Micro Grow dan sonra Outdoor 15. Gün (Auto Jack Herrer)

Ü

Üye silindi 22832

Guest
flash atmana gerek yok bence.bekle 1-2 hafta daha

Zmn123

Üye
Herkese bol dumanlar arkadaşlar, kurmuş olduğum micro growun 11. Günündeyim toprağın PH bozduğumdan dolayı yapraklar sararmıştı. 2 gün önce ilk gübreli suyu verdim. Bir sonraki sulamayı ph lı olarak flush yapıcam. Bu gün etkisini göstermeye başladı. Bitkinin büyüme hızı bana kalırsa normal gibi. Sıcaklık 24-25 nem 50-70 arası gübre olarak biobizz kullanıyorum. Yorumlarınızı siz değerli arkadaşlardan almak isterim.

Kardeşim sistemi nasıl kurdun

blockhaze

Yeni üye
Kardeşim sistemi nasıl kurdun
Anlatayım kardeşim;

İlk önce sahibinden.com dan 50 TL ye eski tip Full Tower bilgisayar kasası denk getirdim, gereksiz olan herşeyi söktüm.
netten 2 adet 12 cm temiz hava giriş ve bayat havanın atılması için PC fanı aldım. extra olarak 8 cm fan vardı onuda havalar çok ısınınca egzoz fanına doğru sıcak havanın atılması için üfleyecek 3. pc fanı kurdum. Growkentten yansıtıcı ve hepsiburada dan 1 adet ısı ve nem kontrolu için Sonof TH16 (sensörü türkiyede yoktu Aliexpresten aldım) ve 1 adet Sonof basıc 16A iki kanallı cihaz aldım, bununlada hem ışık ve nem cihazını bağladım, (uzaktan kontrol ediyorum) PC kasasına 1 adet power kablosu giriyor sadece, diğer cihazlara giden elektiriğin hepsi kasanın içinden dağılıyor. kasanın içine ilk önce ölçüsüne göre 0.5 cm lik köpük kestim ve sonra yansıtıcıyı köpüğe yapıstırdım ve sonrada kasaya çift taraflı bantla döşedim heryerini. ve sonrada 23W CFL için 4 adet duy monte ettim. bitkinin gelişmesi için güzel bir ortam oluşturdum. micro growum full otomatik diyebilirim sulama hariç bir o manuel :)))

Zmn123

Üye
Anlatayım kardeşim;

İlk önce sahibinden.com dan 50 TL ye eski tip Full Tower bilgisayar kasası denk getirdim, gereksiz olan herşeyi söktüm.
netten 2 adet 12 cm temiz hava giriş ve bayat havanın atılması için PC fanı aldım. extra olarak 8 cm fan vardı onuda havalar çok ısınınca egzoz fanına doğru sıcak havanın atılması için üfleyecek 3. pc fanı kurdum. Growkentten yansıtıcı ve hepsiburada dan 1 adet ısı ve nem kontrolu için Sonof TH16 (sensörü türkiyede yoktu Aliexpresten aldım) ve 1 adet Sonof basıc 16A iki kanallı cihaz aldım, bununlada hem ışık ve nem cihazını bağladım, (uzaktan kontrol ediyorum) PC kasasına 1 adet power kablosu giriyor sadece, diğer cihazlara giden elektiriğin hepsi kasanın içinden dağılıyor. kasanın içine ilk önce ölçüsüne göre 0.5 cm lik köpük kestim ve sonra yansıtıcıyı köpüğe yapıstırdım ve sonrada kasaya çift taraflı bantla döşedim heryerini. ve sonrada 23W CFL için 4 adet duy monte ettim. bitkinin gelişmesi için güzel bir ortam oluşturdum. micro growum full otomatik diyebilirim sulama hariç bir o manuel :)))
Kafa yorucu :))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ****** ** *** **** ****** ***** ** ***** ****** ***** ***** **** ***** **
  • C clackster:
  • needrich10 needrich10:
    **** ***** ********* ******* ******** *** **** ****** **
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha** *** **** ********* ******** **** ** ****** ********* ******* *****
  • C clackster:
    ***** ***** hahahaha **** ** ***** ** ****** ********** **** ** **********
  • Tiny Tiny:
  • needrich10 needrich10:
    ****** ********* ********* hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Tiny Tiny:
  • needrich10 needrich10:
    ***** ****** *** **** ***** ******** ******** ******** * ***** *** ****** * ****** ***** *********
  • Tiny Tiny:
    ** ****** **** ** ****** ******* hahahaha
  • Tiny Tiny:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******** ***** ********* hahahaha** **** ***** ******
  • C clackster:
    ***** **** *** ******** ******* ** ******** *** ** *** ********* ***** ******* *** **
  • needrich10 needrich10:
  • Tiny Tiny:
  • C clackster:
    hahahaha ***** ****** ******* ******* ** ***** ****** * *****
  • C clackster:
    ***** ******* ***** ** ********* ***** ******* ****** ******** *** ********* hahahaha**** *** ***** ****** ******* ***** ***** ****** ********** ****** *****
  • needrich10 needrich10:
    ***** ******* hahahaha*** ***** ****** ******* ******* ** ***** ****** * *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*** ********* ******** ***** ** ******** ******* *****
  • C clackster:
  • C clackster:
    C clackster: ********* **** ****** ***