Microgrow için yardım arkadaşlar

rodosto

Yeni üye
Evim küçük yerim yok beni ancak microgrow kurtarıyor PC kasası veya benzeri ölçülerde yapabileceğim bir kabinle max 2 auto bitki çok fazla hasat beklentim yok kendimi kurtarsin hevesimi alayım yeter şimdi arkadaşlar merak ettiğim ışık ve havalandırma konusunda sizlerden yardımcı olmanızı rica ediyorum

Dolar$

Kıdemli Üye
Evim küçük yerim yok beni ancak microgrow kurtarıyor PC kasası veya benzeri ölçülerde yapabileceğim bir kabinle max 2 auto bitki çok fazla hasat beklentim yok kendimi kurtarsin hevesimi alayım yeter şimdi arkadaşlar merak ettiğim ışık ve havalandırma konusunda sizlerden yardımcı olmanızı rica ediyorum
büyük bir pc case bulabilirsen evet yapılabilinir kanka. Tepeye 2 tane 50w torch led ve auto bir genetik ile 3 4L lik saksıda 1 2 bitki yapabilirsin

rodosto

Yeni üye
büyük bir pc case bulabilirsen evet yapılabilinir kanka. Tepeye 2 tane 50w torch led ve auto bir genetik ile 3 4L lik saksıda 1 2 bitki yapabilirsin

Düşündüğüm tam olarak bahsettiğin sistem iki tane torch led ile ışığı çözebilir miyim gereksiz ısı yaratır mı

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Tavsiyem hidroponik yapman normal reçellik menemenlik kavanozlardan al bir tane dışını siyah bant ile kapla bir avuç hidroton küçük bir tane delikli saksı küçük hava motoru hava taşı mini akvaryumlar için satılanlardan olur minimum 20 gram falan alırsın kuru green house feeding gübreleri var 10 gramlık paket halinde çok uygun fiyatı o sana çok rahat yeter genetiğine göre bir de çiçeklenme gübresi alacaksın kısa dönem ve orta dönem mi uzun dönem mi ona göre 3 farklı satılıyor booster var onu da almam lazım Bir de cal mag vermen lazım onu dediğin gübre markasınınkinden alabilirsin veya kendin yapıp da kullanabilirsin başka markanınki de olur bu sistem 1000 TL bile tutmaz

rodosto

Yeni üye
Tavsiyem hidroponik yapman normal reçellik menemenlik kavanozlardan al bir tane dışını siyah bant ile kapla bir avuç hidroton küçük bir tane delikli saksı küçük hava motoru hava taşı mini akvaryumlar için satılanlardan olur minimum 20 gram falan alırsın kuru green house feeding gübreleri var 10 gramlık paket halinde çok uygun fiyatı o sana çok rahat yeter genetiğine göre bir de çiçeklenme gübresi alacaksın kısa dönem ve orta dönem mi uzun dönem mi ona göre 3 farklı satılıyor booster var onu da almam lazım Bir de cal mag vermen lazım onu dediğin gübre markasınınkinden alabilirsin veya kendin yapıp da kullanabilirsin başka markanınki de olur bu sistem 1000 TL bile tutmaz
Hidroponik sistemi bilmiyorum ama araştıracağım merak da ettiğim bir konu deniycem ustad hidroponik sistem için ışık yine torch yeterli olur mu yada ne marka watt nasıl bir ışık almam lazım birde hidropobikde suyun ph ayarı nasıl acemiyim becerebilir miyim

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Hidroponik sistemi bilmiyorum ama araştıracağım merak da ettiğim bir konu deniycem ustad hidroponik sistem için ışık yine torch yeterli olur mu yada ne marka watt nasıl bir ışık almam lazım birde hidropobikde suyun ph ayarı nasıl acemiyim becerebilir miyim
ışık için 100-150 w hps eşdeğer her şey olur. ph için ph metre ve ph düşürücü alsan yeter suyu 10 litrelik yada 19 litrelik damacana da yaparsan daha kolay olacaktır ph ayarı rahat olur gerekli ph 5.2-5.8 arası 5.5 yaparsan güzel olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******