arkasına fazla su veriyorsun bence , daha önce solucan ve o bahsettiğin değerli gübreden kullanmadım  ama ben normal su bile vermiyorum 5 günde bir gübre  olarak 20 litre saksıya sadece 1.5 / 2 litre döküyorum.bence şu şekilde yap gübrenin ölçeğini azaltıp 4-5 günde bir gübreli besleyebilirsin yada forum da tang diye bir grower ın programı var onu izleyebilirsin. Saksın kaç litre ? Ortam sıcaklığı ?

Birde unutmadan bitkin zaten çiçeğe girmiş karanlığa almama gerek yok kanka hasat edeceğim zaman 2-3 gün alacaksın ama vakti var daha

Cvp: Ne zaman hasat ederim?

Ark35' Alıntı:
Kankalar merhaba kızımın yaprak uçları biraz sararma yapmıştı ama ilerlemedi , 2 gün önce budamasını yaptım bir gübreli bir gübresiz olarak devam ediyorum , balkonda yaklaşık 6 saat direk güneş görüyor bunu ne zaman hasat edebilirim.Yaklaşık 75 günlük cevaplarınızı , önerilerinizi bekliyorum.
https://ibb.co/d61Ldo

Kardesim bitkin sativa bi gene benziyor. Ciceklenmeye 10-15 gün önce başladıysa sen bi 5-6 hafta sonra falan tekrar bi foto yolla. Ortalama 8-9 hafta sürer sativaların çiçeklenme süresi (genetıge gore degısır). Gübreyi hafif kaçırmış olabilirsin devam etmediyse sorun yok. Çiçeklenme aşamasındayken bloom gübresi kullanmaya önem göster bitki blooma girdikten sonra pek fazla nitrogen istemez artık. O yüzden aşşağıdaki bazı yapraklar sararıp dökülebilir sorun değil. P-K ağırlıklı gübre kullanmaya dikkat et. 1 gübreli su 1 normal sade su şeklinde sula. Örn: Pazartesi sade su verdin perşembe gübreli su. Bu şekilde sulama periyoduna devam et. Gübreli su verdikten sonra üstüne su dökme daha. 1 lt suya 4 ml gübre koy bi öyle dene.

Ark35

Yeni üye
Kanka sıvı gübre YÖK bende o bloom falan alabilirsem ondan alayım öyle yapayım ama büyük ihtimal alamam elimdekilerle idare ederim bitki aynen sativa cinsi
Sıcaklığa gelince günde 5-6 saat direk güneş alıyor saksı da yaklaşık 30 lt kankalar

Ba$kan

Yeni üye
Tahminim 60 gun geri say.tabi eğer strese oğramazsa.fan yapraklari buda ve iyice çiçeklere işik değmesini sağla.

Verdiğin gubrenin oranini yariya indir ve her sulamada gubre ver

Ve gubreni hemen hemen değiştereceğini istiyeceğim.

Eğer dolgun ve guzel bir hasat istiyusan (P)fosfor unsuru yoksek npk al.ve artik solucan verme

Ark35

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Tahminim 60 gun geri say.tabi eğer strese oğramazsa.fan yapraklari buda ve iyice çiçeklere işik değmesini sağla.

Verdiğin gubrenin oranini yariya indir ve her sulamada gubre ver

Ve gubreni hemen hemen değiştereceğini istiyeceğim.

Eğer dolgun ve guzel bir hasat istiyusan (P)fosfor unsuru yoksek npk al.ve artik solucan verme

Başkan teşekkürler , geçen budama yaptım ama fan yaprağı dediğin hangileri?  Işık olarak direk güneş alıyor 5-6 saat civarı , gübre olarak da p si sıfır olan bir gübre bulup alıcam. O gübreyi aldıktan sonra ben ne şekilde sulama yapayım ? Her sulamada gübre mi vereyim? Gübre ne kadar kullanayım ? Verdiğim su miktarı yeterki mi?

Ba$kan

Yeni üye
Hayir (P) sifir alman tamamen yanilş.çiçeklenmede en çok ihtiyaç doyulan (p)yani fosfordur.(p) ve (k) yuksek oran al.
Vericeğin miktarda hersulamada 1 yemek kaşiğini bir 1 lt suya koy ve ver.

2.gurulen her yapraği kes at

Ba$kan' Alıntı:
Hayir (P) sifir alman tamamen yanilş.çiçeklenmede en çok ihtiyaç doyulan (p)yani fosfordur.(p) ve (k) yuksek oran al.
Vericeğin miktarda hersulamada 1 yemek kaşiğini bir 1 lt suya koy ve ver.

2.gurulen her yapraği kes at

Başkan Bloom evresinin sonlarına doğru yapılan yaprak budaması tam olarak ne işe yarıyor ...

Ba$kan

Yeni üye
Dostum dallari değil yapraklari yazdım.artik ana dallarin hepsi çiçek vermiş dorumda.geriye kalanlar fan yaprğir.
Çiçeklenmede budamayi her zaman yaparlar.çiçeklere iyi işik değsin diye

Tohumsuz Kanka

Yeni üye
1 - Yaprak uçlarındaki yanıklar gübre yanması daha kontrollü davranmalısın
2 - Bitki Çiçeklenme dönemine girdikten sonra budama yapılmaz bu yanlış. Çok geç kalmışsın kanka
3. Hasata daha çok zaman var, sömeklerdekİ beyaz saçlar zamanla kahverengiye dönüşür. Kahverengi saçlar daha baskın olduğunda Hasat zamanı gelmiştir demektir.

Tohumsuz Kanka' Alıntı:
1 - Yaprak uçlarındaki yanıklar gübre yanması daha kontrollü davranmalısın
2 - Bitki Çiçeklenme dönemine girdikten sonra budama yapılmaz bu yanlış. Çok geç kalmışsın kanka
3. Hasata daha çok zaman var, sömeklerdekİ beyaz saçlar zamanla kahverengiye dönüşür. Kahverengi saçlar daha baskın olduğunda Hasat zamanı gelmiştir demektir.

Çiçeklenmenin 2. veya 3. haftasında defoliation yapan var ?

Ark35

Yeni üye
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler , uzun zamandır giremiyordum çiçeğim iyi durumda   budama yapalı baya oldu herhangi bir stres yaşamadı sulamayı bir gübreli bir gübresiz veya 1 gübreli 2 gübresiz olarak yapıyorum hava sıcaklığına göre ve toprakta ki neme göre değişiyor son hali de bu ;
https://ibb.co/dFKxX9
https://ibb.co/grL4C9
https://ibb.co/nrkMs9
Tavsiyesi olan varsa beklerim arkadaşlar sömeklerin daha çok şişmesi için ne yapabilirim? Gübre olarak suya yeterli miktarda karıştırılmış solucan gübresi kullanıyorum

kessaf' Alıntı:
Merak ettim noldu bu arkadaşın hasat durumu? Ve en son hangi işlemleri yaptın.

Konuyu güncelledim son yorumda bakabilirsin kardeşim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****