nasıl kurtarırım biri öldü

ustalar gördügünüz kız çamur gibi vıcık bir toprağa maruz kaldı bir tane daha vardı 3 gün icinde hızlıca cürüyüp öldü bunun cürüyen yaprakları döküldü bazılarını kendim cektim şuan vaziyet bu hayata tutunma şansı var mı dün 1lt humik fulvik asitli azotlu gübre verdim ph 6.5 ppm 800

Bandaleros

Müptezel
Kanka aşırı sulama gibi görüyorum ayrıca kullandıgın toprak nedır
acilen yapraktan cal-mag takviyesi yap
kullandıgın ışık nedir kaç cm'den veriyosun ve dim %'de kaçta
detay verirsen daha fazla şeyler yazabiliriz sana

@Yesil888
@pineapple express

Bandaleros

Müptezel
kanka ışık fazla geliyor %25 e çek fazla ışığa gerek yok ilk 2 hafta
seni kurtaracak ve detaylı yorum yapacak üstadları etiketledim
tavsiyem @Yesil888 üstadı kızdırma dediklerini dinle harfiyen not al ve uygula ölüme bile çare var :)

kanka kabinde baska bitkilerde var 1 aylık bitkiler sağlıkları yerinde ışık o yüzden %80 de çalışıyor ikiside

hocam bide bende 250w yxo cob led var blooomda kullansam iş yapar mı çiçeklere biraz fazla ısı ve elektrik ama bilmiyorum

Yesil888

Ordinaryüs
kanka ışık fazla geliyor %25 e çek fazla ışığa gerek yok ilk 2 hafta
seni kurtaracak ve detaylı yorum yapacak üstadları etiketledim
tavsiyem @Yesil888 üstadı kızdırma dediklerini dinle harfiyen not al ve uygula ölüme bile çare var :)
Kanka bu bitki ac kalmis ve acil calmag istiyor. Yapraktan calmag verilmeli. @bongalov kanka bitkine grow gübresi ver, ayrica 1 lt suya 1,5 ml calmag kristir PH ayarlama gerek yok günde 1 kere isiklar kapanmaya yakin bolca sik yapraklara. Taki yapraklar tek ton canli yesil olana kadar calmag vermelisin-Bu 5-7-9 günde sürebilir. Kalan calmagli suyu ertesi gün kullan,sikinti olmaz. Bitkinin altindaki o kücük yapraklarin hepsini temizle. Ayrica isik fazla geliyor. Cop led cok elektirik tüketir ve cok isinir, önümüz yaz, kabinde sicaklik sorunu yasarsin. 250 watt cop led saatte prizden yaklasak 250 watt elektirik ceker, linkteki 50 watt torch led den gün isigi sari 5 tane al, toplam 250 watt güc olur. Bu lambalarin bir tanesi saatte 18 watt elektirik ceker.

Son düzenleme:
Kanka bu bitki ac kalmis ve acil calmag istiyor. Yapraktan calmag verilmeli. @bongalov kanka bitkine grow gübresi ver, ayrica 1 lt suya 1,5 ml calmag kristir PH ayarlama gerek yok günde 1 kere isiklar kapanmaya yakin bolca sik yapraklara. Taki yapraklar tek ton canli yesil olana kadar calmag vermelisin-Bu 5-7-9 günde sürebilir. Kalan calmagli suyu ertesi gün kullan,sikinti olmaz. Bitkinin altindaki o kücük yapraklarin hepsini temizle. Ayrica isik fazla geliyor.
usta ışıkların kapanmasını bekliyorum simdi suyu hazırladım 1lt suya 2ml biobiz cal mag koydum ışık ayarınıda %50 ye cektim yanında ki diger ısık full ayarda ama onun altında sadece 1 aylık autolar var nerden ihtibaren temizlemem lazım onu anlamadım fan yapraklarının hepsini aldım zaten üstte 2 tane sadece

eger hasatta büyük bi fark yaratıcaksa gercekten fatura ve ısı sorun değil ama diyosan bitki bası 3 5 gram en fazla onun için kullanmam

Yesil888

Ordinaryüs
Tamam kanka o iki tane 200 watt QB sana yeter, baska isigiga gerek yok, sen simdi yazdigim gibi o hasta bitkine tedaviye basla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • O obeb:
    **** *** ***** ** ****** ********* **
  • istr istr:
    ******** **** ***** ******* **** ******* hahahaha** ******* ********* ******* ******* ** *****
  • O obeb:
  • O oziozi:
  • istr istr:
    hahahaha** **** ******
  • O oziozi:
  • O obeb:
    hahahaha** **** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ***** ***** *** **** ********* **
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ***** ***** ********* **** ***** **
  • O oziozi:
  • istr istr:
    ***** *** ******* ****** **
  • O obeb:
    ******** hahahaha******** *** ******* ****** **
    +1
  • O obeb:
    **** * **** ********* hahahaha ***** ***** ****** ****** * * ******* ****** *****
  • O obeb:
    hahahaha**
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** **
  • O obeb:
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** ******* ** ***** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    O obeb: ***** *** ****** **** ***** ******** ***** ***** **** ********** ***** **** *** ** *********