Ne yol izlemeliyim

PuffinBulut

Yeni üye
Kankalar selam 4 ekimde ektiğim 2 büyük bitkimden birisi hala veg döneminde birisi sömeklenmeye girmiş durumda, boyları bana ufak gibi geldi biraz zamanına göre 2 tane bestva 1000 watt kullanıyorum 1 tanesi veg açık yeni büyüyen yavrularda 1 tanesi veg ve bloom açtım şimdi sömeklenmeye girdiği için, ne yol izlemeliyim?

Bir konuda ışık eklemem konusunda konuşmuştuk fakat maddi durumum buna elvermediği için şimdilik ekleme yapamıyorum 2 tane bestva ışığım var. Büyüklerde kullandığım toprak light mix küçüklerde all mix . Bütün tohumlarım autoflover. Boyutları minicik geliyor ama dediğim gibi bu benden kaynaklı bir problemden dolayı mı öyle oluyor merak içersindeyim. Bir de ışık mesefası konusu var sizce mesafe iyi mi yoksa artırıp düşürmem gereken bir durum var mı. Genel olarak kızlarımın sağlığı ile ilgili yorum yapabilir misiniz. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler dumanınız bol olsun. Btw, bu benim ilk growum kankalar

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bestva 1000 dediği ışık 185w çektiğini söylüyor kankam bu ışık hakkında pek bi bilgim yok. Ayrıca kırmızı mavi sarı her renk bitkiyi belli bir şeye iter. Kırmızı dal oluşumu mesela mavi yaparak oluşumunu direk etki eder örnek verecek olursak. Işıkların kombinasyonu bitkiyi erken çiçeğe sokmuş olabilir. Bitkilerin auto genetik olarak ta erken girebilir. Autoları böyle dertleri var malesef. Bitkilerin sağlıklı gibi yaprak salıklığı yeni sulama yaptıysan yada ışıkların kapalı olduğu için olabilir. Onu. Haricinde bişi diyemem ışıklara ve auto bitkilere yabancıyım kankam.

HarTrak

Üye
Aslında bu mavi ışık, kırmızı ışık vb. ışık detaylarına girilen bi konu açılmalı sevgili üstadlar tarafından. Mesela foruma baktım, klon için anne ”mother” bitki nasıl yetiştirilir. Bitkiyi uzun veg. döneminde nasıl tutarız tarzı postlar hiç yok neredeyse.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********